Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете за избора на място за сондаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете за избора на място за сондаж

    Здравейте, преди няколко години с брат ми си купихме виличка в с.Каменик (до Дупница). Имаше водопровод в местото, но той вече не се използвал, така че извиках един багетист от едно село до Кюстендил (Милчо Фърков), който каза че за 25г. това е второто место на което не усеща вода - каза че само на едно място усеща кал !!!!, но неможе да е сигурен (около мен не живее никой в диаметър от 1км. нямам съседи по които да се ориентираме). След КАЛНОТО становище реших да се свържа със селският водопровод достигащ до един каптаж, оказа се че имам вода до март и след септемри (времето в което не ходя на вилата). Миналата година септември извиках двама багетисти, единият ми посочи место близо до другото КАЛНО място и ми каза че усеща вода на 12-15м, а вторият посочи място на 30м. от другите двама, и каза че водата е на 60-80м. (немога да си позволя такъв сондаж). Моля за контакти на добър и съвестен сондьор около Дупница и ако имате контакт и за геолог, който да познава района ще е супер. Вече се изчерпах от варианти (сега карам вода от една кравеферма с бус в бидон и го преливам в друг стационарен бидон и т.н. ), така че остава сондаж ??? Моят телефон е 0888 40 80 55 Ники

  • #2
    От: Помогнете за избора на място за сондаж

    Много хора са като тебе , немогат да си позволят сондаж 60-80 м . Единия вариянт е да обявиш бюджета си тука за сондажа ,и някой колега като е до тебе ,ако го устройва да ти направи услуга .Другият вариянт е да се пробваш на "калното" място самичък да пробиеш 12-15 м , с по-пимитивни способи можеш да стигнеш до 20м .Има в този раздел на форума колеги които са си направили самички сондажи (верно с малка дълбочина) . Имаш материал за четене доста .

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете за избора на място за сондаж

      Бюджета е относително нещо, защото бих се напънал и с повече ако зная, че ще излезе вода. Засега мога да отделя около 2500лв. Просто ми се иска да се провери по-добре местото от геолог, който познава района, но уви такъв не съм открил все още!

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете за избора на място за сондаж

        Първоначално публикуван от alnike Преглед на мнение
        Бюджета е относително нещо, защото бих се напънал и с повече ако зная, че ще излезе вода. Засега мога да отделя около 2500лв. Просто ми се иска да се провери по-добре местото от геолог, който познава района, но уви такъв не съм открил все още!
        Има едни момчета в Кюстендил. 0879008434 Тони
        Фирмите Благоевград са по-големи.

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете за избора на място за сондаж

          Колега здравей,прочетах ти неволите който си преживял и реших да ти напиша, че има определено решение на твоя проблем със сигурност ако все още се интересуваш от него и вече не си го решил, пиши и ще ти дам телефона си на лични.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X