Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързващи резби на сондьорските щанги /лостове/ Предимства и недостатъци ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързващи резби на сондьорските щанги /лостове/ Предимства и недостатъци ?

    Мислех че конусната резба е най подходяща,но виждам руснаците предлагат и една която си я наричат ленточна.

    Предимства и недостатъци на конусната спрямо ленточната,и обратно ?

    Има ли идея да се купуват руски щанги ? Търся най бюджетният вариант,както е модерно да се казва,вместо думата евтино


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:N_000186_full.jpg
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:6017190

  • #2
    От: Свързващи резби на сондьорските щанги /лостове/ Предимства и недостатъци ?

    Това си е правоъгълна резба. Ползва се за руски щанги за пневмоударно сондиране. Това май е щанга за БМК. Правеха ги и в Монек-Кърджали. Т.н. ленточна се ползва при лоста за сондиране с извлекаеми ядкови тръби, тя е в пъти по-широка, отколкото висока. Целта е да се събере в малка дебелина на стената на тръбата. Конусните имат тия предимства, че се "самоцентрират" и се навиват винаги правилно; с 4-5 оборота се навиват, а работят 7-9 витки, същото и при развиване; до немалка степен компенсират износването на витките. Нищо им няма на руските щанги, зависи за какъв тип сондиране ще се ползват. Кажи какво ще правиш и ще ти подскажем.

    Коментар


    • #3
      От: Свързващи резби на сондьорските щанги /лостове/ Предимства и недостатъци ?

      Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
      Това си е правоъгълна резба. Ползва се за руски щанги за пневмоударно сондиране. Това май е щанга за БМК. Правеха ги и в Монек-Кърджали. Т.н. ленточна се ползва при лоста за сондиране с извлекаеми ядкови тръби, тя е в пъти по-широка, отколкото висока. Целта е да се събере в малка дебелина на стената на тръбата. Конусните имат тия предимства, че се "самоцентрират" и се навиват винаги правилно; с 4-5 оборота се навиват, а работят 7-9 витки, същото и при развиване; до немалка степен компенсират износването на витките. Нищо им няма на руските щанги, зависи за какъв тип сондиране ще се ползват. Кажи какво ще правиш и ще ти подскажем.
      Ще сондирам до 50 метра.Като начало с водна промивка с бентонит,без ударна глава.Горе доле имам увереност,работил съм сондьор в "Редки метали" .Там резбите бяха конусни,осъзнал съм предимствата им.Да,възможно е за ядка да е важен светлият отвор на нипела. В начало ще разчитам на оборотите,не залагам на хидромотор , а на чиста механика,това намалява кинетичните загуби,и позволява широк диапазон обороти.Има такива руски сонди,с вертикален предавателен въртящ се вал.
      Тези в Кърджали,още ли правят лостове ? Искам такива,които впоследствие да стават и за въздушно,тоест с диаметър 89 мм,или пък по голям.
      Дори търся един два лоста в началото,колкото да се "прогони" механиката и конструкцията,да се види как ходи количката по мачтата,не запъва ли,да се изгладят кусури,които неизменно възникват в една нова направа.
      Не ми побира главата,защо http://www.oaokmo.ru/ru/catalogue/dr...hnoy/7285.html тези руснаци,голям завод,ударници предлагат,корони,лостове, а нямат с конусна резба. Определено съм решил да е конусна.

      Коментар


      • #4
        От: Свързващи резби на сондьорските щанги /лостове/ Предимства и недостатъци ?

        Тези еднометрови щанги с правоъгална резба съм ги срещал и аз, доста стари са като идея.Струват ми се недоразумение някакво ,но явно за времето си са били интересни.
        Тошо а каква промивна помпа мислиш да ползваш ?
        Щангите които са за сондиране с пневмоураник ще устискат ли на работа с длето или пикобур ?
        Не е ли рисковано ,а по принцип и те са скъпички?

        Коментар


        • #5
          От: Свързващи резби на сондьорските щанги /лостове/ Предимства и недостатъци ?

          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
          Тези еднометрови щанги с правоъгална резба съм ги срещал и аз, доста стари са като идея.Струват ми се недоразумение някакво ,но явно за времето си са били интересни.
          Тошо а каква промивна помпа мислиш да ползваш ?
          Щангите които са за сондиране с пневмоураник ще устискат ли на работа с длето или пикобур ?
          Не е ли рисковано ,а по принцип и те са скъпички?

          Пробно с най обикновена моторна помпа,центробежна,това за първият сондаж,в моят двор.После имам един доста сериозен чугунен охлюв,към 140 кг е само охлюва,тоест помпата,защото тя си е солидно нещо,лагерно тяло,вал,турбина, с значителен диаметър на лопатките.
          Чух и за и против и за въздушна промивка,и за водната.Така и така моят винтов компресор идва малък,и като дебит и като налягане,но основно дебита,иначе е прекрасен http://www.compair.com/ ремарке с трицилиндров дизел Перкинс,английски.

          В "Редки метали",бурехме 267 метра всеки ден,водно,без ударник. Мисля да се насоча към водното.За разлика от сондите с хидромотор,моята конструкция позволява използване на по високи обороти. Не го разбирам това залитане по хидромоторите,опростява кинематиката,но има ред недостатъци. Сондата е проста машина,и си плаче за добрата,стара механика.

          Коментар


          • #6
            От: Свързващи резби на сондьорските щанги /лостове/ Предимства и недостатъци ?

            Не го разбирам това залитане по хидромоторите,опростява кинематиката,но има ред недостатъци. Сондата е проста машина,и си плаче за добрата,стара механика.
            Какво имаш предвид? Ротор , лебедка и тежки щанги ли или нещо друго ?
            И аз съм за по простите неща .
            Малка бутална помпа за промиването е най-добре ,но каква?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X