Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

    В събота 27.04.2013 дойде един пич дето ми направи сондаж. Пробива до 15 метра и после пусна тръба 160 мм но само 12 метра другата не успя да влезе. После продуха с компресор и стана тъмно и остави чакъла около тръбата за неделя. И в неделя изсипа една количка чакъл и тя заседна на 2 метра под нивото на земята и се напълни почти до горе с чакал от 1 количка. После го налива с вода и го трамбова с желязо но чакъла така и не влезе надолу. Каза, че като изсъхне щял сам да пропадне надолу и да му сипвам по малко. СЛед като си тръгна аз изкопах дупка 2 метра около тръбата и извадих всичкия чакъл надолу около тръбата няма място за чакъл всичко е кал и глина.

    Какво мога да направя моля за съвет? Аз си мисля, че ако няма чакъл около тръбата ще се затлачат отворите и ще спре да влиза вода в тръбата.
    Другия въпрос е как проби 15 метра а влезе 12 метра тръба каква е причината?

  • #2
    От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

    С какво сондира?

    Коментар


    • #3
      От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

      Имаш тръба закопана в земята срещу ХХХХ лева. Но сондаж нямаш. Ако имаш късмет да се промие глината и да не се запушат отворите... дърпай с някаква евтина помпа пък дано!

      Коментар


      • #4
        От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

        Днес стигнах до 2,5 метра имаше заседнала глина около 1 метър колкото можах извадих другата набутах надолу и се отвори дупката надолу, незнам колко надолу е свободна но утре ще сипвам чакъл надолу, сондьора каза, че щял да го продуха още веднъж за негова сметка. Мисля, че ще се отърва леко ама колко нерви изхабих за два дни. Ако имате някакъв съвет давайте го преди да съм засипъл с чакъла.

        Термо - сондира с самоделна машина от мотокар и трифазен ел. двигател. Каза, че дупчел до 40-50 метра има глава дето дупчи и камани.

        Коментар


        • #5
          От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

          Този не трябва само да го продуха за негова сметка, а да извади тръбата, да преработи сондажа и пак да пусне тръбата.
          Не съм специалист по водно сондиране, но би трябвало според мен чакъла да се сложи преди да се прави "еър лифт", защото когато понижиш нивото на водния стълб в задтръбието сондажа се обрушва както е станало и после няма как да се сложи чакъла.

          Коментар


          • #6
            От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

            Привет.
            Дай инфо за сондажа.
            -диаметър на сондажа
            - ПВЦ Ф-160 мм. – дебелина на стената ?? мм.

            Ако стената е тънка стискай палци да не я пробие тежестта на филца.

            Успех.
            878161634

            Коментар


            • #7
              От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

              Здравей,

              Дали обърна внимание на оборотите на главата /редуктора - каза че на ток е въртял / ?
              Имам самоделна сонда в началото имах такива проблеми при ниски обороти на главата !!

              Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

                диаметъра на сондажа е 300мм, тръбата е канална 160 около 3-4мм дебелина от тея оранжевите.
                Скороста на главата не беше висока 1-2 оборота за секунда.

                Сложих чакъла хвана около 5 колички за 10 метра, останаха още 2 метра да запълня.

                Коментар


                • #9
                  От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

                  Какво е качеството и количеството на водата, която вадиш след твоята намеса?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

                    Тази вечер пробвах за 15 минути сваля около 4м от водата за 15 минути, ако вярвам на помпата е около 270 литра. За около 1 час се възстановява количеството на водата. Водата е все още много мътна. Предполагам, че с времето дамарите ще се отварят и ще се подобри скоростта на напълване и водата ще се избистри.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

                      Мъничък е дебитът. И ако помпата е вибрационна може и по-зле да стане с тези глини. Хубаво е щом си го запълнил с чакъл да дърпаш за да се промива, но с помпа без вибрации.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

                        Днес за 20 минути сваля 4 метра и за 40 се пълни отново. Чакъла около помпата се слегна малко 2-3 кофи побра. Имам само вибрационна помпа. Сондъора каза, че ще го продуха още веднъж базплатно. Кажете кога да го викам сега или като мине време да слегне още глината и чакъла.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ако може да ми помогнете с мнение за сондаж

                          Според мен трябва да го хванеш за гушата и докато не си оправи бакиите никакво пускане.
                          Само информативно колко ти излезе това като пари ако не е тайна.

                          Коментар


                          • #14
                            http://www.jiadi.com/product/11.html това ми предлагат(многостъпална) за 380лв става ли като за нов сондаж. Винтова и периферна май не са опция.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X