Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Абе подводничар ли ще ставаш.Ти мани машината,ми ти къде ще си заварвай по едни удължения на ръчките и на един понтон си пиеш бирата и ръчкаш

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
      Сега мисля че ще и излезе късмета да сондира под вода , но за това като стане ще станат яки снимки ----само не бях я потапял иначе съм я катерил навсякъде.
      Хаха...ей това ще е вече атракция. Искам да гледам ако може... В случая най сериозен проблем май ще ти е смяната на щангите...

      Усещам аз, че в скоро време ще ти трябват и щанги и ударник, ма дали и нова сонда няма да ти трябва???

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Който изка ще е добре дошъл само да се случат нещата с работата , пнемоударник ще е е тъй като е скала . И аз за сондата се притеснявам ама ще я разглобя и на части ще я изкарам от под водата . То да се случат нещата другото ще го наместя имам много яки и упростени идеи , а и сондата е пълен робот дава ми поле за фантазии. А и ако не е максимално изкълчена няма да е до мене тая работа , ще я лапнат по-големите така че , колкото по невъзможна е толкова по-голяма вероятността да я взема.
        Сондиори с пояси как звучи -----шегувам се няма да се посрамим .

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Абе това дето го предложихте със събирането как ще стане като сме пръснати из цялата страна . Най сте съсредоточени в софииски регион . А иначе е идея от която може да излезе нещо .

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Момчиле защо ми поръча тези камъни.Голям зор приятелю.От 1.5м тръгна баластра и голямо срутване---обсаждане;копане с машина и на ръка подкопаване на пръстените защото неискат да падат.Абе голямо чудо.Камъни по 30-40см ;неискат да влизат в голямата кофа а за малката да неговорим.Водата се появи на 4м и утре ще мъчиме да я изпомпва ме ако дава на ръка да се махнат по едрите камъни.Държи ниво от около 50см но ме съмнява че е силна защото много мие кофата.Това се случва по край коритото на река Вит а по принцип покрай речните корита трудно се работи но за сметка на това малък воден стълб но подържа.Относно срещата както имаше предложение за Трявна или Казанлък горе долу е в центъра.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Еми то хубаво че е излязла вода даже много , обаче зависи колко метра си му обещал на човека. Аз в тия ситуации като твоята с срутванията ги правя с обсадна колона която набивам с чука (това което коментирахме с Владо)
              Славчо те камъните са си били там преди мене и тебе че и преди Хан Аспарух не съм ти ги заръчал аз . Търсим метод за преминаването им ИКОНОМИЧЕН И ЕФЕКТИВЕН.
              Винаги така става около реките не се отказвай ще стане .

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Това за камъните го приеми като майтап.ОТ тези 4м--- 50см е вода.Пуснахме една вида първоначално--един цол и върви без даго изчерпва но чорбаджията искаше да слезем и на ръка да изчистим камъните.Намери една бензинова 3цола която за 4-5 сек го дърпа и за 30-40сек го възтановява.Отдолу излязоха камъни с големина на бирена каса и имаше затиснати от пръстените и се отказахме защото нимоиш ги мръдна.В крайна сметка спряхме до тук.Искаше му се да слезиме още надолу но кофата тотално спираше и последици;скъсани лемежи и след тях кофата по шевовете.Утре ще ходя да прибирам машината и ще видим какъв е резултата с малката--за мене е нон стоп.Дано да съм прав.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Колега,ако закъсате имам помпа 80куб/ч. и 40м. напор на 72мм. шланг.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Благодаря Добри за предложението.В момента той го черпи с една бензинова иначе със видата няма свършване.Понеже видях доста зор в баластрата с кофата мисля да пробвам някъква кофа на принципа на всредела във долния край.Ако някой има мнение по този въпрос моля СПОДЕЛЕТЕ дали ще върви по лесно.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Колеги помогнете да открия фирма или човек от когото може да си закупя малко шарнирни ключове.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14_big.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5262527
                      Последно редактирано от NIKT DRILLING; 22-03-11, 21:32.
                      878161634

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
                        Колеги помогнете да открия фирма или човек от когото може да си закупя малко шарнирни ключове.
                        Размери? Бройка?

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
                          Колеги помогнете да открия фирма или човек от когото може да си закупя малко шарнирни ключове.[ATTACH=CONFIG]313050[/ATTACH]
                          Колега, това е Камена Маш ООД-Асеновград която е наследник на бившето ГРМП /Геоложко ремонтно-механично предприятие/. По време на соца то се занимаваше с ремонт и производство на сондажни съоръжения и оборудване. Много неща включително и тези шарнирни ключове. В сайта си те и сега са посочили и производството на тези ключове пък и последното ми ходене там преди 1-2г ги видях в склада им.

                          http://www.kamena-bg.net/kmash.html
                          "КАМЕНА МАШ" ООД
                          4230 Асеновград,
                          ул. "Сава Катрафилов" №19
                          тел.: (+359) 331 65 001
                          факс: (+359) 331 67 258
                          e-mail: kamena@mail.orbitel.bg

                          С аналогична дейност но в областта на нефтеното сондиране се занимаваше ГРМП-Балчик. За всеки случай ти давам и неговите координати макар че там по-отдавна не съм се свързвал.

                          ГЕОЛОГИЯ, ПРОЕКТИРАНЕ И ПРОУЧВАНЕ АД-ГР.ВАРНА
                          Балчик 9600, ул. Черни Връх, тел. 057972932

                          http://www.gppvarna.com/
                          ГПП АД - Варна
                          Варна 9000
                          бул. Сливница 93 ет.1 ап.22
                          e-mail: office@gppvarna.com

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Колеги, с мен се свърза един колега че Шлумберже търсят голям брой специалисти в областта на нефтеното сондиране за техни обекти в Ирак. Започвайки от супервайзори и сондажни инженери и стигайки до работници сондьори включително и ел.техници и механици. Задължително условие е да имат поне 2г опит в областта на нефтеното сондиране и известно знание на английски език. Нещата са малко синджир марка в смисъл че пък негова колежка в Ирак го е помолила за съдействие но те в БГ така стават нещата. Ако някой от вас или негови познати проявяват интерес моля да се свърже с мен на ЛС. Само молбата ми е да е по-бързо защото съм обещал на колегата за 1-2 дена да му кажа дали нещо може да се получи. И всичко естествено не е гарантирано, дава се се CV пък каквото стане.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Някой питаше за сонда за сондиране с промиване. Има една в с.Долна баня, до пътя, УРБ 2.5, ръждива е, няколко години не е работила, още има натоварени на нея 3-4 лоста и тежка щанга. Има вид като да тръгне с малко работа, комплектна е. Не спрях за подробности. По трасето Пазарджик-Самоков, в самото село, до пътя в дясно.
                              Ирак? Те да не са се форсирали заради Либия?! Ще е интересно! Ще има тръпка!

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Бях засегнал темата с промивните помпи , но не можех да кача снимки на такива центробежни .Проблема е отстранен не с промивните а с качването на снимките .
                                На дрилинга помпата е бутална и добра -компактана въпреки че е с малък дебит , а и трудно се намират такива . Думата е до колко центробежните могат да се справят с задачата на буталните до колко могат де. Понеже ги ползват определено . До колко метра и диаметър са им възможностите ? Едните са бензиновите тях ги коментирахме в общи линии. Другите които са , са центробежни с друго задвижване от бензиновия двигател .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:водна помп.jpg
Прегледи:1
Размер:62.9 КБ
ID:5263019 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:водна пп .jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5263021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:помпа моток2[1].jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5263022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:помпа гум -2[1].jpg
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5263020

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X