Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажните технологии в Русия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сондажните технологии в Русия

    Цялата тази тема започна защото Спаров изписа няколко страници на тема руски сонди.
    После много се изговори за руската техника, и все с любов.

    Каква беше моята голяма изненада преди два дни в Москва, когато открих, че руските буровые компании давно уже не работят с руски установки - а внасят западни технологии на поразия.
    Академичните им среди малко се мръщят, ама и те вече поддават, защото са започнали да спират да произвеждат сонди.

    Ама до такава степен са се озападнясали, че вече казват керноприемник на ИЯТ, и хич и не ебават да уточняват, че става дума за извлекаема ядкова тръба. Това е стандарт - работят с ИЯТ и на плитки сондажи - никой не ебава да вади лоста и т.н, и т.н.

    Има ли колеги със скорошни впечатления от работа на терен по руските територии?

  • #2
    От: Сондажните технологии в Русия

    Здравейте на всички.Почетох доста из форума и останах приятно изненадан че има хора които се занимават с тази работа.
    Но имам едно питане и се извинявам ако то не е за тук.
    А то е :Какво е това ежектор и имали то почва у нас???
    Предварителни благодарности за отговорите.

    Коментар


    • #3
      От: Сондажните технологии в Русия

      Това "эжектор" би трябвало да се превежда като "инжектор" на български.
      За какво става дума по-конкретно?

      Коментар


      • #4
        От: Сондажните технологии в Русия

        Според мен ежектор и инжектор са различни понятия. Инжектора е нещо, подаващо флуид под високо налягане, например дюзите на дизелов двигател или разните водни разрохватели на почвата. Ежектора е нещо по-специално, там силна струя "увлича" и движи околния обем, например ежекторните водни помпи, които "засмукват" вода от дълбочини под 8м. Използвам от време на време руски ежекторен смесител, с който приготвяме циментови смеси и бентонитов разтвор. Там принципа е този - силна струя, в началото вода, по-нататък разтвор, увлича и смесва праховата фракция с разтвора. Струята излиза във фуниевидно разширение, там става увличането.

        Коментар


        • #5
          От: Сондажните технологии в Русия

          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
          Според мен ежектор и инжектор са различни понятия. Инжектора е нещо, подаващо флуид под високо налягане, например дюзите на дизелов двигател или разните водни разрохватели на почвата. Ежектора е нещо по-специално, там силна струя "увлича" и движи околния обем, например ежекторните водни помпи, които "засмукват" вода от дълбочини под 8м.
          Прав си от гледна точка на това, че ежектора е комплексно устройство, което използва инжектор.
          Принципа е, че бързо движещата се струя от инжектора създава зона на ниско налягане (Бернули да е жив и здрав), което пък "засмуква" останалия флуид.
          На английски да кажеш и ежекторна помпа и инжекторна помпа - май все ще те разберат.
          http://www.dynaset.com/injectorpumps.html - ето я тази която аз мислех, че ще мога да продавам...

          Някои хора ползват компресор и пулверизатор да си боядисват - това и то е вид ежектор ...

          Коментар


          • #6
            От: Сондажните технологии в Русия

            Eйр лифта /точно сега не знам правилното наименование/ е също тип ежектор.

            Но както каза колгета по горе основния принцип е закона на Бернули.

            Има ежектори газ-газ,газ-течност,течност-газ и др.

            Ако не се лъжа първите ежектори са използуващи въздух а може би паровите ежектори.

            Ежекторния принцип се използува в сондажните работи бая,бая.

            При аварии,добив и т.н.

            Във много химически заводи се използва ежектора. Горе казаха и за помпите
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              От: Сондажните технологии в Русия

              Благодарности на всички които писаха открих някаква информация най-накрая
              иначе ако някои сондира около София и има нужда от зяпачи
              може да свирка ще ми се да видя какво уча в крайна сметка.

              Коментар


              • #8
                От: Сондажните технологии в Русия

                Днес ми е ден за писане, явно.
                Крача си по един шламоотвал един ден и гледам - камион фургон на FUGRO. Ококорих се и реших да видя какво точно правят, да открадна малко занаят. Наближих и като скочиха - найн, найн, кайне зяпачен и т.н. Почесох се по каската и избръмчах до близката бензиностанция. Взех 12 ледени бири (беше адска жега) и обратно. След 10 минути записвах данните от CPT (това правиха), а най-стария от тях ми обясняваше на руски какво точно правят.
                Мисълта ми е - съобразяването с народностните особености на изследвания обект категорично подпомага процесите на обучение.
                В общия БГ случай шкембе чорбата следва да се разглежда като неделима част от бирата, в пропорция 1:2.
                Ако бяха обаче бяха руснаци, сигурно още щях да нося водка по обекта.

                Коментар


                • #9
                  От: Сондажните технологии в Русия

                  Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                  Днес ми е ден за писане, явно.
                  Крача си по един шламоотвал един ден и гледам - камион фургон на FUGRO. Ококорих се и реших да видя какво точно правят, да открадна малко занаят. Наближих и като скочиха - найн, найн, кайне зяпачен и т.н. Почесох се по каската и избръмчах до близката бензиностанция. Взех 12 ледени бири (беше адска жега) и обратно. След 10 минути записвах данните от CPT (това правиха), а най-стария от тях ми обясняваше на руски какво точно правят.
                  Мисълта ми е - съобразяването с народностните особености на изследвания обект категорично подпомага процесите на обучение.
                  В общия БГ случай шкембе чорбата следва да се разглежда като неделима част от бирата, в пропорция 1:2.
                  Ако бяха обаче бяха руснаци, сигурно още щях да нося водка по обекта.
                  Като дойде лятото паля колата с един багажник бира и тръгвам на лов за сонди
                  Така де занаят трябва да се учи

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сондажните технологии в Русия

                    Първоначално публикуван от Bogomil Fuskov Преглед на мнение
                    Благодарности на всички които писаха открих някаква информация най-накрая
                    иначе ако някои сондира около София и има нужда от зяпачи
                    може да свирка ще ми се да видя какво уча в крайна сметка.
                    От зяпачи незнам ама си вземи 2-3 гащеризона ,обувки и повече бира .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сондажните технологии в Русия

                      Ето един сборник с книги на корем на руски за руските технологии и методи в сондирането на какво ли не:

                      http://neft-i-gaz.ru/index0000.htm

                      Приятно четене, сваляне и ползване по същество.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сондажните технологии в Русия

                        Благодарско за всичко черпа бира ако се засечеме някога някаде м/у другото търся си работа по специялността ако изпадне нещо свиркаите .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сондажните технологии в Русия

                          Важи ли още офертата

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X