Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

    Мислех,за такива с въздушна "промивка" но ми идват скъпи.Вероятно нещо втора употреба,руско ми трябва.Или пък може да има евтини и китайски вече.
    Близо 50 метра ми трябват. Всъщност като начало за пробите може и по малко.Проби на самата машина,която е самоделна,и смятам доста добра,но по ред причини я поизоставихме,почти готова вече.Към водно се насочих,защото първият сондаж ще го бия в моят си двор,а на метри има прецедент,тоест сондаж с вода,и се знае,че водата почва от 25 метър,скала е,но не особено твърда.Лостовете са ми удобни по 2 метра ако бъдат. Количката се движи от хидравличен цилиндър,обратен полиспаст,четири стоманени въжета,6 мм. мисля,или може би 7мм.Или пък 8 броя да бяха общо,ще проверя. Тук ми е единственото терзание,дали не трябваше да е с вериги.
    Въртенето е от автомобилен двигател,минава през съединител-скорости,изобщо целият модул от автомобил с предно предаване и заварен диференциал,- отива долу в заден диференциал от BMW със заварени планети и сателити.Нагоре тръгва шестенен вал,в количката също има редуктор.Исках да избегна хидромоторите.Така имам на разположение обороти от 10-15 в минута,-до към 150 в минута,това по памет.Задна също.Плюс това изпълнена със стандартни и надеждни агрегати.По скоро като детска мечта,хоби си я правя,но определено е мислено доста. Споделям това,защото може да е интересно за някой.
    Снимки нямам,защото е на части,тоест разглобена е,и не е изправяна никога,няма стойка,разработена е като модул,вероятно ще я качвам на джип.

  • #2
    От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

    Ефтини тръби ? Ефтини, ефтини колко да са ефтини?
    Ще е интересно да се види проекта !
    Акак си решил промиването на сондажа , имам предвид помпата за промивката?

    Коментар


    • #3
      От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

      Колега , с нетърпение ще чакаме да я видим сглобена и в действие. Успех

      Коментар


      • #4
        От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
        Ефтини тръби ? Ефтини, ефтини колко да са ефтини?
        Ще е интересно да се види проекта !
        Акак си решил промиването на сондажа , имам предвид помпата за промивката?
        Центробежна помпа,от тия "купешките" Хонда мотор. Работил съм сондьор в "Редки метали" .Нямам особени въпроси към себе си във връзка с логичните кинематични схеми,на една прицелена до петдесетият метър машина. Не знам колко да са евтини щангите,при положение,че не знам в каква ценова ивица варират. Затова очаквам някой да спомене.
        Всъщност,развойната дейност излиза скъпо.Заплати,машини,труд,грешки,поправяне на грешките,но е сладко да твориш.

        Коментар


        • #5
          От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

          Здравей,

          Ще ми е интересно да качиш някоя снимка като можеш!
          Иначе помисли повече за промивката. Тази "купешката" не я виждам на 50 метра, пък и корпуса ще ти гърми през няколко часа работа, от пясъка в промивката.
          А за тръбите питай в Камена маш - Асеновград. http://kamena-bg.net/contact.html
          Миналота лято 20 метра на по 2 метра със земки бяха към 2000 лв но не помня Ф-то на тръбите, май между 40 и 50.

          Поздрави !

          Коментар


          • #6
            От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

            Първоначално публикуван от radkoo Преглед на мнение
            Здравей,

            Ще ми е интересно да качиш някоя снимка като можеш!
            Иначе помисли повече за промивката. Тази "купешката" не я виждам на 50 метра, пък и корпуса ще ти гърми през няколко часа работа, от пясъка в промивката.
            А за тръбите питай в Камена маш - Асеновград. http://kamena-bg.net/contact.html
            Миналота лято 20 метра на по 2 метра със земки бяха към 2000 лв но не помня Ф-то на тръбите, май между 40 и 50.

            Поздрави !

            Камена не предлагат щанги за съжаление.Малко я изоставих темата със сондата,но не съм се отказал.

            Коментар


            • #7
              От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

              Е не си се отказал, ама до къде стигна ?
              За щангите , излизат от време на време в нета по сайтовете . Трябва да търсиш и да се ослушваш . И на отпадъци понякога по чудо се появяват такива . Мисля си ,че можеш да ползваш щанги от БМК за въздушно сондиране ,те по-лесно се намират евтини са .За пробите стават ,и за начало ,колкото да премериш яйцето дали става . После ще си вземеш истински .

              Коментар


              • #8
                От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                Е не си се отказал, ама до къде стигна ?
                За щангите , излизат от време на време в нета по сайтовете . Трябва да търсиш и да се ослушваш . И на отпадъци понякога по чудо се появяват такива . Мисля си ,че можеш да ползваш щанги от БМК за въздушно сондиране ,те по-лесно се намират евтини са .За пробите стават ,и за начало ,колкото да премериш яйцето дали става . После ще си вземеш истински .

                Още не съм направил първата,и почвам да правя втора сонда.Куплирам налични ми джаджи.Примерно правил съм модулна теснолинейка самосвална,40 метра.Всяка сдвоена "релса" е 4 метра.Изправям три вързани с жабки,те са от тръби като за скеле релсите,с три напречници.Правя количка с четири колела,с лагери вътре и вързвам трифазен мотор който си е куплиран към планетарен редуктор.Отгоре слагам телфер,верижен за 500 кг.Аз не искам да дупча на тоя и оня,и да вадя пари от това,мързи ме,засега ме мързи.Искам да си бия на мен си един сондаж,40 метра,а понеже това съм работил,-сондьор в Редки метали,не ми е в религията да плащам на сондьор,а и пусто имам цех с всички необходими машини.Ще ги направя и двете сонди,всяка една има и предимства и недостатъци.Гъдел ми са сондите,тези малките,виж големите вече са сериозни неща.Най вероятно ще си купя щанги,нови.Преди правих запитване,но тогава мислех за бурене с въздух,даже винтов компресор купих,осем бона,ремарке,дизелово,някой ако му трябва ? Обаче дупчиха до мене с бентонит,говорих с сондьора,и се разубедих за въздуха.

                Коментар


                • #9
                  От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

                  Снимай да видим компресора може да се намери мераклия .Нови щанги? Ако е само за себе си да направиш сондаж ще ти дойде на цена не ами......... три сонди една до друга да работят пак по евтино ще ти излезе .
                  Е как те разубедиха за въздушното сондиране за сметка на това с промивка ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

                    Какъв е проблема с една сонда да сменяш технологиите? Понякога се налага и в един сондаж да го правиш. Щангите за компресорно сондиране нямат проблем с промиването.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

                      Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                      Какъв е проблема с една сонда да сменяш технологиите? Понякога се налага и в един сондаж да го правиш. Щангите за компресорно сондиране нямат проблем с промиването.

                      Така е,компресорното сондиране по ми е присърце.Щангите за него обаче са по скъпи.Оказа се,че и компресорът ми идва малък,и налягането му е по ниско.
                      Щанги ми трябват колкото да "прогоня" конструкцията,да се изпробват възлите в работа,може би нещо няма да е как трябва.Като добия увереност че се държи "мъжки" ще скоча на неква цифра,кредит ще взема ако трябва.Затова търся такива щанги за промивка,че са по евтини,и употребявани търся.Апропо,каква е разликата в приблизителни проценти между нови щанги за компресорно,и такива за водно бурене ?
                      Значи,моята концепция изключва хидромотори,но може да си позволи широк диапазон обороти,да кажем от пет оборота в минута до сто и петдесет,нещо което хидромоторите не могат.Другото е че прицелена в таргета до 50 тия метър,е малка,компактна,може да се куплира на джип и да отиде на места където за другите е трудно.
                      И може да звучи глупаво,но ме спира това че нямам миниум.Къде по ангелите се продава този забранен миниум ? Ще изправям мачтата под открито небе,стойката хваната за една тежка чугунена маса,но сърцето ме боли да не ръждяса.На съвременните грундове доверие нямам,оловният окис си е най доброто.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

                        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                        Щангите за компресорно сондиране нямат проблем с промиването.
                        Вероятно колегата има предвид въртящият момент. При сондирането с ударници (забоен или Top hammer) въртящият момент е нисък защото скалата се разрушава от удара, лоста може да е с тънки стени. При обикновеното (въртеливо) сондиране с твърдосплавни длета скалата се разрушава с рязане, имаме доста голям въртящ момент, затова и са толкова мощни машините от типа УРБ например. Особено когато става дума за по-голям диаметър. А това вече си иска лост с доста дебели стени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

                          Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                          Вероятно колегата има предвид въртящият момент. При сондирането с ударници (забоен или Top hammer) въртящият момент е нисък защото скалата се разрушава от удара, лоста може да е с тънки стени. При обикновеното (въртеливо) сондиране с твърдосплавни длета скалата се разрушава с рязане, имаме доста голям въртящ момент, затова и са толкова мощни машините от типа УРБ например. Особено когато става дума за по-голям диаметър. А това вече си иска лост с доста дебели стени.
                          Това едно.
                          Триенето на промивката в лоста за въздушно сондиране ще изтърка дебелината му за норматив ,усукването ще свърши останалото.Тези на БМК то стават за проби и евентуално за някой друг сондаж .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Евтини щанги за сондиране с бентонитова промивка ?

                            Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                            Мислех,за такива с въздушна "промивка" но ми идват скъпи.Вероятно нещо втора употреба,руско ми трябва.Или пък може да има евтини и китайски вече.
                            Да подновя малко темата.
                            И на мен ми трябват такива щанги около ф70.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X