Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за сондажите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Няколко въпроса за сондажите?

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Не съм казвал, че я спускам с въже По-горе на снимката показах, че завършва с муфа с резба, но вярно не казах, че завивам на нея тръба, а трябваше да го уточня. Три парчета по два метра тръба със заварена муфа от едната страна. Така че сега най-долу подготвям вместо борната муфа със заварени куки под ъгъл и ще се опитвам да го закача с въртене. Обаче в събота и неделя, че нещо понастинах
    Щом е с лост може да се използва принципа на т.н. грунтоноски. В долният край на борната има няколко радиални клапи които когато се сондира са в отворено положение и отварят пълният диаметър на борната а при дърпане надолу се забиват и задържат каквото е извадено. Може и вместо клапи да са пружиниращи ленти които се отварят при навлизане на ядката и заклинват като се дръпне нагоре.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:грунтонос.jpeg
Прегледи:1
Размер:3.1 КБ
ID:5442421Натиснете снимката за да я уголемите

Име:грунтонос-2.jpg
Прегледи:1
Размер:35.1 КБ
ID:5442422Натиснете снимката за да я уголемите

Име:грунтонос-3.jpeg
Прегледи:1
Размер:23.5 КБ
ID:5442423Натиснете снимката за да я уголемите

Име:грунтонос-4.jpg
Прегледи:1
Размер:38.0 КБ
ID:5442424
    Последно редактирано от Фред; 10-01-13, 23:57.

    Коментар


    • #47
      От: Няколко въпроса за сондажите?

      Абонамент
      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

      0885372997 - Дани

      Коментар


      • #48
        От: Няколко въпроса за сондажите?

        Какъв е диаметъра на сондажа и големината на ключа?

        Коментар


        • #49
          От: Няколко въпроса за сондажите?

          Досега да беше го издупчил 1 м встрани!
          Завари една дясна пружина на лоста с диаметър 20 мм по-малък от сондажа и върти на ръка да се заплете ключа. Внимавай да не я счупиш.

          Коментар


          • #50
            От: Няколко въпроса за сондажите?

            Ей, това с пружината е идея! Ще се пробва и това, ама утре

            А сондажът (тръбата) е Ф 3' или 76мм. Идеята беше да е "проучвателен", но след като водата се показа на 2 м. мислех да дупча с това Ф до 10м. и да остане с този диаметър, като помпата е отвън.

            Техника не може да стигне до там, защото аз влизам с навеждане

            Ако не стане нищо с ваденето, ще почвам друг наблизо

            Коментар


            • #51
              От: Няколко въпроса за сондажите?

              Ако не можеш да извадиш ключа и си го прежалил вече, преди да започнеш друг сондаж може да опиташ следното: На тръбата с която пускаш "борната" навиваш едно коляно с редуцир накрая като дюза. Пускаш тръбите до дъното, а на повърхноста закачаш водна помпа за тръбите да нагнетява обратно в сондажа и да размива пясъка около ключа. Би трябвало лесно да се образува каверна около ключа и по-късно като пуснеш "борната" да го избуташ на една страна и да си продължиш сондажа. Можеш да си изкопаеш малка дупка до сондажа в която да се връща водата от него и същевременно помпата да смуче от там, така че цикъла ще е затворен.

              Коментар


              • #52
                От: Няколко въпроса за сондажите?

                Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                Никъде не съм питал на колко метра ще ми излезне вода. Питам нещо съвсем друго. Искам да знам,както каза колегата,че според ХЕИ 10м са малка дълбочина за чистота на водата,то има ли техническо предписание за дълбочината на сондажа,който е приет да кажем за стандарт или нещо такова. Т,е да регулира,че дори и на 1м. да имаш вода,да е редно по предписание да се направят 15 метра,за да е сигурно,че водата е чиста,или че ще има постоянен дебит и т.н.
                Няма такова нещо .Сондирай колкото трябва за да имаш вода .Направи си анализ на водата ако ти е важно .Не е задължително водата от 10 метра да е замърсена .Има риск да е така ,но то къде няма риск ? Почвата е естествен филтър, и то много успешен .

                Коментар


                • #53
                  От: Няколко въпроса за сондажите?

                  http://www.innovar.no/prod_magnet_movie.aspx

                  Ето го решението на проблема с ваденето на ключа...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Няколко въпроса за сондажите?

                    Понеже един колега ми предложи сондажа да се направи в кладенеца,та човека който дойде да огледа каза,че неможело. Т.е, тяхната технология не позволявала.Има ли в крайна сметка технология,която може да сондира в кладенец или няма. В крайна сметка съм разочарован,само се разкрах онзи ден,много несериозен се оказа този,така че междувременно ще търся някакви доказани специалисти.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Няколко въпроса за сондажите?

                      Технологията е следната :
                      Поставя се стоманена тръба от дъното на кладенеца до горе(устиети на сондажа) с диаметъта , който го устройва за сондирането. Разтоянието между стоманената тръба и стените на кладенеца се запълват с чакъл ,глина, пясък (да се фиксира стоманената тръба ).Сондира се през стоманената тръба .В зависимост от това каква е геологията на дъното на кладенеца може да се наложи първоначално да се бетонира тръбата в дъното на кладенеца ,и после да се насипят инертните материали.По този начин не става по-ефтино ,но това е начина да се премине от кладенец във сондаж за да се сондира в дълбочина.Фактически не спестяваш пари от вече изкопаните метри като кладенец. Има смисъл да се направи единственно ако държиш на мястото за сондиране(да е в кладенеца ).

                      Коментар


                      • #56
                        От: Няколко въпроса за сондажите?

                        Точно така,не е заради метрите изобщо. Просто ме устройват само 2 варианта за място на сондата. Или в кладенеца,както предложи колегата или в най-долният ъгъл на двора.Второто от своя страна препдолага копаене на двора за полагане на тръби и става дълга и широка. Значи ще търся някой,който може да го направи в кладенеца.Благодаря за пояснението.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Няколко въпроса за сондажите?

                          Примерно;ако ти е широк кладенеца ф1000мм и ако е зидан с камъни и се опасява че е нестабилен и може да се срути обсаждаш с пръстени ф800мм и въртиш втях и пак ще имаш ширина. http://www.vbox7.com/play:cf0947687e

                          Коментар


                          • #58
                            От: Няколко въпроса за сондажите?

                            Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                            Точно така,не е заради метрите изобщо. Просто ме устройват само 2 варианта за място на сондата. Или в кладенеца,както предложи колегата или в най-долният ъгъл на двора.Второто от своя страна препдолага копаене на двора за полагане на тръби и става дълга и широка. Значи ще търся някой,който може да го направи в кладенеца.Благодаря за пояснението.
                            Знаеш какво искаш ,знаеш вече технологията от тук напред вече лесно ще намериш изпълнител .Остана бюджета но.........там си ти човека .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Няколко въпроса за сондажите?

                              Добра тема. И на мен ми предстои направата на сондаж, но първо ще си скрия всички ключове. Вече съм абонат.
                              Nissan Pathfinder 4.0L

                              Коментар


                              • #60
                                От: Няколко въпроса за сондажите?

                                Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                                Добра тема. И на мен ми предстои направата на сондаж, но първо ще си скрия всички ключове. Вече съм абонат.
                                Наистина, много по-лесно се работи, когато ключът е извън сондажа Аз не че го извадих, ама доста се измъчих да пробвам.
                                В крайна сметка направих втори на 5 метра от първия и сега от двата имам достатъчно дебит за термопомпата. През лятото сигурно ще намалее, но тогава само ще поливам от тях и все ще стигат за рейграса и овошките

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X