Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Някой гледа ли новините ,дето някъкъв даскал от МГУ ,като го питаха дали може да се справим с извънредна ситуация като при онези, и он вика.да няма проблем
    Ако тука стане такова нещо,гараннтирано хората ще испукат.Докато стигнат до тях.
    Иначе са ги извадили.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
      Сондиране с пяна .
      Защо ? Как ?
      А Владо да каже колко струва ижектора и пяната ---той е чат.
      ...е - хвана ме...
      За пяната мисля че има по светнати от мен. Иначе се захващам със задачата...
      На прима виста - може да се окаже, че на твойта сонда и е малък въртящия момент...

      ПП. Най общо това което видях набързо за т.нар. "Бърза Пяна" е, че инжектират диспергирана вода (мъгла) директно във въздуха минаващ през пневмоударника. Пяната която се инжектира също минава през него, но не знам дали се инжектира още горе при сондата или пенния агент трябва да се смеси с въздуха/водата някъде долу близо до пневмоударника (през двоен лост). Резултата е по-малка запрашеност на работното място (при инжектиране само на вода) а при пяна - възможност за по-ефективна работа при по-малко скорости на възходящия поток, което пък позволява работа с по-големи диаметри и съответно по-големи дълбочини при равен компресор.
      За пример: Сонда на Кнебел (Дания) използваща този метод с 10" пневмоударник стига до 1000 м дълбочина на сондажа и повече, което при нормална промивка само с въздух би било невъзможно...

      Оттук обаче идват детайлите: с какъв пневмоударник ще се пробива (повечето производители мълчат по въпроса), какъв диаметър се гони и каква дълбочина. Със сигурност поне намерих поне един производител, който открито дава тази възможност в официална документация. А има и въпрос - колко ще издаяни ударника при такъв метод и дали ще го покрие цената която ще вземеш за работата. А помпата и инжектора за последна грижа... за тази цел се използват помпи с много малък дебит така, че помпа за инжектиране на двукомпонентни полимерни смеси напр. ще свърши работа, само трябва да видим къде се инжектира пяната...

      Понеже нещата отиват към питане на производителя по въпроса, ще мина на лични...
      Последно редактирано от vlageo; 14-10-10, 10:22.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        Ако тука стане такова нещо,гараннтирано хората ще испукат.Докато стигнат до тях.
        ...не че не се е случвало... Да не дава господ!
        А между другото - с изключение на Челопеч - оборудването и мерките за безопасност по другите подземни рудници са в доста критично състояние. (Признавам, че в Горубсо не съм бил...)
        Един съществен проблем при такива операции е цената на самата операция. Има техника, която бързо може да бъде мобилизирана за целта, но няма да има кой да плати сметката...

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          http://bgc.bg/cources.php?cid=cources&lang=bg

          ...понеже този курс пропада поради липса на участници, ако някой се интересува - може да се спаси положението...

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Момчо, връщам темата малко по-в началото:

            Ето го пакера за инжектиране на GEWI анкери. Единия отвор е за цимента, а другия за въздуха. Предполагам, че върху отвора за цимента е правилно да се нахлузи полипропиленова тръбичка до края на анкера, а анкера да се центрира в отвора...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Anchor Packer.jpg
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5220864

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Да споделя и аз нещо от моя опит в сондажното дело. Завърших минен институт в СССР по тази специалност "Техника на проучването". Т.е. ядково сондиране. Ръководителят на дипломната ми работа ми подхвърли идея за сондиране с продухване на сондажа с въздух. Това се налага предимно във варовикови скали с карстови отвори.(В Лакатник е все така!) Там обикновената промивна течност напълно пропада. Още като завърших ме разпределиха в ГРП Лакатник.(1958 година) В местната работилница изработихме по чертежи от дипломата салникова глава, предназначена за улавяне на прашния въздух на изход от сондажа. А за вкарване на въздуха се използваше салника за глинестия р-р.
              Най-неочаквано (но вярно според теорията на рязането) се получи проходка (укар) 2-3 пъти превишаващ тази с промивка с разтвор.
              Буковата гора край с. Миланово побеля от сухата "промивка". Работата беше през ноември. Успех, вестници, кореспонденти, слава. Работата свърши с посещение при началството - Тано Цолов. Дебели килими, шоколадови бонбони, преходно червено знаме!.. А като се върнах на обекта, започна да се топи ранният сняг, после дъждове, и се подмокри устието на сондажа на дълбочина 2-3 метра. Прахът с влажнаата стена образува тапи. С мъка се вадеше лоста. Закъсахме с плана. Предлагах да пуснем една обсадна тръба но не искаха и да чуят.

              Скоро ме изпратиха в сливенския Балкан, където след 50-100 метра корави и напукани кварцити, профуквахме тънкия табан антрацит. Много аварии, неприятности. Това ме отказа от професията. Но съм си ваш колега.

              В Чили зърнах бегло по телевизора шарошковото длето, с което са пробили отвора. Тая песен всеки я знае. От ядковото сондиране по-мъчна работа няма!

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Здравейте.

                Нека и аз да се влкюча в темата.
                Но засега само със снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение154.jpg
Прегледи:2
Размер:118.0 КБ
ID:5224495Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA230661.jpg
Прегледи:2
Размер:183.4 КБ
ID:5224512Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01536.jpg
Прегледи:2
Размер:222.1 КБ
ID:5224511Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA270675.jpg
Прегледи:2
Размер:173.0 КБ
ID:5224510Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA270678.jpg
Прегледи:2
Размер:146.3 КБ
ID:5224509Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение120.jpg
Прегледи:2
Размер:42.2 КБ
ID:5224508Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA270679.jpg
Прегледи:2
Размер:102.4 КБ
ID:5224507Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA280684.jpg
Прегледи:2
Размер:108.1 КБ
ID:5224506Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01520.jpg
Прегледи:2
Размер:218.8 КБ
ID:5224505Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA280683.jpg
Прегледи:2
Размер:94.3 КБ
ID:5224504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0373.jpg
Прегледи:2
Размер:161.2 КБ
ID:5224503Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0354.jpg
Прегледи:2
Размер:115.0 КБ
ID:5224502Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA230657.jpg
Прегледи:2
Размер:160.7 КБ
ID:5224501Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7300007.jpg
Прегледи:2
Размер:107.5 КБ
ID:5224500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0437.jpg
Прегледи:2
Размер:116.0 КБ
ID:5224499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA280682.jpg
Прегледи:2
Размер:160.9 КБ
ID:5224498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0440.jpg
Прегледи:2
Размер:69.6 КБ
ID:5224497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7300006.jpg
Прегледи:2
Размер:258.7 КБ
ID:5224496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0436.jpg
Прегледи:2
Размер:172.9 КБ
ID:5224513 Успех на всички.
                До скоро.
                878161634

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]265580[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]265577[/ATTACH]
                  Това беличкото изглежда доста стегнато и много ми харесва. Дай параметри...

                  Ето нещо от мен - доставям го на клиент вдругиден и го снимах преди това.
                  Ще пиша за отзивите след като го пуснат в глините...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0016.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5225948Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0015.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5225947Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0014.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5225946Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0013.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5225945

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    ...и още една новост - корона тип "Таралеж" за меки и средни породи (варовици).
                    По презупция трябва да изкарва голяма проходка, за това я наричат "скоростно длето" (speed bit). Конкретната е за 4" пневмоударник Сандвик Мишън с шанк М40. И за нея ще пиша отзиви.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0018.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5225973 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0017.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5225972

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Ето нещо от мен - доставям го на клиент вдругиден и го снимах преди това.
                      Ще пиша за отзивите след като го пуснат в глините...

                      Владо кажи повече за тая перка диаметър, колко струва , за какво се ползва - как трябва да работи

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        Владо кажи повече за тая перка диаметър, колко струва , за какво се ползва - как трябва да работи
                        Пикобур за ротационно сондиране (т.нар. перково длето)...но само че със сменяеми пера.
                        Корпуса е 140 мм в диаметър и поема пера от 215,9 до 295 мм. Това е 244,5. По краищата и на върха има твърдосплавни пластини.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Да де ама заз какво се препоръчва -тея меките скали работи ли ги , а миргели . Разкажи за тоя тип длета

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                            Да де ама заз какво се препоръчва -тея меките скали работи ли ги , а миргели . Разкажи за тоя тип длета
                            Принципно това си е длето за глини, би трябвало и за мергели и каолинообразни прослойки. Има някакъв капацитет да мине и през тънък слой мека скала, защото върха е много остър, ъгъла на перата - също, но ще е за сметка на живота на длетото...

                            За първи път доставям и на мен ми е интересно как ще се държи. Нека да поработи и тогава ще пиша за отзивите.
                            То ще работи в твоя район между другото...

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Да да това е добре . Да видим какво ще кажат , ако разбереш и проходка и други неща ще е гот.
                              Много полезно за всички .

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Айде бе Владо те му изтъркаха перките на тая далта , не казаха ли дали бури тоя продукт

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X