Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корона за сонда или?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Корона за сонда или?

    Здравейте,
    намерих няколко железа и се чудех от какво са?
    Приличат ми на корони за сонда но реших да се допитам до вас

    Благодаря
    Прикачени файлове
    MG RACING

  • #2
    От: Корона за сонда или?

    Според мен са стари режещи ножове от косачка но ми се струват много дебели!

    Коментар


    • #3
      От: Корона за сонда или?

      да доста са дебели и имат някакво наваряване на снимка 1
      MG RACING

      Коментар


      • #4
        От: Корона за сонда или?

        Спооред мен са свредла за дърво , вероятно са различни размери и се монтират на някаква ос .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          От: Корона за сонда или?

          Корона е когато вади ядка а това съвсем определено не го прави. Длето е когато не вади ядка но не прилича на тези длета които съм виждал, те имат корпус, отгоре резба за присъединяване към лоста и т.н. Режещ елемент за нещо, може да реже и мека земя, доколкото виждам е сменяемо. Има роторни багери в които има сменяеми зъби но е трудно да се прецени размерът.

          Коментар


          • #6
            От: Корона за сонда или?

            Размерите са около 210мм-210мм-14мм...
            MG RACING

            Коментар


            • #7
              От: Корона за сонда или?

              Накратко не му се впрягай на това което имаш. Ако измислиш как да завариш 3-4 парчета на кръст в челото на една тръба, горе преходник към лоста може и да стане длето. Казват му пикобур но да кажат майсторите тук.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5482721

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2a898280f9fe.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:5482722

              Коментар


              • #8
                От: Корона за сонда или?

                Благодария
                MG RACING

                Коментар


                • #9
                  От: Корона за сонда или?

                  Стават за тук.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072011.jpg
Прегледи:4
Размер:180.6 КБ
ID:5482906

                  Коментар


                  • #10
                    От: Корона за сонда или?

                    Това са корони или както му казват някой--борна.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012.jpg
Прегледи:3
Размер:218.7 КБ
ID:5482911

                    Коментар


                    • #11
                      От: Корона за сонда или?

                      Сменяеми режещи елементи за пикобур двуперков. Липсва ти само корпуса с присъединителната резба. Представляват триъгълна стоманена планка, на която по двете работни страни са запоени твърдосплавни пластини. Шляпа се в корпуса и с щифт или болт се закрепва (вижда се дупката). Какво мислиш да ги правиш?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Корона за сонда или?

                        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                        Сменяеми режещи елементи за пикобур двуперков. Липсва ти само корпуса с присъединителната резба. Представляват триъгълна стоманена планка, на която по двете работни страни са запоени твърдосплавни пластини. Шляпа се в корпуса и с щифт или болт се закрепва (вижда се дупката). Какво мислиш да ги правиш?
                        Не е видно на снимката да са видирани зъбите..Даже да успееш да си конструираш някакво длето от тях, живота му ще е твърде кратък!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Корона за сонда или?

                          Вижда се няква наварка както при свределите---със специални електроди които дянат на някво износване.Аз лично ги ползвам и при кофите.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012(001).jpg
Прегледи:3
Размер:233.2 КБ
ID:5485260

                          Коментар


                          • #14
                            От: Корона за сонда или?

                            Това което е намерил колегата Станислав са върхове за шнек за спец.машина ГАЗ 66 А .Няма твърдосплавни частици , но има покритие от някаква сплав по рамената на триъгълника. Не съм го иследвал ,но ми прилича на наваряване с неръждавейка (оригинално съветско). На снимките в поста си личи ,като корозия или мръсотия . Отвора в основата на триъгалника служи за закрепването с болт към върха на шнека .Имам такава машина та от там знам .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X