Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Първия ми график на Уадан 2003 на Ф100 то беше. Изкарахме водата на 1875 метра. 300 литра на сек, 85 градуса гореща. Тогава на Кятовски му обруснаха брадата, че се беше хванал на бас че ако излезе ще си махне брадата. Беше много весело. Тогава Хач , един Либиец дето живееше близо до сондата, даде един харув да изядеме. Имаше много емоции. Поздрави от Каварна.

    Коментар


    • От: До: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
      Хитро. Интересно защо са спрели да го правят.
      Има такива отделни устройства (мисля че само при Копко) т.нар. Back Hammer.
      Като прихване лоста с пневмоударника в сондажа - монтираш Бек Хамъра след последната видима щанга и той почва да бие в обратна посока (като твоя) като има и опция да пуска част от въздуха надолу, за да продухва сондажа през ударника.
      За едно и също нещо говорим. И тоя е така.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        С Борислав Чакъров бяхме в една стая но 1990г той беше достатъчно умен да емигрира в Америка. Сега работи в Хюстън в Baker Hughes бях му на гости 1999г. Доста често се чуваме с него, финансови проблеми не обсъждаме защото сме в различни вселени Доц. Аризанов е пенсионер но още преподава като хоноруван преподавател. Ако интересът и намеренията ти са сериозни мога да те свържа с него.

        Поздрави колеги,

        С Боби Чакъров се разправяхме с един пакер.
        Поздравете Щерьо и др.

        Ал.Атанасов
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Благодаря колега Атанасов. Непременно ще предам поздравите само ако можете да ми припомните коя година завършихте. Че доста години и хора минаха през мен и вече леко се обърквам. Може и от годините да е вече пенсионер съм Всяка година се виждаме катедрата около Коледа надявам се и тази да сме пълният състав. С изключение на Димо Йорданов /лека му пръст/ също и Константин Колев /той е от курса на Щерьо/ и беше аспирант заедно с него. Коцето замина в Канада някъде 1990г.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            1990 г.

            По времето на студентските стачки
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
              1990 г.

              По времето на студентските стачки
              Тогава много стачки имаше, всичко вреше Бях още в началото на преподавателската си дейност иначе като инженер бях насъбрал доста години зад гърба.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Здравеите колеги.Може ли някои да даде инфо по решаването на един въпрос .Готов съм с моето устроиство за ударно въжено сондиране .Диаметъра на ударния инструмент е 230мм.Какви тръби да използвам при обсаждане на сондажа---метални или пвц и дали има стандарт ф250мм.Според мен няма ли да е по добре метална по простата причина при евентуалнно падане на сондажа --имам впредвид пясък за набиване с ударния инсрумент както го има на някои клипове,и от къде може да се намерят такъв диаметър тръби.Може би беше по добре да се интерисувам първо какви фтръби се предлагат на пазара и тогава да правя жалонки и ударен инструмент но дано труда да не е на вятъра.Четох на едно място че са полага ли ф270мм .Това стандарт ли е или не?Това което видях на снимките мисля че са метални.Ziko66.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                  Тогава много стачки имаше, всичко вреше Бях още в началото на преподавателската си дейност иначе като инженер бях насъбрал доста години зад гърба.
                  Имаше стачки я .Взимахте власта тогава от баи Тодор. Пък сега без стачки я върнахме на бате Боико. Какъв е извода че трябва да се сменят короните за да се постигне по добра проходка ли ?

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                    Здравеите колеги.Може ли някои да даде инфо по решаването на един въпрос .Готов съм с моето устроиство за ударно въжено сондиране .Диаметъра на ударния инструмент е 230мм.Какви тръби да използвам при обсаждане на сондажа---метални или пвц и дали има стандарт ф250мм.Според мен няма ли да е по добре метална по простата причина при евентуалнно падане на сондажа --имам впредвид пясък за набиване с ударния инсрумент както го има на някои клипове,и от къде може да се намерят такъв диаметър тръби.Може би беше по добре да се интерисувам първо какви фтръби се предлагат на пазара и тогава да правя жалонки и ударен инструмент но дано труда да не е на вятъра.Четох на едно място че са полага ли ф270мм .Това стандарт ли е или не?Това което видях на снимките мисля че са метални.Ziko66.
                    Моята машина е също почти готова.Но и аз като тебе намирам трудности при обсадата и точния диаметър на обсадата и ударника.Имаш ли някъкви снимки на твоята машина?
                    Аз ще снимам,но при мене всичко е насипно,само трябва да се събере.
                    Мотор 3кв .1500об. ,ремъчна шайба 4/1,редуктор 5/1 ,маховик -нисан 200сх,съединител-бус.Барабана ще го правя аз от тръба 180мм. ,въже 10мм.,ударника е 180мм. за 125мм. краен сондаж.Теглото на ударника ще е около 80кила.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                      Какви тръби да използвам при обсаждане на сондажа---метални или пвц и дали има стандарт ф250мм.
                      Е, как ще набиеш ПВЦ тръба ударно бе колега?
                      Нямаш друг избор освен метални тръби според мен. При това трябва да са вързани една с друга с резба.
                      Колко метрова ти е кулата и колко тона можеш да вдигнеш с нея? Това ще ти определи донякъде типа на тръбата.
                      За диаметъра и дебелината ще трябва да смяташ според дълбочината май...

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Какво имах предвид .При работа на ф850мм когато се срутва сондажа го обсаждам с бетонови пръстени и тогава минавам на по малък диаметър ф500мм.Тръбите които полагаме ги свързваме с планки; използвали сме както пвц така и интирнит .Може би не ме разбрахте .Ударника е с ф230мм .При нормален сондаж идеята е за обсаждане с тръби ф200мм --пвц или метал--кое е по добро и според цена.ПВЦ тръба естествено че неможе да се набива.При ударника немога да слизам на по малко ф , за това питах да ли има стандарт тръби ф250мм метални защото при срутване на сондажа да може дасе обсади и тогава да се работи вътре в нея.А що се касае за свързване ---заварка.Кулата е висока 10м и може да вдига до 1.5т.Защо дълбочината ще определя диаметъра и дебелината?Какво имаш предвид.Теглото на ударника е 350кг;45 удара в минута;редуктор 30/1 но мисля да го сменам сдруг ;ел. мотор 4кw--950об за сега пробен вариант А;вариант В хидромотор.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Славчо, ако ще си вадиш обсадните тръби, 1,5 тона е малко. Заварките трудно понасят знакопроменливи натоварвания (удари например). Желонките обикновено са с по-малък диаметър от този на сондиране, не им пречи. Ударно-въженото сондиране е бавно, досадно и сляпо, обаче няма равно на себе си в поройни конуси!!!
                          Айде весели Празници!!! И успешна Нова година!!!

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                            при срутване на сондажа да може дасе обсади и тогава да се работи вътре в нея. А що се касае за свързване ---заварка.Кулата е висока 10м и може да вдига до 1.5т.Защо дълбочината ще определя диаметъра и дебелината?Какво имаш предвид.
                            Мислех, че напредваш надолу набивайки обсадата, а не, че я набиваш само ако сондажа се срути.
                            1,5 тона наистина е много малко за да си изтеглиш тръбата. А пък ако се срути когато ударника е долу - с тия 1,5 тона си дотам май...

                            Дълбочината определя дебелината (по принцип) защото на всеки 10 метра налягането ти се качва с един бар. Понеже сондираш на сухо - в зависимост от дълбочината на водния хоризонт, обсадната колона ще е подложена на натиск отвън навътре. Ако е твърде тънка - ще се смачка. Но доколкото разбирам - това едва ли ще е проблем при параметрите на сондата. Чак толкова дълбоко едва ли може да слезеш...

                            ПВЦ тръба според мен - заради ограничението в теглото което можеш да вдигнеш. И при варианта ф200, и при варианта ф250. Стандартите за външния диаметър на ПВЦ обсадна колона в тоя диапазон са 180, 200, 225, 250, 280, 315. Дебелината - според дълбочината.
                            Тръба ф250 с дебелина на стената 9 мм има устойчивост на 8 бара външно налягане, т.е. водата може да е на 80 метра дълбочина. Дали я държат на склад в България - не знам. Ако има интерес към италианска ПВЦ колона с подобни параметри - мога да заредя някакви наличности.

                            Поздрави, и Весели Празници на всички в калния занаят...
                            Дано 2011 донесе повече бизнес, здраве и късмет...
                            Последно редактирано от vlageo; 23-12-10, 12:32.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Аз правих сметки на моята машина.Излиза около 20-25кгм.Което значи ,че с моя барабан,празен ще вдига над 220кг. ,а като се напълни до около 200кг.Това според мене е доста малко,явно трябва да търся по бавна редукция.В момента на барабана са 150об/мин.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Благодаря за инфото.Аз основно работя на ф850мм ,но във много от сондажите след като излезе водата прави проходка много малко--2;3метра.Поради тази причина идеята ми е чрез ударно въженото сондиране ако мога да сляза колкото може повече,и евентуално с по голям диаметър--ф500;след това ф850 да го оширя ----с чел за по голям резервоар защото хвана ли мергел и съм до там.Правил съм го с една пика но резултата е почти нулев в много от случаите.Някъде и при 2-3метра воден стълб няма свършване но ние сме длъжни да опитаме ---ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК КОГАТО Е НА ПЪТ.Весели празници,здраве,късмет иииииииииииии от мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X