Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ейй, византийците, пак по-добре се ориантират от нас: Гъpция ĸyпyвa eнepгия oт CAЩ и e вce пo-близĸa c Baшингтoн зa cмeтĸa нa Mocĸвa...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • СП2 нанайси: https://www.bgonair.bg/a/4-world/256...everen-potok-2
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • Стягайте се да плащате демократичните евроборсови цени, демокрацията и диверсификацията искат жертви.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Чемодан, вогзал, Луганск. Там цените са 'народни'.

        • novatech
          novatech коментира
          Редактиране на коментар
          Ти си си гушнал чемодана , аз съм си в къщи и нямам намерение да се изнасям.
          Виж , обаче нямам нищо против да не ми се мотаят наоколо черни братя хамериканци.

        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Това, че предпочиташ 'Ванка с танка' е очевидно. Колкото до мен, аз работя директно за сигурността на България, за да можеш ти спокойно да си седиш вкъщи.

      • Ванка с танка не съм го виждал , ама чернилките в Ришкия проход дето се опитаха да ме вкарат в канавката няма да ги забравя.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • Alexr
          Alexr коментира
          Редактиране на коментар
          DBRS, когато виновния за инцидента не понася никаква отговорност на територията на която е предизвикал инцидента, това как се нарича? Политика? Или окупация?

        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          А когато виновен не се определя от компетентен държавен орган (съд например), а от "наклона на феса" - как се нарича?
          Теза? Или бабини деветини?...

          ПП
          Впрочем, аз съм единственият шофьор, който познавам, казвал някога - участвах в катастрофа по моя вина. Всички, някой тъпанар и некадърен ги е ударил. Ето, Новатек, даже се явява новатор - на него специално са му внесли дрогирани негри...
          Последно редактирано от davc; 22-02-22, 23:30.

        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          davc,не си единствения, след млн. км. и на мен ми се случи, заради закрил кръстовище, но аз съм виновен, така и го писахме.
          Alexr, айде потърси въпросния, па да видим дали не е понесъл нещо, както и дали въоще съществува

      • Munich re, вторая по активам страховая компания Германии и крупнейший в стране перестраховщик, аннулирует контракт по газопроводу «Северный поток-2».
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Щеше да е ненормално обратното.

      • Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Поглеждам тук от време на време да проверя дали вече са фалирали руснаците. Че от много години все едно и също се пише, как правят безумни газопроводи, дето струват милиарди и аха да фалират... Не че ме интересува, но по степента на "напрегнатост" на дежурните анти руски радиоточки, оставам засега с впечатление, че руснаците още не са фалирани, странно...

        А докато чакаме това да се случи, една статия по въпроса... за водорода... ;-)

        https://euractiv.bg/section/енергети...ZEQXrCKGdQnU3o
        Май е време пак да си говорим за газопроводи и фалита на руснаците.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Ами към момента има възможности за комбинация от няколко сценария:
          1. По отношение на икономиката на Русия - малко вероятен абсолютен дефолт, но не изключен, или многогодишна тежка рецесия. Не мисля, че в рамките на 10 години Русия ще успее да се възтанови, освен при бърза и съществена смяна на политическото ръководство и съответно политически курс. Китай не може в средносрочен план да компенсира западните санкции, колкото и да иска, а той вероятно не иска. Русия е в икономическа беда, а и отношенията с нея са токсични, и никой няма да й се притече на помощ без политически или икономически отстъпки. На всичко отгоре Русия ще трябва да харчи още за отбрана, като се има предвид потенциално увеличаващите се разходи на Европа за отбрана и увеличението на НАТО ресурсите по границите й. Ще се наблюдава и понижение на цените на руските енергоресурси.
          2. По отношение на газа - ако европейците не променят рязко курса, взет в момента, ще наблюдаваме постепенно, или малко вероятно, но не невъзможно, рязко свиване на консумацията на руски газ. Това не може да се компенсира с покупки от Китай или други страни поради липса на капацитет в съответните газопроводи. Вариант за Русия е да предложи на много ниски цени газ на Европа, за да направи процеса на изтегляне на европейците икономически много неизгоден, но това зависи силно и от политическата воля в Европа. СП 2 е мъртвец, вероятно скоро и СП1. БП може да се ползва и за друг газ, ако някой у нас вземе политическото решение за това и се извършат съответните техническо промени. За другите газопроводи вероятно по подбен начин значимостта им ще намалее.

        • Венцислав Петров
          Венцислав Петров коментира
          Редактиране на коментар
          Бъдещето ще покаже най-добре... Иначе сценарии много... Засега още никой, никъде не е заявил, че може да намери замяна на газа от Русия... Дори и най-отявлените противници на Русия... Колкото до другите алтернативи, то големите производители и притежатели на находища (газ нефт) (всъщност нас ни интересуват нетните износители) са Катар, Саудитска Арабия, Венецуела, Иран... Не ми хрумва с кой от тях ще се "прегърнем" но предстои да видим... Може пък Мъск да докара някой астероид... с нефт...

        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Всъщност Урсула каза, че има варианти за замяна още февуари месец https://www.dnevnik.bg/evropa/2022/0...ichno_spirane/ До колко са реалистични не се наемам да прогнозирам. Но така или иначе, количествата още тази година ще спаднат и за 2027 се предвижда това: https://money.bg/politics/es-spira-v...ot-2027-g.html

      • Газът за Европа така и така щеше да намалее, по екологични причини, и ще се търси все повече в азиатските страни, по икономически причини. Катар вече каза, че приоритетите му са в Азия, не Европа и при нужда кранчето ще се врътка натам. Англичаните направо си продадоха тръбите за газа. А ако не достига руски капацитет за изтока, китайците определено могат да запретнат ръкави и да си построят тръба. Руснаците вероятно ще закрепят икономиката, пък и в някой момент така и така ще ги изкупи Китай и ще се стабилизира положението. А и намаляването на "олигарсите" току оказало положителен ефект. Не се сещам за много алтернативи на тоя сценарии.

        Коментар


        • Алжир, Нигер и Нигерия наскоро се договориха за изграждането на многомилиардния Трансахарски газопровод с дължина 4128 км, който ще преминава през трите държави към Европа.
          https://euractiv.bg/section/енергети...ставки/
          Life is good... on a dirt bike!

          Коментар


          • Газа сме щели да го плащаме в публи. Ама, според Песков, друг път.

            И още малко по въпроса: https://m.dnevnik.bg/sviat/2022/03/3...o_zakanata_na/
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • https://beyond-coal.eu/russian-fossil-fuel-tracker/

              Коментарът е излишен... ;-)
              VPetrov.photography

              Коментар


              • ezhko
                ezhko коментира
                Редактиране на коментар
                "Търпи душо, черней кожо!"?

              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Най-интересно ми стана от този линк защо Германия е най-големия вносител на въглища-най-замърсяващото гориво.

              • Чавдар (V93)
                Чавдар (V93) коментира
                Редактиране на коментар
                https://www.bloomberg.com/news/artic...premium-europe

            • По горещата тема да попитам сведующите - Путин каза, че която от неприятелските държави не плаща в рубли, това ще се счита за неизпълнение на договорите. Сега, до колкото зная ние плащаме за газа в долари, тоест договора би трябвало да е сключен за плащане в тази валута. Така че едностранното променяне на начина на плащане, не се ли смята юридически за неизпълнение на договора?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Както го обясняваш е налице възможността купувача да плати, ама да не си получи навреме газа.

              • NovemberCharlie
                NovemberCharlie коментира
                Редактиране на коментар
                А междувременно Песков взе да пелтечи, че видиш ли тая история с плащането в рубли можело и да изчезне.

              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Чух и друго мнение - схемата да дава възможност за вдигане на цената за неприятелските държави.

            • КУРса на рублата се бил възстановил, ноо на руснаците забранили да купуват долари и евро, ха-ха-ха! И тук в соца доларът беше 90 и нещо стотинки, ама няма от къде да си го купиш, хахаха!
              А за газа, то е ясно че след като десетки години си ползвал руския такъв, сега за дни не можеш да го спреш, но колкото и цифрички да радват някой тук, бъдещето ще се променя не в руска полза, това смятам аз за сигурно.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Защо тогава му забраниха на дядя Ваня да купува и изнася двата долара?

              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Потому что всё для фронта, всё для победы ! И два доллара - тоже !

              • Чавдар (V93)
                Чавдар (V93) коментира
                Редактиране на коментар
                И в склада няма, и старшината знае ...

            • За икономиката си има голямо значение дали "дядя Ваня" може да си купи долари. Защото ако можеше, курса нямаше да е това което показват сега, а минимум по 2. Когато долара беше около 90 стотинки, за да си купя дънки си го купих по 3 лева. Между другото на черно в Русия сега долара е некъде около 200 рубли както чух.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • Можело, значи : https://www.segabg.com/hot/category-...kiya-gaz-litva
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • Bogoljub Gagic
                  Bogoljub Gagic коментира
                  Редактиране на коментар
                  През 2017 г. са внасяли около 1,5 млрд. кубика от "Газпром" (наполовината от КаЭмБея). Оттогава "надоле-надоле-надоле" до днешната новина.

                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Така се почваа, имаш ли желание ще намериш и начина!

              • Дали ще се окаже че Пут вместо да ни избоде очите ни изписа веждите? По телевизиите разни рубленски мушмуроци продължават да ни облъчват как няма живот след спирането на руският газ! Да видим... Пуснато от съфорумник в друга тема:

                https://dnes.dir.bg/svyat/baydan-rab...ariya-i-polsha
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X