Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Това нещо го имах впредвид че е малко на диаметър.А онази кофа я правих да я сглобявам със свредела евентуално при не задържане на материала.Така както е конструирана тази машина явно такива са и възможностите--до мергел или скала.Що не взема да монтирам нещо като това което коментирате ---имам впредвид малките сондички успоредно на мойта кула и да реша проблема .Тогава ще имам възможности и за промивки и за натиск и прочие.Да ли ще стане кво ще речете?

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
      Владо дай схеми аз така си го представям не виждам как ще стане да увеличиш хода , при мотокарните уредби е друго те са както казахме повдигателни когато изкаме и да натискат нещата се променят коренно .
      Днеска си поиграх малко за да си представя схемата за евентуална преработка на мотокарната уредба.
      Стигнах до схемата на картинката - направих я преди малко с Пейнтбраша - само за видуализация на идеята.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:povdigatelna uredba.JPG
Прегледи:1
Размер:24.4 КБ
ID:5273488
      Червеното отляво е веригата на нормална повдигателна уредба (в случая на цилиндъра за свободен ход - но принципа е същия). Тази верига действа само за вдигане - като всъщност представлява обратен полиспас - увеличава хода, намалява силата - т.е. количката ще се движи два пъти по бързо от буталото, силата приложена върху нея ще е два пъти по-малка от тази с която цилиндъра бута верижната ролка нагоре.

      Синьото отдясно е евентуално втора верига - на огледален принцип - която действа на натиск.

      Т.е. при движение на ролката нагоре количката се дърпа от червената верига, при движението на цилиндъра надолу - дърпа я синята верига.

      Хода на количката ще се регулира от дължината на веригата и броя на "оплетките" - стига да има място. Но трябва да се има предвид, че колкото повече се увеличава хода толкова повече намалява силата...

      ПП. В случая дали е въже или верига - няма значение. Мисля че пластинчатата верига ще даде повече сигурност, но и въже става....

      ПП2. Схемата на синята мачта на НИКТ май е като това мойто творение...

      Краси - а как ще се развива въжето при лебедка за дърпане - ще трябва да се мисли за някакъв синхрон между лебедката и повдигателната уредба?

      ПП3 Всъщнос това със силата май не е съвсем вярно - особено пък ако ролките са с различен диаметър, ма вече стана късно - ще си припомням лостовете и механиката утре на свежа глава...
      Последно редактирано от vlageo; 27-04-11, 23:11.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Владо,тоя цилиндър ходи само нагоре подналягане-надолу количката и тежеста го прибира.Така доколкото успях да разбера ,няма да стане нищо.Само при ход нагоре ще скъсаш синьото въже,а на падане ще натискаш ,но под собствена тежест.Поправете ме ако грешка де.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          Владо,тоя цилиндър ходи само нагоре подналягане-надолу количката и тежеста го прибира.Така доколкото успях да разбера ,няма да стане нищо.Само при ход нагоре ще скъсаш синьото въже,а на падане ще натискаш ,но под собствена тежест.Поправете ме ако грешка де.
          Нищо няма да скъсаш. При ход на цилиндъра нагоре синьото въже отпуска толкова ход на количката, колкото червеното прибира отгоре.
          Естествено, че ако цилиндъра е плунжер - т.е. надолу се прибира гравитачно - тогава нищо няма да стане...освен ако не сложиш втори плунжер само че отгоре - обърнат наобратно

          Доколкото аз разбрах схемата на синята уредба на Краси - тя е това:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:povdigatelna uredba 2.JPG
Прегледи:1
Размер:14.4 КБ
ID:5273489 Което на практика е същото като горната схема...

          Eто я долната ролка на уредбата на Краси:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200751.jpg
Прегледи:2
Размер:82.2 КБ
ID:5273492 - въжето хваща количката, минава през ролката и отива към горната ролка.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200750.jpg
Прегледи:2
Размер:108.5 КБ
ID:5273490

          Оттам минава през ролката на централния цилиндър и отива към котвата в горния край на мачтата.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200753.jpg
Прегледи:2
Размер:117.4 КБ
ID:5273491

          ...но тая схема ще работи само с двойно действащ цилиндър.
          Последно редактирано от vlageo; 27-04-11, 23:36.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Владо това което си нарисувал е схемата за която говоря (като на 2а2 ) обаче тука както и да гледам хода на хидроцилиндъра е хода на работа . Така е нали ?
            А естественно че с двойно деистваш цилиндър .Това с мотокарната уредба става но е много неудобно работи но не във всякакви материали а какъв е смисала да се прави сонда ако не може да работи в всякакви материали къде бързо къде бавно поне до 60 метра , с лебедка до някъде почва да се ядва . Или се казва на клиента абе ще сондираме ама ако излезе това , това сме до там не е сериозно , ако ще се прави нещо като ще е самоделка поне да не береме срам .
            Добри за какви полиспасти говориш когато се търси ход нагоре и ход на долу с двойнодеистващ цилиндър .
            Последно редактирано от монио; 28-04-11, 20:53.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
              Това нещо го имах впредвид че е малко на диаметър.А онази кофа я правих да я сглобявам със свредела евентуално при не задържане на материала.Така както е конструирана тази машина явно такива са и възможностите--до мергел или скала.Що не взема да монтирам нещо като това което коментирате ---имам впредвид малките сондички успоредно на мойта кула и да реша проблема .Тогава ще имам възможности и за промивки и за натиск и прочие.Да ли ще стане кво ще речете?
              Не си разваляй машинката ,ако ще правиш нещо направи го отделно за твоята машинка си има работа . А за камионите ще питам пак ама ни чака ЛИЦЕНЗ от декември натам .

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Няма да правя нищо а само ще си подържам това.А ето и счупеният свредел --16мм желязо да се откърти бая зор е видял.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28042011(006).jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5273603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28042011(002).jpg
Прегледи:3
Размер:168.3 КБ
ID:5273604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28042011 - Копие - Копие.jpg
Прегледи:2
Размер:175.9 КБ
ID:5273605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28042011(005).jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5273606Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28042011(001).jpg
Прегледи:2
Размер:174.5 КБ
ID:5273607

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Слави ,това е някъква яка стомана бе, да се отроши така от 40х нагоре :О ,като гледам се готвиш да го заваряваш ,нали? пробвай , убав провар и висок ток и може да се получи.Ако не ще се скъса до заварката.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Мисля да го понадя до размер и да го подсиля в долния край за да не намалявам отвора.Ще го заварям с обикновения електрожен защото е по силен.Имам един електрожен--генератор 36кв ама нещо се прецака и немога дого оправя.Малкия инвертор също се прецака.Ремонтираха го ама ме обвиниха че съм го изгорил като съм го претоварил--избушил някакъв управляващ блок който бил 400евро.Утре му изтича гаранцията но мисля че за свредела ще е слабичък.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31122010(005).jpg
Прегледи:2
Размер:174.2 КБ
ID:5273612

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                      Владо това което си нарисувал е схемата за която говоря (като на 2а2 ) обаче тука както и да гледам хода на хидроцилиндъра е хода на работа . Така е нали ?
                      Не съм гледал схемата на УРБ 2а2. Имаше я някъде по постовете на стефан напред в темата. Ще я погледна и ще ти кажа - но от постовете по темата бях останал с впечатлението че въжетата и ролките при УРБ увеличават силата, а не я намаляват.

                      А за хода - не е така. Хода на работа при тая схема е два пъти по-голям от хода на цилиндъра.
                      Когато цилиндъра е в прибрано положение - т.е. ролката опъвач е на средата на мачтата - количката е долния край на мачтата. Когато буталото изпълни целия ход - тогава ролката опъвач и количката са в горния край на мачтата.
                      Т.е. имаш два пъти по-голям ход въже за единица ход на ролката опъвач.

                      Това на практика е полиспаст - само че обърнат на 180о. Прилагаш два пъти повече сила, и получаваш два пъти по-голям ход (и съответно скорост)... Ако количката беше зацепена директно за ухото на пръта на буталото на цилиндъра - тогава наистина хода щеше да е такъв, какъвто е хода на цилиндъра, обаче случая не е този.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Разбрах това което обясни . Да обобщим : При тая схема последната която си начертал хода на работа е два пъти по- голям от хода на хид. цилиндър.
                        Благодаря за подробното обяснение .Това много променя концепцията с натиска и повдигането . Понеже бях останал с впечетление че хода на цил. е хода на работа .

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                          Няма да правя нищо а само ще си подържам това.А ето и счупеният свредел --16мм желязо да се откърти бая зор е видял.[ATTACH=CONFIG]325377[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]325378[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]325379[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]325380[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]325381[/ATTACH]
                          Слави на тоя тип шнекове им заваряват от долната страна на перото , витката един профил за подсилване дано успея да приложа снимка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шнек ж -2000-1[2].jpg
Прегледи:1
Размер:23.8 КБ
ID:5273650

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Благодаря ти Момчиле за идеята.На моя в средата липсва нещо и аз сложих тази пика--от лемеж.Ще се опитам да заваря такива витки--има логика в това нещо.А тези зъби какви са? По принцип такова нещо в България да ли се предлага някъде? Честно казано останах впечатлен от работата на моя свредел а стози като го гледам сигурно ще е върхът на сладоледа.Както вече споменах в един от постовете ако не беше той--свредела там където работихме с кофата нямаше да свършим работа.Още утре ще направя това предложение.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Слави тоя шнек би трябвало да се справя с миргела , но при каккъв натиск работи и сила на въртене нямам представа . От някой немски сайт е вече не си спомням . А за каква машина е точно незнам ,от рода на пилотарките високия клас. И други снимки ще ти приложа ако успея.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шнек жи -2[1].jpg
Прегледи:1
Размер:34.2 КБ
ID:5273747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шнек жж-2[1].jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5273746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:таралеж .jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5273748На втората снимка също има такова укрепване от долу , но по слабо. Третата е само предната част на шнека тя е за евентоално ако ти дойде идея за инструмент (шнек) който ще работи и на по твърдо.
                              Зъбите са от багер малък има ги продават се такива .

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Тия трите дето си ги прикачил са три различни системи.

                                Първото (жълтото) се казва HOLLOW STEM AUGER - някакъв близък превод е "шнек с промивка". Повечето сонди могат да работят с това като система.

                                Второто е малко шнекче за бобкат. Ползва се за копане на дупки за огради - за друго не става.

                                Последното си е шнек за скални породи - но така като гледам стърчи от машина за хоризонтално сондиране. По конкретно - от тия дето аз ги предлагам - така наречения THRUST BORING - или сондиране с избутване на тръбата - спецовете тук им казват просто "шнек"...

                                Славчо - има едно две места в България, където могат да ти направят шнек. Тия с пилотарките обаче не са се скъсали да си поръчват шнековете тук. Купуват или втора употреба от Германия, или нови от Италия.

                                Аз също мога да ти доставя немски втора употреба - има една фирма в Берлин специализирана за това.
                                Мога да ти доставя и нов - но за твоята машина мисля, че не е необходимо.
                                Мога и да ти доставя само дебелостенна витка от Италия и ти да си го направиш...Те са на дължини по 3 м май - така че ще ти остане материал за няколко пъти да си правиш.

                                Кажи ми диаметър и дължина - ще ти потърся някакви цени. Най-добре обаче ги пускай тия работи на лични съобщения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X