Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Владо , това дето си дал ,си е двойно Т релса готова ,без болтове без нищо сбирана. вече има много разновидности като двойно П,което напрактика е едно и също ,освен ако не събереш 2П профила,но пък няма никакъв смисъл да губиш време,при положение че е измислено.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      То ако се прави от две ПЕТА, не е ли по- добре с едно двойно Т. Хидромотора без редуктор няма да работи ефективно ми се струва, като правя някой сметки на обороти и kW. Как да изчистя старите снимки, за да кача нови, тъй като съм запълнил МБ-те.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        Владо , това дето си дал ,си е двойно Т релса готова ,без болтове без нищо сбирана.
        В некои държави му викат "Н" профил. Ама ходи си купи двойно Т от магазина да видиш как ще ти фактурират двойно П...
        Идеята е да се купи готов профил и заварките да се сведат до минимум.

        Тая мачта на снимката няма никакви болтове по нея в сниманата част (аз я постнах за да си уеднаквим терминологията на тема профили). Ето я тука мачтата в цял ръст - само заварки горе и долу - просто, бързо, елегантно (дотатъчно елегантно за целта).
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:R77-2-449x300.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5271826
        Аз обаче щото не съм сигурен как може да заварява човека - бих го посъветвал да бучне и по един два болта горе и долу - за всеки случай !!!

        Мотора дали да е с редуктор или не - ще зависи от избрания мотор и избраната помпа.
        Радиално бутален мотор или пък орбитролен такъв - май може и без редуктор стига помпата да е съразмерна.
        Аксиално бутален или зъбен мотор - задължително ще са с редуктор понеже оборотите им идват височки за сонда.

        Ако е без редуктор обаче - лагерното тяло обаче ще е задължително...

        Момчиле, що хода при конструкция с бутало да е равен на хода на буталото - аз мисля че ако му се занимава с въжета и ролки може да си го направи Х2, Х4, Х6, или по колкото там ролки и ката въже/верига има желание и възможност да събере по мачтата. При мотокарните повдигателни уредби хода на количката е два пъти по-голям от хода на буталото.

        Ако ще прави мачта с хидроцилиндър - най-бързо ще е да си преработи повдигателната уредба...
        Последно редактирано от vlageo; 27-04-11, 11:07.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Ей,бъзикате ме че аз не чета, а то какво излиза
          За да съм максимално точен ще постна и една оферта на склад за метали,как го водят профила--
          http://www.metal-trade-bg.com/catego...A0%D0%90%D0%97
          поздрави.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            ...е, съгласих се - вече му викат "двойно Т".
            Преди няколко години му казваха и другояче...
            Скоро, като изчезнат ГОСТ стандартите - ще почнат и на П-то да викат U...

            Както и да е - става дума за цяла греда от профил двойно Т (или "Н")...

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Спароу- Добри ти хубаво тежиш някакви килограми -примерно , обаче да работи инструмента трябват да речем 2-3 тона (примерно) тогава какво правим . Правим съобразяваме се с инструмента и изработваме сондата с такива параметри за да може да работи с дадения инструмент било то кофа , шнек . ролково или перчато длето или пнемоударник. Ако не му дадеш параметрите на инсрумента той няма да е рентабилен , дори и да е най скъпия .А ето сега Слави се чуди дали натиска му е достатъчен за кофата за миргел , като нямаш измервателен уред ходи ми обяснявай че ще смяташ с елката налягането на маслото . Имам 3 манометара на wika (незнам дали така се пише )и трите различно показват -за смятането няма да споря понеже е възможно макар че неудобно и непрофесионално. Слави пробвай ако е възможно да промениш ъгала на атака на зъбите на кофата за миргел . Щом лагерува е или не добър ъгъл или малък натиск , но по скоро ъгъл даже съм обеден . Трябва да взема средно тънка стружка и да се опитва да спре въртенето и да затъпява зъбите .

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Момчиле, що хода при конструкция с бутало да е равен на хода на буталото - аз мисля че ако му се занимава с въжета и ролки може да си го направи Х2, Х4, Х6, или по колкото там ролки и ката въже/верига има желание и възможност да събере по мачтата. При мотокарните повдигателни уредби хода на количката е два пъти по-голям от хода на буталото.
                Владо дай схеми аз така си го представям не виждам как ще стане да увеличиш хода , при мотокарните уредби е друго те са както казахме повдигателни когато изкаме и да натискат нещата се променят коренно .Чувал съм че можело с някакви макари , лебедки и от сорта но не съм виждал и незнам дали това което съм чул е деиствително и състоятелноа и най важно функционално . За мачтата или кулата дали е двойно Т или Н едва ли е от значение . Къде ще върви веригата или тя ще си направи място .

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sonda 1.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5273410
                  Последно редактирано от монио; 27-04-11, 19:36.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Момчиле,напиши полиспас в гоогле и чети.С подходящ такелаж може да направиш хода 10 и повече пъти от тоя на цилиндъра.Само несъм сигурен, мисля,че по тоя начин /с полиспас/ се губи работа, но това не е от значение.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3220734.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5273444Веригите са лесен начин за задвижване на количката но дори при минимални течове на промивка пиши я бегала за месец два.
                      Имам въже на 20г. на УРБ2а2 (жълтата кула) не е сменяно!
                      Бих предложил на готовата мотокарна уредба да се монтира дърпаща надолу лебетка за натиск на количката, така ще се получи 2 в 1 = натиск за сондиране или дърпане на шасито ако закине в калта Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200749.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5273456Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200759.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5273457Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение007.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5273458Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200752.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5273459Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4080739.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5273460Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200758.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5273461Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200756.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5273462Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200747.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5273463Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200760.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5273464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3220726 - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:238.2 КБ
ID:5273455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Копие от P2270268.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5273454Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение003.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5273445Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение006.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5273446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение005.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5273447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3220728.jpg
Прегледи:1
Размер:235.3 КБ
ID:5273448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200757.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5273449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200748.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5273450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM_0099.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5273451Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200751.jpg
Прегледи:2
Размер:82.2 КБ
ID:5273452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200750.jpg
Прегледи:2
Размер:108.5 КБ
ID:5273453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4200753.jpg
Прегледи:2
Размер:117.4 КБ
ID:5273465
                      878161634

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Здравей Краси,да не си решил да продаваш синята мачта

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          Здравей Краси,да не си решил да продаваш синята мачта
                          Неее.
                          А реконструкция и модернизация на машината.
                          878161634

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            А когато е с двоино действащ хид. цилиндър и система от макари и въжета работният ти ход е хода на хид. цилиндър . Иначе е по лесно и просто за изпълнение , а повечето пъти по-опростените неща са по- работещи , ако може така да се каже. Но пък по- висока кула по -къси щанги и така .
                            На дрилинга машините са му с двойно действащи цилиндри и макари , но дали хода на цилиндъра е работният ход ?Така като гледам е точно така или не съм прав ?
                            Последно редактирано от монио; 27-04-11, 20:59.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Момчиле този свредел не е мое производство пък като ги гледам из нета иглите са същите---според мене.Пробвал съм и с един друг усталък и пак нестава за мергел този като пика имам впредвидНатиснете снимката за да я уголемите

Име:09022011(003).jpg
Прегледи:3
Размер:187.1 КБ
ID:5273477

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                                Момчиле този свредел не е мое производство пък като ги гледам из нета иглите са същите---според мене.Пробвал съм и с един друг усталък и пак нестава за мергел този като пика имам впредвид[ATTACH=CONFIG]325127[/ATTACH]
                                А а а а това на снимката трудно ще работи на миргел . Аз си мислих за кофа която беше снимал преди време с едно свредло от фреза на върха заварено мисля че беше .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X