Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Довечера ще пиша защото сега нямам време.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Владо както винаги точен ;конкретен изчерпателен.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        http://vbox7.com/play:75d32ebf

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Да Владо е на ясно . Аз ги качих да ги види Слави да си вземе някакво ноу-хау за да си отремонтира и подсили счупеното.Тоя шнек за скалните породи е за хоризонтални с обсадна метална тръба. Правих проучване за хоризонтални сонди за по-голям диамерър ф.400-600 мм та от там са ми останали снимките .А тоя с промивката и тоя прикачния заради спиралите -видките понеже изработвах (още не съм го завършил де) макет на шнек върху който да изработя такъв от стомана . Да го ползвам като шаблон. Изкам да пробвам такъв на моята сонда та за пробата не ми се купува , че ако не може да го върти да ръждясва в склада .

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Започнал съм го и мисля утре да бъда готов само не ми ражда акъла в средата как да го направя

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              След два дни упорита работа ето и крайният резултат.Имаше и тест който излезе сполучлив.Имах притеснения относно ъгъла на зъбите да не е много голям и да неможе да качва материала но така ги възприех горе долу от снимките.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(010).jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5274105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5274106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(009).jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5274107Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(004).jpg
Прегледи:1
Размер:179.2 КБ
ID:5274108Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(005).jpg
Прегледи:2
Размер:130.5 КБ
ID:5274109Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(011).jpg
Прегледи:1
Размер:199.8 КБ
ID:5274110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(013).jpg
Прегледи:1
Размер:193.8 КБ
ID:5274111Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(015).jpg
Прегледи:1
Размер:209.5 КБ
ID:5274112Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(003).jpg
Прегледи:1
Размер:188.7 КБ
ID:5274113

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Слави струва ми се че трябва да скъсиш малко зъбите да не натоварват прекалено консрукцията по захващането им .Много прилично се е получило между другото. Пробвай с изтински зъби ще потърся имах проспект някъде не са скъпи.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Това е максимума който можех да постигна при рязането им .По къси --става бързо но след по сериозна проба.Има една оферта по поречието на р.Осъм ще видя как ще работи и тогава ще и чета присъдата.Аз смятам че тези зъби са здрави но щом имаш нещо впредвид за оригинал --ОКЕЙ.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Много добре се е получило. По снимките-добре работи. При удобен случай размини зъбите така че да не работят един след друг, а един до друг. Ъгъла е добър, но по пътя на сработения материал има една гърбица. Не можеш ли да я махнеш, като обърнеш зъбите по гръб. При големите диаметри свредели руснаците слагат две клапи на витките долу, които не дават на материала да пада. Имам такъв ф600 мм, при сгода ще го снимам и ще го кача. Безценен е!

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                      Много добре се е получило. По снимките-добре работи. При удобен случай размини зъбите така че да не работят един след друг, а един до друг. Ъгъла е добър, но по пътя на сработения материал има една гърбица. Не можеш ли да я махнеш, като обърнеш зъбите по гръб. При големите диаметри свредели руснаците слагат две клапи на витките долу, които не дават на материала да пада. Имам такъв ф600 мм, при сгода ще го снимам и ще го кача. Безценен е!
                      А може и да запълниш гърбицата с парче стомана и да го завариш -по малко ще товари машинката. Даракчиев ще е интересно да се види тоя свредел.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Зъбите немога да ги обърна просто на другата страна не пасват ---много е работата.До запълването със стомана мога да опитам но незнам от каква стоман са ;заварям ги с инвертора с ОК;БЪОЛЕР--базични и какви ли не други електроди и пука заварката.За клапите го имам като идея--- както при кофите но за сега ще остане така.Ще го пробвам и от 850мм на 450мм с допълнителната кофа и тогава ще правим изводи и промени.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(003).jpg
Прегледи:2
Размер:161.0 КБ
ID:5274454Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(001).jpg
Прегледи:2
Размер:167.7 КБ
ID:5274455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(002).jpg
Прегледи:2
Размер:151.5 КБ
ID:5274456

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f600-3k.JPG
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5274469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f600-1k.JPG
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:5274468Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f600-2k.JPG
Прегледи:1
Размер:181.6 КБ
ID:5274467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f600-4k.JPG
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:5274466Ей го на :-)

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Той оригинален тоз...
                            Това с клапите не е лоша идея, особено ако се работи само с шнековата глава и в по-мокричко и хлъзгаво...

                            Ето един каталог за шнекове. Повечето са за хоризонтално сондиране - някой от тях стават и за вертикално. На стр. 13 има подобна на твоята шнекова глава - без клапите. В каталога има и промивни глави - ако на някой все още му се върти идеята да си прави сонда и не знае откъде да си намери промивна глава...

                            Augers.pdf

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Владо неможе да се отвори този каталог--да ли е само при мене така?Тази пика в средата дали не е по-добре да е наравно със зъбите.Какво имам впредвид.Първоначално и аз го бях направил така но след преработката реших да бъде на равно със зъбите защото при вторият сондаж който не направихме от самото начало тръгнаха камъни и именно тази пика гонеше свредела от центъра--може би във сондажа нещата не стоят така просто споделям случката.А това дали е отливка или витките са заварени?

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                В каталога има и промивни глави - ако на някой все още му се върти идеята да си прави сонда и не знае откъде да си намери промивна глава...
                                Владо първо били мераклиите после били китайците .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X