Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Колега,къкво имаш впредвид под тегло? Машината мисля,че има хидравлично усилие или бъркам? Поне пилотните машини бобкат и касагранд,които съм виждал,са с хидравлично подаване и въжено истегляне.Имат и 1бърза скорост на кофата за по лесно испразване.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Теглото на кофата имам прдвид. Доколкото разбрах - сондата на човека може да вдига 1500 кг.
      Кофа за скали на ф500 е 650 кг празна...

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Ахаа,къкви пари е една такава кофа? И неможе ли да се добавят пластини на неговата кофа,предполагам е над 5бона. Иначе ме съмнява да вдига само 1500кг. на Плевенската машина лебедката е хидравлична и доста стабилна със спирачки и т.н.Вдига колкото позволяват въжета и уредба.Иначе тука в Плевен като правиха БИЛА бяха докарали 2машини едната Либхер голяма,а другата Бобкат сф и имаха доста пълен инвертар,за всяка по 2-3кофи с различни вложки отпред.Работеха доста бързо,дупка 400мм. долбока 16метра. я правеха за под 1час.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          Иначе ме съмнява да вдига само 1500кг. на Плевенската машина лебедката е хидравлична и доста стабилна със спирачки и т.н.Вдига колкото позволяват въжета и уредба.
          Ми той го е писал човека в пост № 371 - кулата е висока 10 м и може да вдига 1,5 т.... Ееей младост, младост...

          Пилотните машини са друга бира - въртящия момент е от 120 000 Нм нататък, хидравличния натиск е от типа на 20-30 тона, а лебедка под 25 тона няма.

          предполагам, че може да си направи кофа за скала - по малка, и с по-тънки стени с хардокс пластини и наварена износоустойчива тел отвън. Въпроса е, че наистина ударното сондиране ще му даде по-добри резултати като стигне до скала...

          Не съм питал за цената - допускам, че това е порядъка за малките диаметри... Такива кофи има и втора употреба тук таме, но пак са цифра...

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Чел съм между редовете.Значи неможе да няма лебедки под 25тона. Искаш да кажеш,че Bobcat CF2.5 е с такава лебедкаТо също се води пилотна машина ,но по малък клас.Лебедки втора ръка има всякъкви,преди се бях навил да търся някой да ми внесе от Германия,но много сложно става.Иначе наистина за скалата ,по ефтино ще е с удар да я пробива.Ударник с тегло 500-1000кг. е доста сериозно нещо.На голямите сонди,ударника е от порядъка на 400-600килиграма.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              CF2.5 е машина на Тескар. Такава върху багерче бобкат имат Аква Груп май...
              Лебедката и е 3 тона. Максималната дълбочна на копаене е 15 м с диаметър от 350 до 800 мм. Но едва ли кой знае колко ефективна в скала...

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Моята машина е с две лебедки хидравлични ;спирачки хидравлични.Едната лебедка е за тръбите с които въртя а другата ползвам за спускане на пръстени и др.Аз немога да упражнявам натиск и въртя под натиска на тръбите---предполагам че натиска е около 2,5т.Мислено е по въпроса но отговора е НЕМОЖЕ.При машините които гледах в нета както е моята кула има дрига успоредна на нея с хидравличен цилиндър който движи редуктор ;тръби и упражнява натиск, ако правилно съм го разгадал.Лебедката скоято спускам пръстените когато са 6 на брои/450кг 1бр/ при опит за вдигане НЕМОЖЕ.Направих полиспас и вдига много бавно,и за това писах по горе 1.5т.Незнам от къде се получава разликата м/у ДВЕТЕно я има.Каква по малка кофа като се има предвид тежеста /2,5т/;колко по тънки стени; и какви са тези хардокс пластини/Извинявам се за питанките но за мене това са неща които срещам за пръв път/.Ударния инструмент при мен е от жп релса дълга 6метра/50кг в1м/.Без закалка или така да я оставя да ли ще има резултат--ако сте на друго мнение моля споделете.По принчип на сухо нищо не се получава и при скала ли ще трябва водоноска.ЧОВЕК ДОКАТО Е НА ТОЗИ СВЯТ СЕ УЧИ!

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2154.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5238456Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-12-09_018.jpg
Прегледи:1
Размер:171.7 КБ
ID:5238455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:184-8449_IMG.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5238458Натиснете снимката за да я уголемите

Име:99bb8a65d92abd0e8652ef53295d515a.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5238459Натиснете снимката за да я уголемите

Име:184-8452_IMG.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5238460
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Без натиск ще е трудно даже безмислено да се впускаш в допълнително творене на тема копане с кофа в скала.
                    Хардокс е износоустойчива стомана, подходяща за външна защита на работния инструмент.
                    Идеята е, че ако кофата трябва да се направи тънкостенна (за да е лека) - един вариант да се предпази от абаразивното действие на скалата е отвън по нея да се заварят плочки от хардокс тук таме (например радиално пръстено образно или шахматно отвън по стената на кофата), които да предпазват тънката и не толкова яка стомана от която е направена самата кофа. Това ще увеличи съпротивлението при въртене в меки слоеве, но би предпазило кофата в скалния слой. Всичко това теоретично...Хардокс стомана в малко количество се намира трудно, но не е кауза пердута - за целта са достатъчни обрязъци останали след разкрояване - ако се търси може да се намери, предполагам...

                    ПП. Подобно решение може да се види на една от кофите (или по скоро ядкови тръби, които са по-подходящи за минаване през плътна скала) до червената пилотна машина с табелка Roy Bros... (втората снимка от поста на Sparow).

                    ПП2. Sparow дай малко обяснение на снимките - много мързеливо така...
                    Първата снимка е редуктора на келито - това от нета ли е или нещо на живо...
                    Прилагам един описателен проспект на Бауер за Кели баровете. Айде някой да обясни как се заключват и отключват сегментите един към друг (в смисъл как го прави оператора...)...
                    Kelly.pdf
                    Последно редактирано от vlageo; 29-12-10, 17:51.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Всичко е от нета,постнал съм снимките колегата да се ориентира как идва натиска.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        При мен няма как да се получи.За кофа примерно ф300мм натиск 2,5т няма ли да е достатачен!Четох някъде от вашите коментари за триролково длето , че при сондаж 220мм трябва натиск /4-5 ка прибл. 2,5т/ .Не разбирам какво означава 4-5 ка.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Колега ,това не ми говори нищо /4-5ка/
                          На колегата синята машина ,е с хидравличен цилиндър от явор6 и полиспас като 2а2,дава 5тона натиск.Но машината е много по лека ,и като натисне я вдига на тръбите.
                          Иначе се замислям за такава пилотна машина,единственото трудно е самата уредба с редуктора.Но ще е много производителна,щом ще може да копае в не много твърда скала.Пръстените са елементарни.
                          За ударната машнка,не мога да измисля къква обсада да ползвам и как да я вадя.Стоманените тръби са скъпи и нерентабилни за временна обсада.ПВЦ е слабо за временна.Изобщо всичко си има минуси.
                          Аз само немога да си представя ,нищо че съм го гледал,на твойта машина как предаваш движение на кофата самите тръби които са ти на конзолата къкви са и имат ли някъкви чопове,като завърти едната да не превъртат.
                          Твоята машина с къкъв двигател е? с 1голяма хидропомпа работиш-нали?

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Виж;Vlageo 19.09.10 12;22.Двигател ЮМЗ;хидромотор директно в двигател.Всички 4 хидромотора на машината са еднакви и са си от крана.Тръбите са 4на брой --3 +един квадратен шпил.Дълги са по 8метра но роботната им площ е 7м,като единия метър остова в другата за стабилност при разпънато положение.Квадрата е първи след това на всяка тръба са заварени по две шини и посредством втулки с канали в началото на всяка тръба се предава движението.Редуктора е от руски кран зил които върти лебедките ,но в средата е монтирана втулка с канали и така се получава работата;редуктор,тръби--1-2-3-квадрат-кофа.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Ясно.С квадрат се върти.А намират ли се някъкви чертежи или скици,или всичко е правено на место без никъкви схеми или да е копирано от друга машина.?

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Както бях споменал констукторите не са м/У живите.През далечната 1988г в с.Гривица се появи една такава машина закупена от Пловдив от двама уртаци---Слави и Тотко-.В последствие се разделиха/урташката работа и кучета не я лаят/.Тотко се сближи с баща ми и започнаха двете машини;Тотко беше в час с устроисвото на тази машина;--тази която знаеш в Плевен и моята.След като ги направиха ;1991г;Тотко се прибра в Къшин да довърши няко и неща но така и не успя;При изправяне на кулата не се е съобразил с разстоянието до високото напрежение и както се е хванал за ръчките на разпределителя така и остана;волтова дъга;.Машината от Пловдив стоя дълги години зад кино освобождение до една детска градина и до колкото имам информация се е върнала обратно в Пловдив.Тя работеше до 21-22м.Собственика се казваше Слави /адаш/сега кара такси.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X