Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Има ли вода в моето място ?

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Майка ми е от Марково познавам района и Белащица също..Е те там трябва да си луд да биеш сонди и въобще търсиш вода.Района не е подходящ.В Софийско полье макар че ситуацията е по добра има участъци от глини и 100 метров сондаж ти църцори грамовеГледайте теренът бе хора...там където не може да има вода значи не може да има ...Геологиякви багети кви мошенници...Гледай какъв е района има едно нещо геоморфологична карта.........има си институти иследвания къде гоните бабините деветини...
    Вилата ми е на Белащица, водата на всичките ми съседи излиза(1-та на около 20м.). Сноват като луди с багети, с медни телове, лозови пръчки и безброй още глупости... Умирам си от кеф да ги почерпя и да ми "намерят" вода в двора...голям майтап е, обещават, каквото им е на душата...дуржен смях-не се вързвайте на свръхсенсетивността на глупавия и беден човечец. И в този ред на мисли наистина има добра карта на подземните води и досега да съм се примирил с 20-те метра, ама...мой приятел, пак там се отказа на 67-я метър...!

    Коментар


    • #77
      От: Има ли вода в моето място ?

      Съжалявам ако нещо е излязло като реклама за мен,но аз не съм го правил с такава цел,достатъчно е пълен нета с обяви така,че просто давах чисти примери с които се ангажирах дори и да докажа ако някой от колегите ми не ми вярва,а може би те с въпросите си към мен ме провокираха аз да пиша това,но правилата са си правила и аз щом съм ги нарушил казвам: ИЗВИНЯВАМ СЕ!

      Коментар


      • #78
        От: Има ли вода в моето място ?

        Аз знам за тия карти те са правени въз основа на проучвателни содажи по време на социализъма ,когато държавата е имала политика да катрографира до колкото е възможно подземните богатства , било то минерали ,метали ,газ, нефт, вода. Специално за водата иде реч.
        В тия карти са описани водоносните хоризонти със стопанско значение а именно да захранят предприятия (такава е била политиката ).
        Ако греша ме поправете задалжително ...
        Тези хоризонти примерно100- 180-200-300м в повечето случаи са немислими за малките стопанства поради дълбочината на която се намират .Първо сондажа е прекалено скъп после оборудването като помпа захранването с ток с определена сила.

        Коментар


        • #79
          От: Има ли вода в моето място ?

          Първоначално публикуван от goro1955 Преглед на мнение
          Здравей колега,искам да ти кажа,че това дето майка ти е от с.Марково и това дето казваш познавам района е много хубаво и аз нямам против това,но като казваш"трябва да си луд да биеш сонди и въобще търсиш вода.Района не е подходящ." Хубаво де,но като ти трябва вода,а нямаш ти какво би направил? Точно на това аз му казвам търсене на вода,като в Марково, Белащица, Куклен, Брестник,а и още много други населени места,а не като в Пловдив въпреки,че и там има места на които трябва да се търси. Давам естествено един пример за едно село което е в равнината част и то е до река пясъчник селото е Голям Чардак,там във всеки двор има кладенец или сондаж или и двете,като второто е правено след яз.стена ,но не е улучено къде е дамара,но когато управата на България решава да направи яз.Пясъчник преграждат река пясъчник като издигат язовирната стена на яз. Пясъчник и всички кладенци и сондажи остават като риба на сухо защото едно време в селото е имало вода навсякъде и всеки си е правил кладенец или сондаж не там където има дамар,а там където им е било по удобно на хората да бъде.Та тук искам колега да ти дам моя и то велик пример,велик защото не е за вярване,но при спор мога да те заведа на място и то е в Г.Чардак с което съм готов да ти докажа. Идва жена която иска сондаж,но ми казва да има вода в него защото двора ми е два декара и е засаден с чушки,краставици,домати и т.н.-Казвам ти че го искам с вода защото имам и кладенец и сондаж,но и в двата няма вода и са празни не,че не влиза по малко вода но в сондажа свършва за 2-3 мин.,а в кладенеца влиза повече,но го чакам по 24 часа да се събере и с тая вода мога да полея само малка част от двора си и докато чакам водата да се събира другата час от двора ми вече изгаря. Колега аз и казах,че ще отида да видя къде има дамар в двора и когато свърша тук,но от казаното до тук на мен ми стана ясно,че там има дамар след като влиза в сондажа и кладенеца вода но е в доста малки количества и не знам къде се намират те дали не са в края на двора и но в същото време я успокоих че ако кладенеца и сондажа са около средата на двора ще и изкарам вода.Когато отидох установих,че има дамар и той минава между кладенеца и сондажа които от своя страна са на около 4-5 метра един от друг до колкото си спомням,че това беше през 1995 година ако не се лъжа. Колега когато направих новия сондаж между стария сондаж и кладенеца на по 2-2,5 м. от двата,пуснахме помпа,но не каква и да е а три цолова помпа на която и подавахме допълнително газ и не само,че водата не свършваше,но продължаваше да върви и след сондажа или не прекъсваше дамара,а вадеше толкова вода,че не можеше жената да я оправя във вадата. Преди да почна дойде неин съсед който 30 години е работил като сондьор и и каза,че аз съм мушенник и гледам да и взема парите,при което аз му предложих солидна сума да се хванем на бас,като го питах какво общо има това,че той е работил 30 години като сондьор с търсенето на вода,това няма нищо общо при което той отказа да се хване на бас,но женичката много се притесни защото той и каза,че ако там където казвам аз има вода то щяло да има и в сондажа и в кладенеца и. Тогава аз казах на жената ако аз тук ти направя сондаж и не ти изкарам вода забравяш за мен,че си ме виждала защото няма да ти искам нито стотинка. Колега след това когато минавах от там винаги и се обаждах защото тя ме заобича като собствен син.
          Горо невероятни неща разправяш .

          Между кладенец и сондаж правиш сондаж , първите два няма в твоя сондаж има . Остана сега да кажеш че и трите(сондажа) са на една и съща дълбочина и можем съвсем спокойно да слочим това място(парцел) в местата с феноменални аномалии.
          Аз се опитвам да разбера както и всички (предполагам) на какъв принцип определяш водните дамари(в превод от турски -жила , сухожилие) как дълбочината , това е темата .Дължи се на някаква феноменалност или твоя особенност?
          Говориш за водни жили . Значи ли това че водата под земята според тебе се движи по жили и дамари ,а не по водоносни хоризонти.
          Не се заядам просто се опитвам да разбера това което казваш ,понеже не каза какъв е принципа на метода , който явно практикуваш.

          Коментар


          • #80
            От: Има ли вода в моето място ?

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Вилата ми е на Белащица, водата на всичките ми съседи излиза(1-та на около 20м.). Сноват като луди с багети, с медни телове, лозови пръчки и безброй още глупости... Умирам си от кеф да ги почерпя и да ми "намерят" вода в двора...голям майтап е, обещават, каквото им е на душата...дуржен смях-не се вързвайте на свръхсенсетивността на глупавия и беден човечец. И в този ред на мисли наистина има добра карта на подземните води и досега да съм се примирил с 20-те метра, ама...мой приятел, пак там се отказа на 67-я метър...!
            Ицееееее що си избрал там да ти е вилатаУ Марково като бех дете помним дедо ми как поливаше нощно време от оная вода където пълни язовира сещаш се .Пускаха нощно време за поливане.....
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #81
              От: Има ли вода в моето място ?

              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
              ...тия карти те са правени въз основа на проучвателни содажи по време на социализъма ,когато държавата е имала политика да катрографира до колкото е възможно подземните богатства , било то минерали ,метали ,газ, нефт, вода. ...
              В тия карти са описани водоносните хоризонти със стопанско значение а именно да захранят предприятия (такава е била политиката ).
              Мисля, че е сондирано ядково през 500 метра на дълбочина 500 метра. Там където е имало нещо интересно са сгъстили мрежата до коло 100 м. Сигурно Фред или Даракчиев могат да кажат повече.
              Много неща са направени тогава - и при това както трябва...

              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
              Тези хоризонти примерно100- 180-200-300м в повечето случаи са немислими за малките стопанства поради дълбочината на която се намират .Първо сондажа е прекалено скъп после оборудването като помпа захранването с ток с определена сила.
              С трици маймуни не се ловят.
              Водата е на толкова метра на колкото е.
              Което означава че или малките стопанства трябва да свикнат да се оправят с толкова вода колкото могат да извадят с малка инвестиция, или да се бръкнат за по-дълбока инвестиция, било то за дълбок сондаж, било то за някакво водосборно съоръжение. В крайна сметка - ако географията не позволява развиването на малко стопантство - значи пътя е или коопериране, или уедряване, или целенасочена държавна политика...
              Последното е последната възможност по степен на вероятност...

              Ако се направи качествено проучване и съответната статистика - България сигурно ще излезе на първо място по загуба на водни ресурси заради безхаберие. Всичките ни канализационни води се изливат ей тъй в деретата.
              Гърците туй, гърците онуй, ама водата която например техните ТЕЦове използват за да произвеждат ток и пара, след като затоплят околните градове се охлажда и се използва за напояване.
              В момента в София - района на Суходол - едни испанци ще развиват жилищен квартал.
              Хората са започнали строителството от строежа на ЖП спирка, която да обслужва района, и от помпени станции, които да събират повърхностните оточни води от района на спирката и местната инфраструктура, като тази вода ще се използва за напояване на близките земеделски земи.
              Има начин! Само че както каза един пич - без пари много неща не стават.
              Нашият национален проблем е че сме твърде спестовни и трудно ги харчим парите за обществени блага...
              Последно редактирано от vlageo; 22-07-11, 14:59.

              Коментар


              • #82
                От: Има ли вода в моето място ?

                Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                Мисля, че е сондирано ядково през 500 метра на дълбочина 500 метра. Там където е имало нещо интересно са сгъстили мрежата до коло 100 м. Сигурно Фред или Даракчиев могат да кажат повече.
                Много неща са направени тогава - и при това както трябва...


                С трици маймуни не се ловят.
                Водата е на толкова метра на колкото е.
                Което означава че или малките стопанства трябва да свикнат да се оправят с толкова вода колкото могат да извадят с малка инвестиция, или да се бръкнат за по-дълбока инвестиция, било то за дълбок сондаж, било то за някакво водосборно съоръжение. В крайна сметка - ако географията не позволява развиването на малко стопантство - значи пътя е или коопериране, или уедряване, или целенасочена държавна политика...
                Последното е последната възможност по степен на вероятност...

                Ако се направи качествено проучване и съответната статистика - България сигурно ще излезе на първо място по загуба на водни ресурси заради безхаберие. Всичките ни канализационни води се изливат ей тъй в деретата.
                Гърците туй, гърците онуй, ама водата която например техните ТЕЦове използват за да произвеждат ток и пара, след като затоплят околните градове се охлажда и се използва за напояване.
                В момента в София - района на Суходол - едни испанци ще развиват жилищен квартал.
                Хората са започнали строителството от строежа на ЖП спирка, която да обслужва района, и от помпени станции, които да събират повърхностните оточни води от района на спирката и местната инфраструктура, като тази вода ще се използва за напояване на близките земеделски земи.
                Има начин! Само че както каза един пич - без пари много неща не стават.
                Нашият национален проблем е че сме твърде спестовни и трудно ги харчим парите за обществени блага...
                За въпроса за водите по жили и дамар това се отнася за скалисти места където не може да има воден хоризонт.И водата бега по пукнатините и може да се яви на най невероятни места апа може да излезе и изворчекоъ не верва ше го водим да види сондаж на върха и избликва извор и сега хората си наливат вода......
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #83
                  От: Има ли вода в моето място ?

                  За пукнатини в скалите съм съгласен, за процеждане през скалите също , и за вода в силно кавернозни скали ,между пластовете скали или различни породи скали . По принцип за да избликне вода на повърхността и трябва налягане да се изкачи (явно има такова ).
                  Последно говорих за тези сканиращи устройства които твърдят че сканирали до 50 метра дълбочина като изтрелват някакъв вид вълни ,но това е вид металотърсач и май не е за вода предимно ,Аз ги знам тия машинки че сканират на до метър айде 5м да е ама 50 м.

                  Изобщо темата за водата ще бъде болна за в бъдеще и въпроса къде да сондирам и на колко метра ще е актуален много .
                  На кого да се доверим ?
                  Идва Горо и между кладенеца и сондажа бие 3 ти сондаж и източва морето .
                  Или иманярите с машинките ,или хидрогеоложките карти . За сегашните ни възможности финансови ни трябват нови карти до 100м даже са много .
                  Последно редактирано от монио; 23-07-11, 07:26.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Има ли вода в моето място ?

                    Ясене здравейте,какви са тези думи на мен не ми е ясно -"С шаманите и гадателите въпросът е сложен,А дали ще размахваш багети или ще осъзнаеш на какво ти се основава интуицията - както искаш". "А иначе - Стария е прав, в България вода има почти навсякъде. Има и хидрогеоложки карти, които го доказват, така че ако кажеш че някъде има вода, малко е вероятно да сбъркаш. " На теб просто ти е широко около врата защото ти не си се сблъсквал с тази деиствителност! Защо ли си мисля,че лично ти не си имал зор към това природно богатство,съдя по исказването ти,но веднъж човек когато се е опарил той си променя и мисленето защото веднъж се е опарил и не мисли по този начин,но аз също не навиждам хората който си мислят,че им показва къде има вода и упражняват това техно мислене и продължават да казват-няма проблем аз ще ти кажа къде ти е водата на мен ми показва и по този начин доста хора изгарят-вода дали има или не Сондьора не го интересува,като той дойде и те попита кажи ми къде искаш и колко метра ще е сондажа и от там нататък си остава лично твой проблем дали в сондажа ще има вода или не тук точно играе роля на кого си се доверил или пък кой ти е търсил водата гадател или шаман само теб ще те интересува,но ти си плащаш! Я помисли и нещо напиши ще ми е много интересно.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Има ли вода в моето място ?

                      Аз да напиша, ама не ти разбрах въпроса. Хайде да го напишеш с по-кратки изречения.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Има ли вода в моето място ?

                        Писал съм по-нагоре. Вода има навсякъде. Дълбочината е различна навсякъде. При мен излезе на 32-35м. от които 2 пръст и останалото скала.
                        На багети не вярвам.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Има ли вода в моето място ?

                          Колега Моньо първо здравей,разбрах,че не се заяваш с мен а искаш да разбереш това което казвам,първо ще те цитирам-

                          Горо невероятни неща разправяш .

                          Между кладенец и сондаж правиш сондаж , първите два няма в твоя сондаж има . Остана сега да кажеш че и трите(сондажа) са на една и съща дълбочина и можем съвсем спокойно да слочим това място(парцел) в местата с феноменални аномалии.
                          Аз се опитвам да разбера както и всички (предполагам) на какъв принцип определяш водните дамари(в превод от турски -жила , сухожилие) как дълбочината , това е темата .Дължи се на някаква феноменалност или твоя особенност?

                          На първия въпрос,че невероятни неща разправям-да защото и на мен ми изглеждат така,но има една истина която аз следвам и тя е:когато фактите говорят и боговете малчът,а аз имам тези факти,а те са много и аз съм готов да ги докажа!

                          На втория въпрос мисля,че-"да" те са на еднаква дълбочина и аз не мисля ,че дълбочината докарва водата защото имам страшен пример с който мога те изумя напълно,но не мога да пиша повече,защото звучи като моя реклама,а има правила и аз се извиних и искам да ги спазвам,пък ти ако те интересува това свържи се с мен и ще видиш всичко с очите си на живо,а от това по добро не мога да ти предложа.

                          На третия ти въпрос "Говориш за водни жили . Значи ли това че водата под земята според тебе се движи по жили и дамари ,а не по водоносни хоризонти. "
                          Да аз говоря не за жили,а за водни ИЗВОРИ И ДАМАРИ защото всеки дамар или е разклонение от голяма подземна река или той започва от собствен извор "както всяко нещо има начало и край" така и водата има. Да водата аз винаги я сравнявам с човешкото тяло и земята,че земята е също като човешкото тяло,както има капиляри,вени,артерий и аорта и кръвта се движи по тях също така и земята има страхотни подземни езера,огромни реки и безброй много водни така наречени от мен водни дамари в които текът различни количества вода и се намират на различни дълбочини,но има и водоносни хоризонти които се намират най вече в долините,равнините и най вече по поречията на реките,но ако определена река която захранва определен водоносен хоризонт и пресъхне или я хванат за поливане на някакви полета той този водонос ще пресъхне и ако на него има сондаж или кладенец той ще остане празен.Мисля,че обясних това което знам и бях достатъчно ясен.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Има ли вода в моето място ?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Писал съм по-нагоре. Вода има навсякъде. Дълбочината е различна навсякъде. При мен излезе на 32-35м. от които 2 пръст и останалото скала.
                            На багети не вярвам.
                            Така е дори в пустинята има .
                            И аз това се опитвам да обясня ,но случая с тея дето "сканират" земята с багети и видове електронни устройства не е такъв.
                            Най логично е да разбереш къде е водата със сондаж , без значение къде в парцела .Ако се придържаме към науката и към слоестия строеж на земната кора ,смисъл на пластове . Ако обаче почнем да се хлъзгаме по тезата с дамарите ,жилите и тн. ни е необходим гадател , който да ни каже къде е реката или дамара . Гадател казвам защото това деиствително е гадаене ,до сега не съм чул ни един да каже как и по какъв начин определя това което казва - предсказва.Все някакви неясни обяснения чувам ,които граничат с абсурда. Тука обаче идва въпроса за гадателите -добре да приемеме за момент ,че познават ,но да обяснят по какъв начин какво излъчват и какво приемат за да определят мястото и дълбочината. Ако можеш да обясниш и да се подкрепиш научно какво правиш тогава не е гадаене .
                            Ама това: На мене ми показва а на другите не толкова добре си е направо ,незнам как се формулира шарлатания или незнам.
                            А какво ти показва не е ясно нито на самия гадател нито на тоя дето го е извикал.
                            Последно редактирано от монио; 24-07-11, 18:16.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Има ли вода в моето място ?

                              Аа, не с лошо.

                              Представи си, че методът е много добре работещ, но и прост за усвояване. Кой ще си даде хляба?
                              Представи си, че методът използва особеност на човешкото тяло, която обаче "гадателят" не познава, а само има навици за използването и?
                              Представи си, че като го извикаш, просто преглежда хидроложката карта и тогава тръгва към теб?
                              Представи си, че просто ти казва че имаш или нямаш вода (по-често, че имаш), а ако сбърка - ми сбъркал е, може и парите да ти върне. Чак и парите за сондажа - едва ли.

                              Всякакви оправдания може да има човекът, да не казва как точно намира водата.

                              Лично аз, понеже не обичам нещата, нарочно скрити от мен, просто бих поканил сондажниците и бих ги накарал да копаят. Ако не излезе - покриваме дупката, а като събера парички - още надолу и така до излизането на водата. До 200-ния метър все ще се покаже отнякъде вода.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Има ли вода в моето място ?

                                Имам имот с Китка община Аврен Варненско. Искам да си изкопая кладенец. Ако някой знае хора ,които да свършат работа-проучване,сондаж и изкопаване да даде координатите им. Предварително благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X