Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Колега,ти искаш със шкодата да комбинираш и двата вида сондиране или аз нещо не съм разбрал.Трябва як лебедка и носеща конструкция ,за тия диаметри.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      ВЕРСЕЛИ ПРАЗНИЦИ
      878161634

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        За ф230мм ли имаш впредвид.Както е в момента машината е работила на ф1300мм до 28м.В предишен коментар споменах че лебедките са от кран;задвижване хидравлично;спирачки хидравлични.Колега ти беше дал инфо за по малката сестра от Плевен относно конструкция.Ти познаваш ли собственика--колегата Юри.Аз лично.При работа във вода в много от случайте се получава вакуум--ако мога така да се изразя но със завъртане става работата; ф850 ;ф1100мм.Смятам че при ф 230мм ако се подава по малко няма да има проблем.Ние сме длъжни да опитаме. Да с шкодата искам да опитам и двата вида сондиране.Айде че боба със зелето изстина.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Ясно.Не го познавам колегата ,но съм му разглеждал машината,мисля ,че в тая тема бях пускал и снимки на неговата самоделка.Имам и едно питане,за къкво служи макарата странично на кулата.като е спусната се пада отляво гледано отпред.
          За мойта машина ще видим дали ще се получи нещо,че много малки килограми се получават, и да не е да няма сила да вади обсадата.За ударника предполагам ще може да го отлепя.А и тука ок.Плевен са предимно камъни и баластра,така че ядове няма.
          Тука трябва да се включи един колега-enter ,той работи с такъв тип сондиране и е много в час с нещата и правенето.
          Аз съм замислил и друга машина-хидравлична,защото тука е много хамалска работата и бавно става.Само все още немога да открия подходящ редуктор.Нещо 3 или 4/1.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Ако правилно съм разбрал тази макара се изправя и през нея минава въжето с което спускам пръстените когато са 6 на брои.Разстоянието от земята до тази макара е 9м.Свалям я при транспорт защото минава стандартната височина.Как се казва колегата enter.Аз познавам един колега казва се Олег и при него за първи път видях ударно въжено сондиране.Тя беше много малка и я теглеше с опел корса .Виждах го преди 10 дни и ми каза че заминава за Йордания на работа но във Велико Търново при Киро Парашкевов му събират нова машина на УАЗка.На моята машина има редуктор 4/1.Мисля че е от някаква селскостопанска техника но ще попитам от каква и ще ти пиша .Аз го намерих случаино на вторични до гарата.На една от снимките се вижда ;червения редуктор които чрез верига задвижва синия.Ти в Плевен ли твориш?

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Аз съм до Плевен.По принцип редуктора е добре да е или 3степенен /3колела/ или планетарен,скоро показваха един от някъква сонда произвеждана в Кърджали.
              Иначе колегата мисля,че Иво се казва ,но не съм съвсем сигурен ето я темата му.Има доста снимки.
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=40237
              Ако може провери за редуктор,ще съм много благодарен,търся от доста време,но не испада нищо подходящо,по вторичните има тристепенни,но са много бавни над 9/1
              Единия от вариантите е с лагерно тяло да вържа директно хидромотора ,към щангите,само ще го захранвам с 1/2 от дебита му помпа и става работата.Но аз искам да го направя както трябва,и без това нямам всички компоненти.Търся също и цилиндър от растега на стрелата на кран явор6 или подобен.
              Погледни темата и ще разбереш за къкво става дума.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                Ако правилно съм разбрал тази макара се изправя и през нея минава въжето с което спускам пръстените когато са 6 на брои.Разстоянието от земята до тази макара е 9м.Свалям я при транспорт защото минава стандартната височина.Как се казва колегата enter.Аз познавам един колега казва се Олег и при него за първи път видях ударно въжено сондиране.Тя беше много малка и я теглеше с опел корса .Виждах го преди 10 дни и ми каза че заминава за Йордания на работа но във Велико Търново при Киро Парашкевов му събират нова машина на УАЗка.На моята машина има редуктор 4/1.Мисля че е от някаква селскостопанска техника но ще попитам от каква и ще ти пиша .Аз го намерих случаино на вторични до гарата.На една от снимките се вижда ;червения редуктор които чрез верига задвижва синия.Ти в Плевен ли твориш?
                В Иорданийа при кого е там? Марин Гургушки ли? Ако се не лъжа тои е там или тул пушер или няакакъв началник.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Червения редуктор е от представка --ППС за слънчоглед Добричко производство за комбайн.На шкодата диференциала е с редуктори които са планетарни но какво предавателно число са незнам казвам ти го като инфо.На днешно време е много трудно да се правят много неща .Моята машина е производство на баща ми /лека му пръс/.Той е работил 25години във вторични суровини гр Плевен и честно да ти призная имам много неща като редуктори;хидромотори;хидравлични цилиндри;лебедки и други които са ми заменими 1/1 и немога да си позволя да давам--мисля че ще бъда разбран правилно.Разглеждах на колегата ЕНТЕР машината и доколкото схванах първо е работил с въртене и след това на ударен принцип.Защо е преминал на ударния след като е бавен и досаден.Срещнах и един твой коментар за колегата Юри че при работа в Долни Дъбник е копал до 34м ф500мм и сондажа се е срутил.Неговата е копие на моята ; конструктивно работи до 28м;диаметър ф300 --1300мм,на по малка дълбочина и до по голям.Защо според теб е мърляч.През далечната 1991год в Долни Дъбник правихме много герани и неги обсаждахме с пръстени ---каква почва е незнам но не падаха.В Йордания незнам при кого е.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Ами точно заради тая причина,копа герана и той се обруши и така го остави,викаха геранджия да го докопава ,защото бяха опряли на скала.И после го обсадиха с пръстени.Иначе в Д.Дъбник в началото е глина,после излизат камъните,среща се и баластра.А ако продаваш от някой от нещата,не да даваш.Снимай да видим.
                    А тука един познат,има геран копан мнооооооого одаван,също не обсаждан,само до 6метра е обсаден с камъни.И точно под камъни се срина миналата зима.А баз обсада да се прави е единствено икономия и при сондаж е немислимо.А относно колегата,не се познаваме лично,но това ми направи много лошо впечатление за него,неможа да искара водата ,и така оставиха всичко,после човека дава други пари да се искара вода и да се обсади..
                    А относно редуктора на машината -вероятно си видял в темата къкво горе долу търся.От колегата Nikt Drilling.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Като гледам неговият ми се вижда по здрав от моя нищо че е 4/1.Сега се сещам за един колега---изпълнител Дешко дето вдига тежко--- от Ловеч че при неговата самоделка редуктора който въртеше кофата беше фрикцион от верижен трактор но той я махна на незнам къде,но беше много здрав защото въртеше ф1200мм.Тези които им правихме гераните финансово стояха много добре .Повечето бяха ходили по Джамахирията и не са правили икономии на средства относно обсаждане а казваха че на комшиите били така от дълги години и не са мръдна ли .Минаха вече почти 20години на какво дередже са незнам---може и да са се срина ли но никой не се е обадил.Какво направихте на познатия с герана?

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Ами нищо,он се покри и не свърши работата.Само изля 3пръстена където беше дупката от струтването/ок 5кубика пръст се беше сринала/,но понеже се мота 1месец докато почне,долу извора е много як и почти отми калта,он изхвърли 5кофи и като се почна да се излива долу да не се руши при извора,оня изчезна и те така....
                        С такава машина като твоята ,къкъв е максимума , и по лесна ли е за правене от на колегата хидравличната.Като ги гледам ,твоята работи доста по бавно ,но пък не изисква кой знае къкво оборудване-тръби и длета.Но пък стигнеш ли скала-къкво става?
                        А за редуктора-усилва се с аксиално-радални лагери и гайки за обиране на хлабините.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Работили сме до ф1500мм на една септична яма дълбока 10м.Не сме я пробвали но с разширител над кофата и на по малка дълбочина мисля че няма да има проблем.С тези обороти при ф850мм 28м за 8часа мисля че не е никак малко--е зависи и от почвата--По принцип мога да ги вдигна но става по слаба ,а така в баластра и някои по меки /СКАЛИ/ няма проблем.Тотал скала си събирам чукалата и идва баш геранджията.Предварително клиентае уведомен че неможе да копае скала.Че те в Чили копаха на ф750мм.Има 2аксиално-радиални и 1радиале лагер

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Тази сонда по същество си е пилотна машина. Предполагам, че ако сложиш отпред на кофата зъби с карбидна вложка - и скала ще можеш да копаеш, ама за какво ти е?

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              За мен тези зъби не са ми познати.На моята кофа съм с лемежи от плуг.Тези зъби къде трябва да се сложат,на местото на лемежите или по периферията--имам впредвид за друга кофа--.Аз заварях видия по периферията на една кофа от кислорода бутилкаф220мм един вид за вадене на ядка ,но нещо не се получава.Гледал съм такива пилотни машини в нета които правеха именно такива сондажи на голям диаметър.Такива ли са зъбите които бяха по периферията на кофата не знам .Аз нямам намерения да въртя тотал скала но на много места гогато се появи ,слиза ли са хора на ръка да я разбиват/имали сме късмет да не вирвят много--40--80см дебелина.Ако имаш желание и възможност дай повече инфо за тези зъби ще съм много благодарен.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                В приложения файл:
                                rock bucket ncb.pdf е примерна кофа за скала за пилотна машина.
                                Зъбите са конични с карбиден връх - като на пътна фреза. И са доста скъпи...
                                Като гледам теглото - силно се съмнявам, че това ще кой знае колко ефективно решение при параметрите на сондата.

                                Ударното сондиране ще е по-добре...и от финансова гледна точка също...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X