Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Има ли вода в моето място ?

    Ако не излезе - покриваме дупката, а като събера парички - още надолу и така до излизането на водата. До 200-ния метър все ще се покаже отнякъде вода.
    В никакъв случай с лошо .
    Аз да си призная точно това ги съветвам хората ,когато не им излезе вода на метрите които е казал гадателя, което каза че би направил.Естественно взимам мерки за съхранение на направения сондаж.
    Това е най разумното решение ,когато човека е стъпил на предсказания.
    Представи си, че методът е много добре работещ, но и прост за усвояване. Кой ще си даде хляба?
    Представи си, че методът използва особеност на човешкото тяло, която обаче "гадателят" не познава, а само има навици за използването и?
    Представи си, че като го извикаш, просто преглежда хидроложката карта и тогава тръгва към теб?
    Представи си, че просто ти казва че имаш или нямаш вода (по-често, че имаш), а ако сбърка - ми сбъркал е, може и парите да ти върне. Чак и парите за сондажа - едва ли.
    Аз съм съгласен с тия вариации и си мисля че второто е най вероятно а именно:
    Представи си, че методът използва особеност на човешкото тяло, която обаче "гадателят" не познава, а само има навици за използването и?
    Това е единственното обяснение което можем да си дадем при условие ,че изключим възможноста срещу нас да стои илюзионист-шарлатан.
    Но тогава какво се получава трябва ли да се доверим на такъв вид гадаене когато решим за сондаж .
    И после как се наричат тия хора , как да им казваме ?

    Коментар


    • #92
      От: Има ли вода в моето място ?

      Първоначално публикуван от lz2rir Преглед на мнение
      Имам имот с Китка община Аврен Варненско. Искам да си изкопая кладенец. Ако някой знае хора ,които да свършат работа-проучване,сондаж и изкопаване да даде координатите им. Предварително благодаря.
      На какво проучване би се доверил ?
      Пръчки -багети?
      "металотърсачи" или от сорта?
      Проучвателен сондаж
      Като имаш предвид че първият начин-багети е най евтин после е с металотърсачите и накрая ,като най скъп е с проучвателен сондаж.

      Коментар


      • #93
        От: Има ли вода в моето място ?

        Не знам как да им казваме. Или геолози на свободна практика - водотърсачи, или измамници. Тук имаме един, който само той се хвали, няма независимо потвърждение.

        Няма група сондьори или пък собственици на земи, които да кажат - ей тука тоя позна - имаше вода, ей тука позна - нямаше и като копахме - пак нямаше, ей тука каза че няма и ние въпреки това дупчихме и намерихме, а е те па тука каза че има и изкопахме до пъклото, а нямаше. Вариантите, в които той е казал нещо, а не е сондирано - да не се броят. После да направим статистика.

        Другият вариант е да каже на какъв физически принцип се основава работата му, да проверим в дебелите книги и да разберем, че принципът е възможен (или че не е), да преценим в кои случаи ще дава верни резултати и така да предположим, че има или няма полза от работата на този човек.

        Коментар


        • #94
          От: Има ли вода в моето място ?

          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
          проучвателен сондаж.
          А какво е проучвателния сондаж и с какво той се различава от този, в който се потапя помпата?

          Коментар


          • #95
            От: Има ли вода в моето място ?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Писал съм по-нагоре. Вода има навсякъде. Дълбочината е различна навсякъде. При мен излезе на 32-35м. от които 2 пръст и останалото скала.
            На багети не вярвам.
            Това е височината на 10 етажен блок обърната наопъкиИма още нещо може да излезе вода ама основното е с какъв дебитДо Западния парк в София мойте хора биха 3 сондажа на 7-80 метра и глина и нямаслаб дебит....А след Божурище около Ситроен след60 метра излиза на самоизлив по литър в секундаМечта брат ...Мечта.За воден хоризонт говориме в равнините в планинските места нещата седят различно .Всеки знае какво са артезиански води и защо водата извира от върховете
            Проблема в планински местности е да уцелиш дамара тоест баш пукнатината по която тече водицата..може на метър вляво в дясно да няма и изведнъж нацелваш жилата.Обикновенно си личи по растителноста най верен показател особенно при суша и август месец.Поздрави
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #96
              От: Има ли вода в моето място ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              А какво е проучвателния сондаж и с какво той се различава от този, в който се потапя помпата?
              Буриш с най малкия възможен диаметъри ако излезе дебит разширяваш
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #97
                От: Има ли вода в моето място ?

                Че, колко е най-малкият?

                Коментар


                • #98
                  От: Има ли вода в моето място ?

                  Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                  Мисля, че е сондирано ядково през 500 метра на дълбочина 500 метра. Там където е имало нещо интересно са сгъстили мрежата до коло 100 м. ...
                  Само да вметна, че това явно не е правено на територията на цялата страна.
                  В района на селото ми (24 000 дка землище) където съм сигурен на 100% какво, що е правено през последните 100 години такова сондиране не е провеждано. Единствено са правени два ядкови сондажа за проучване възможността за разширяване на един язовир, това е.
                  Не съм и чувал да са правени подобни проучвания и изобщо в цялата Карловска котловина.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Има ли вода в моето място ?

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    На какво проучване би се доверил ?
                    Пръчки -багети?
                    "металотърсачи" или от сорта?
                    Проучвателен сондаж
                    Като имаш предвид че първият начин-багети е най евтин после е с металотърсачите и накрая ,като най скъп е с проучвателен сондаж.

                    Предпочитам проучвателен сондаж след багети. Но все пак зависи от цените.

                    Коментар


                    • От: Има ли вода в моето място ?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      А какво е проучвателния сондаж и с какво той се различава от този, в който се потапя помпата?
                      Няма разлика . Действително смисъл от проучвателен няма тъй като ,като се направи сондаж в който се пусне помпа то това си е действащ сондаж .
                      Ако не излезе - покриваме дупката, а като събера парички - още надолу и така до излизането на водата. До 200-ния метър все ще се покаже отнякъде вода.
                      Трябваше да напиша като вариянт --сондаж а не проучвателен сондаж .

                      Коментар


                      • От: Има ли вода в моето място ?

                        Проучвателен сондаж е тясна тръба а истинското пробиване е с диаметър около метър и се слагат пръстени.

                        Коментар


                        • От: Има ли вода в моето място ?

                          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                          Действително смисъл от проучвателен няма тъй като ,като се направи сондаж в който се пусне помпа то това си е действащ сондаж
                          Има смисъл ако е отговорен сондаж и от който се иска или голям дебит или вода с определени качества и/или съвъсем няма хидроложка информация за района.
                          В този случай една ядкова сонда с ИЯТ ще избури на малък диаметър за има няма едно преобличане време...После няколко пакер проби и после можеш да си избираш, който водоносен хоризонт си искаш за водочерпене.

                          Подобно нещо ще е сондирането за дълбоки минерални води за индустриални цели например...

                          Коментар


                          • От: Има ли вода в моето място ?

                            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                            Има смисъл ако е отговорен сондаж и от който се иска или голям дебит или вода с определени качества и/или съвъсем няма хидроложка информация за района.
                            В този случай една ядкова сонда с ИЯТ ще избури на малък диаметър за има няма едно преобличане време...После няколко пакер проби и после можеш да си избираш, който водоносен хоризонт си искаш за водочерпене.

                            Подобно нещо ще е сондирането за дълбоки минерални води за индустриални цели например...
                            Така се прави Владо , ама това за преобличането не съм съгласен .
                            И тея пакер проби май ще са скъпички си мисля , не е за общия ползвател , но това е начина ---най професионалния.

                            Коментар


                            • От: Има ли вода в моето място ?

                              Първоначално публикуван от lz2rir Преглед на мнение
                              Проучвателен сондаж е тясна тръба а истинското пробиване е с диаметър около метър и се слагат пръстени.
                              Колега ще ме извиняваш обаче с тия циментови пръстени за кладенци дето са с диаметър метър и дълбочина 10-11м нищо не се прави . Сондаж с диаметър 125-160мм дава същите резултати при еднаква дълбочина с кладенец -циментов ли е зидан ли е----документирано--- . Ама като дойде ред да се почисти и удълбочи тогава собственика гледа умно и се държи за главата. ---------- Мое мнение обаче подкрепено с доводи. Видовите водоизточници и кладенец или сондаж е друга тема нали?

                              Коментар


                              • От: Има ли вода в моето място ?

                                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                                Колега ще ме извиняваш обаче с тия циментови пръстени за кладенци дето са с диаметър метър и дълбочина 10-11м нищо не се прави . Сондаж с диаметър 125-160мм дава същите резултати при еднаква дълбочина с кладенец -циментов ли е зидан ли е----документирано--- . Ама като дойде ред да се почисти и удълбочи тогава собственика гледа умно и се държи за главата. ---------- Мое мнение обаче подкрепено с доводи. Видовите водоизточници и кладенец или сондаж е друга тема нали?
                                Брат всички бунарни пръстени са фи 80 вътрешно високи един метърОво йе стандартЗа всичко написано по горе съм съгласен все пак аз не съм сондьор а просто съм общувал години с такива
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X