Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    тук е пълно с "копейкаджиЙ" и сигурно и този пост ще ми бъде изтрит.
    Намерил къде да се оплаква от копейкаджии.

    Споко пич, на следващия такъв лаф по адрес на администрацията ще бъдеш баннат до второ пришествие. Тук имаме особено отношение към хората които първо газят правилата и добрия тон, а после се изкарват мъченици.

    Коментар


    • От: Газопроводи

      Интересен словашки проект за тръба с дебит 20млр.м3/год. за Румъния и България
      570км. за 750млн. евро. Ще е по евро правилата, реверсен за руски и за западен газ.


      Аз съм изненадан, че е словашки, това пряко ще конкурира ЮП.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Газопроводи

        Интересен проект, иска внимателно обмисляне. Важното е да се видят трасетата, също дали газопреносните мрежи на съответните страни са реверсивни. Не е алтернатива на Южен поток който има за цел да доставя РУСКИ газ към Южна Европа защото тук става дума за доставка на газ от Северно море. Той не е много така че перспективата е съмнителна.

        Основната цел на словаците е да си осигурят тръбопровод за доставки на газ от Западна Европа защото в момента са 100% зависими от руският газ. Като включват към него и Украйна, Румъния и БГ изглеждат по-аргументирани за да искат финансиране от ЕС. Същевременно като допълнителен фактор изтъкват, че тръбопровода ще е реверсивен, т.е. при бъдещият добив на газ от Черно море също и с интерконекторите към TANAP ще може да праща газ към Западна Европа.

        Като аварийно решение става, но моето мнение е, че чистото решение е Набуко-Запад и интерконекторите в Гърция /Турция към TANAP.

        Цената от 750млн евро обаче е потресаваща и още веднъж показва какво ограбване е "Южен поток". На който само сухопътната част по приблизително същото трасе е 9.5 МИЛИАРДА евро. Вярно, че става дума за много по-голям дебит, изцяло ново трасе а не включване към съществуваща мрежа и т.н., но все пак отдавна е известно, че заради кражбите руснаците строят приблизително 3 пъти по-скъпо от нормалното.

        Коментар


        • От: Газопроводи

          М/у другото Путин призна, че е сломен от твърдата позиция на България и маѝ ще се оттегля от проекта
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Ъхъ. Дет` викат сърбите : Jebi ga !

            http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/...opassportcheck
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Газопроводи

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Ъхъ. Дет` викат сърбите : Jebi ga !

              http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/...opassportcheck
              Аз ли криво прочетох или Путин действително е заявил че ще се занимават с течен газ?

              Коментар


              • От: Газопроводи

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Аз ли криво прочетох или Путин действително е заявил че ще се занимават с течен газ?
                В превод от дипломатичен език , като се има предвид спада в последно време на цената на нефта и сгромолясването на рублата вследствие от сакциЙте (щот уаз-ки , газ-ки и теУевизори "Рубин " не се котират в конвертируема валута ) , то е ясно , че Путин ше продава това , което може да продаде : суровини и мат`рияли . Демек : след победата във Великата Отечествена Вайна над Фашизъма и седемседесе години по-късно (все години на социалистически възход) , Русия се превърна в суровинен придатък на Империализъма.

                ...Те до там я докараха братушките ! Дано не им спрат водката , щот като ги гледам , вече са некадърни и изконната техна течност май са некадърни да си произвеждат сами .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  ... Русия се превърна в суровинен придатък на Империализъма.
                  Беше то.

                  Както пише в любимата на Търтея "Почему Россия не Америка": Който си мисли че най-ниското падение на Русия е да бъде суровинен придатък на Европа, е безразсъден оптимист.

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...Беше то.
                    .... .
                    ... а сега какво е ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      изконната техна течност.
                      Водката е полска

                      Иначе и на мен ми е интересно какво има предвид Ясен. Аз имам теория, ама нали пусто съм набеден за виден русофоб и ще си трайкам
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ... а сега какво е ?
                        Велика сила с президент - търговец на пръдня

                        пп
                        В САЩ с газ не се ли занимават, нито една такава основна тема няма при Обамските срещи
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          ...Водката е полска

                          ...
                          Да де , така е . Ама има ли сми да обяснявам как е усвОена при тях ? . Или как е усвОен деликатесът "Тройной" . Да не говорим за терпентина , че за нЕкой нежни уши ше прозвучи грубо . ... все пак друго имах предвид .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Газопроводи



                            От ЮП България щяла да получава в бюджета от транзита 400млн./год. в евро. Което прави каква такса транзит?
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Путин: "Южен поток" няма да се строи, България ще изгуби €400 млн. годишно (обновена)

                              "Ако България е лишена от възможност да се държи като суверенна държава, то тогава поне да поискат пари от Еврокомисията за пропуснатите ползи, защото само преките приходи в българския бюджет от транзита биха били не по-малко от 400 милиона евро годишно", цитира думите му РИА "Новости".
                              Нека да направим някои сметки:

                              Вариант 1 - БГ действително щеше да получава 400 млн евро транзитни такси годишно. Малко съмнително защото предполага пълно запълване на капацитета а например "Син поток" в момента има технически проблеми с запълване на пълният капацитет но щом Путин го казва приемаме че ще си изпълнява обещанието. Стойността на българската част от "Южен поток" при 50% участие е 2 млрд евро, следователно с транзитните такси в определеният от Путин размер си я изплащаме напълно за 5 години. Да ама не, руснаците ни казват, че транзитните такси цели 25г ще отиват да си изплатим тръбопровода и чак след това вече ще ги получаваме. Следователно за 20г те просто ще откраднат от нас 20х400млн = 8 МИЛИАРДА евро.

                              Вариант 2 - изчисляваме транзитната такса според руската методика. При изплащане за 25г тя е 2 млрд делено на 25г и се получава 80 млн евро годишна транзитна такса.

                              Въпрос: Кога лъже Путин - когато казва че годишната транзитна такса е 400млн евро или когато казва, че е 80млн евро и трябва да изплащаме "Южен поток" с нея 25 години? Може би просто цената на "Южен поток" е надута 3-4 пъти както показват някои сравнения? Или отговора е "И трите пъти!".

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Винаги кога сме се "репчили" на велики сили ни е излизало скъпо, да не кажа болезнено, да видим сега как ще е...... Особено кога сме били част от "големи съюзи" и така с повече кураж и голо самочувствие сме правили катастрофата!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X