Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Има ли вода в моето място ?

    П'целютно си прав!

    Коментар


    • #47
      От: Има ли вода в моето място ?

      Тоя въпрос --Има ли в мястото ми вода ?-- е супер на място .
      Методите се изчерпаха ми се струва . Багети , махало --на принципа радиастезията.

      Тея с компютара и медните кабели по двора, колчета от цветни метали - Никой не можа да каже как да разграничим или да разберем дали ни правят палавра или наизтина уредите им показват това .

      И най сигурния начин със сондаж (поне за мене де ) . Обаче и най скъпия.

      Коментар


      • #48
        От: Има ли вода в моето място ?

        И за мене остава най сигурния.Вчера копахме един геран и такива багетисти като каза ли че на 8м еводата а тя излезе на 3.5 и на петия метър скала.

        Коментар


        • #49
          От: Има ли вода в моето място ?

          И каква стана тя ?
          Неведуми са пътищата на водата ли ?

          Коментар


          • #50
            От: Има ли вода в моето място ?

            Здравейте! Имам скромен опит в копането на кладенци и никакъв в сондирането. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да изкопая 2 кладенеца в нашия двор. Самият аз по указания на един стар багетист установих къде минават водните жили. Понеже мястото беше тясно не се установи точната дълбочина. Успяхме да изкараме вода на 3тия метър и копахме до 5м. След това ни хвана шубето защото водата се засили а нямахме пръстени под ръка. Втория случай беше в с.Радуй - едно вилно място над жп линията в близост до тунела. Комшиите имаха до 18м кладенци, които според техните думи пресъхнали след прокарването на тунела. Там багетите показаха, че на 20м трябва да има вода. Така и не се стигна до копане или сондаж. Това относно показанията на багетите като най-простите уреди за откриване на вода.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #51
              От: Има ли вода в моето място ?

              Тези с разни багети и махала са пълна измама.Причислявам ги към врачки,баячки,гадатели,екстрасенси и т.н.,където им вярват изчаткалите хора.
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #52
                От: Има ли вода в моето място ?

                Тея с компютара , диаграмите и медните кабели по двора, колчета - Никой не можа да каже как да разграничим или да разберем дали ни правят палавра , смисъл ни заблуждават с някъкви там записани диаграми или на изтина уредите им показват това --наличие и дълбочината на която се намира водата .
                Явно тоя метод не е много популярен сред новите багетисти .
                А това е интересно те нали събират някакви данни може ли пък на момента да ги обработят с компа и да направят разрез за 40-50 -80 метра ?
                Не е ли прекалено ?

                Коментар


                • #53
                  От: Има ли вода в моето място ?

                  Заспахме!
                  Добро утро!
                  Нито един метод за "познаване" наличието на вода не бива да се отхвърля категорично.
                  Най-малко защото не сме докрай наясно с Природата. И защото ние, сондьорите, не разполагаме със 100 процентов метод, а като отричаме нещо, трябва да предложим друго на негово място.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Има ли вода в моето място ?

                    Незнам Стефчо ама пробвах моят помощник с багети на две места тази седмица в село Дерманци--позна мястото и метрите.Абе може би има няква магия.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Има ли вода в моето място ?

                      Незнам за магии обаче оставам с впечатлението от това , което съм работил че водата е на определена дълбочина по цялото място (когато става дума запарцел) А багетите каво по точно намират не е ясно на никой , дали плътност на почвата дали минерали някакви .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Има ли вода в моето място ?

                        Тая седмица сондирахме на 2 места където бяха указали хора с багети . Пуснах 10м повече дълбочина от това което бяха казали , и нищо .Смисъл в подследствие може да се напълнят сондажите , но това което казаха шаманите не се оказа вярно.
                        Не мисля че изобщо може да се познае това .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Има ли вода в моето място ?

                          от това което прочетох да разбирам ли че в скала се пробива по -лесно и е по-евтино. Баща ми има една виличка на един баир край Ловеч и според колега които работи с багети има жила с вода. преди 10-15 години комшията прави сондаж и на 10м. ислезе вода но той почина и сега няма как да го питам за подробности. с другия комшия имаме желание да правим сондажи в местата ни и се интересувам от цена за метър и това че на 50-60 см. под повърхността е бяла скала. това усложнява или улеснява сондирането. на около 50 метра по-ниско има стар геран копан на ръка.
                          Honda CR-V I 2000 г.
                          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                          Коментар


                          • #58
                            От: Има ли вода в моето място ?

                            Не знам на къкво се базира тая работа с бъгетите но има хора и хора . На село имаше един старец (лека му пръст) който ако има вода винаги я намираше . Аз лично съм бил свидетел в едно място около 3 декара човека обикаля 2 часа и накрая каза момчета тук вода няма да извадите собственика не му повярва викна си сондьри надупчиха му двора като френско сирене и вода не излезе . Моя кладенец е копан на ръка някъде около 1930 година 18 метра каменна зидария водния стълб е на около 3 метра от капака . Преди петнайсетина години реших да го чистя и за целта замъкнах една руска бензинова пожарникарска помпа пуснах и смукателя и се започна цял ден работа двора стана блато а нивото бавно слезе с около 2 метра и до там повече не мръдна . Като угасих помпата след няма и час водата си беше на старото ниво . Мястото навремето го е посочил бащата на въпросния старец на пра дядо ми казал му много ще копаете ама вода ще има за цялото село и така и станало .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Има ли вода в моето място ?

                              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                              Тея с компютара и медните кабели по двора, колчета от цветни метали - Никой не можа да каже как да разграничим или да разберем дали ни правят палавра или наизтина уредите им показват това .
                              Какво е "палавра"?
                              Багетите регистрират аномалии в електропроводимостта, но кой лъже и кой не е една циганска история като на пазара. Има истина някъде в цялата работа, разбира се. Между другото, усещам (усещах) багети много добре, но не съм се занимавал да разучавам какво значи и как се ползва. С медна тел съм пробвал винаги.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Има ли вода в моето място ?

                                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                                Какво е "палавра"?
                                Багетите регистрират аномалии в електропроводимостта, но кой лъже и кой не е една циганска история като на пазара. Има истина някъде в цялата работа, разбира се. Между другото, усещам (усещах) багети много добре, но не съм се занимавал да разучавам какво значи и как се ползва. С медна тел съм пробвал винаги.
                                "Палавра" е някаква чуждица незнам от къде идва но се използва като жаргон и значи театър или постановка .
                                Ползвах я понеже на това наподобява това ходене на господата с багетите в дворовете на хората .
                                Дистанцирам становището си , от тези хора които ползват багети , но го правят като хоби (неангажиращо), не обеждават и обещават на хората вода ,като казват точните метри и дебита на водата.
                                За тея първите радиастезици (така явно се казва това явление) става дума, които сканират земната кора с багети (абсурдно ми звучи даже като го пиша) и отчитат точните метри на водата , дебита и след като сондажа е вече факт и вода примерно няма, почват да обясняват как клиента им е сгрешил че е мръднал 10см в някоя посока (от забитото колче най-често)или ред други неща.
                                Последно редактирано от монио; 19-07-11, 12:02.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X