Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Да ве да отворяа туниг студио а

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Колеги, можете ли да ми кажете къде да търся автосонда СКБ-5 или 4 (за предпочитане 5), защото мисля да купувам такава.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Колега даи примерни снимки да разберем какво търсиш точно

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          СКБ (станок колонкового бурение) е една много приятна машинка, като вертикален струг. Идеална за диамантено сондиране. Предимствата и са високите обороти и прецизния натиск. Когато е монтирана на автомобил, обикновено УРАЛ, се нарича УКБ (установка). Такава, в доста лошо състояние гледах отдавна в Пловдив до околовръстното, едва ли е оцеляла. Ямбол работеха с такива преди. Търси около старите подземни невъглищни мини (ползваха се и за хоризонтални сондажи от подземни изработки) и големите стари ГПП.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Тука има едно УКБ 500,то миналия век Но ще глътне яко много пари докато стане годна за употреба машина.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Преди 20г копахме геран на зет ми в село Малиново Ловешко.На деветия метър ако неме лъже паметта се появи мергел вода нямаше и възможностите бяха до тук.Може ли някой да извади някоя карта за да се разбере колко метра върви мергела и дали си заслужава да се бие.Ще бъда благодарен на всеки който извади нещо по въпроса.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Заставай отгоре с машината и продължавай . Карта за водите без стопанско значение няма (плитките сондажи ) . Като казвам стопанско значение имам предвид от три кобика на час нагоре че и повече , не съм сигурен точно до колко се смята че няма стопанско значение. Тея карти са правени през бай тошово , търсени са полезни изкопаеми : руди ,нефт , газ , вода (да се снабдяват населени места или предприятия). Ако греша геолозите да ме коригират и аз съм търсил такива карти. Има за почвените хоризонти но за вода каде и на колко метра е що се отнася до плитките подпочвени води не съм успял да открия .При нас миргела е от порядъка на 100-180-200 м.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Да споделя правих преди 2 месеца воден сондаж до Девня . От 6-7 м до 10-12м сондирах във въглища , изумих се .

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    Да споделя правих преди 2 месеца воден сондаж до Девня . От 6-7 м до 10-12м сондирах във въглища , изумих се .
                    Да не е някакъв стар сгуроотвал?

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Владо незнам какво е това сгуроотвал , но си взех проби от шлама имаше средно големи късове личът си увъглените вече ивици на дървените въглища.Ще ти ги покажа като минеш от тука - да звънеш еиииии.
                      И в пустинята сме изкарвали въглища на по 300 -400 м . Веднага ги виждаме на ситата или в филтъра след промивната глава (за да не запуши случаино попаднало пърче шлам дюзите на длетото). Повече ги виждат в филтъра , че май няма кои да седи на ситата . Та и преди това съм виждал въглища да излизат от сондажа .

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        А под тези метри изкарвали ли са вода? Преди време писах в един пост за един колега който замина да работи в Йордания и беше споменал за моя край с.Вълчитрън че мергела върви 60м но разстоянието Вълчитрън--Малиново е към 60км.Осъществих връзка с един господин от Габрово който гарантирал 1000/100 за вода.Аз от опит на такива не вярвам но когато човек е на зор дава и мило и драго.Учените казват на мергела че бил подложката на водата.Тези които са правили сондаж над 150м дали са минавали през мергел? Имам в предвид ЗИКО 66.Ако влиза във форума нека сподели ако има желание все пак нали е за това .

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                          какво е това сгуроотвал
                          Насипището (депото), където изхвърлят изгорелите остатъци от пещите на теца. Едно време, преди грижата за екологията са ги фърляли навсякъде...Нали каза, че било при Девня - 3-4 м дълбочина е много плитко, за да има находище.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Миргела е водоупор , но не рядко в самияа миргел излиза вода на скоро имах такъв случай.
                            Владо не на 3-4 м а след 6-7 метра , след 2 ра щанга почна незнам на кой точно метър понеже ме изненада несъм очаквал .
                            Чак след 3 та щанга почна да ми прави впечетление понеже излизаха по големи парчета а и вече сондирахме във вода , та излизаха леко измити.
                            Еми в Мариците ако не се лъжа от 5 тия метър надоло ги копаят. А и тия небяха чисто само въглища а премесени с глинести слоеве , а и слоевете бяха уплътнени . Не беше насип в никои случаи . Според мене не е находище а маркери за такова може би трябва да се проследи жилата на къде утива --не мисля да ги разработвам де .

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Интересно - тя цяла Добруджа е един голям въглищен басейн, но мисля, че залежите са на много по-голяма дълбочина - нещо къмто 1000 м май беше. Това ще дойде на 400-500м поне под Девня може би.

                              ПП. Как сондираш в тия условия с пневмоударник ми е тайна... Явно верно си майстор...

                              ПП2. Като каза "накъде отива жилата" - даваха преди нова година много интересно филмче по дискавъри за един въглищен комбайн - пускат го по жилата през фронтален срез в скалата (голяма яма като кариера) и той напредва сегмент по сегмент.
                              Сегментите и сложната машинария са отвън - а главата сама си следи въглищния пласт нагоре надолу според налягането, което оказва върху режещата част. Много впечатляващо...

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                                ...
                                ПП2. Като каза "накъде отива жилата" - даваха преди нова година много интересно филмче по дискавъри за един въглищен комбайн - пускат го по жилата през фронтален срез в скалата (голяма яма като кариера) и той напредва сегмент по сегмент.
                                Сегментите и сложната машинария са отвън - а главата сама си следи въглищния пласт нагоре надолу според налягането, което оказва върху режещата част. Много впечатляващо...
                                И аз го гледах. Голяма хитринка. Направо да не повярва човек че това цялото може да се наниже и да влезе на майната си, и само да копае, кажи речи без почти инкакво човешко участие (в смисъл тежка работа) в цялата история.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X