Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Има ли вода в моето място ?

    Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
    Моля модераторите да изтрият ненужната "плява" от темата (включително и моя пост) за да не губят и други като мен времето да ги четат.
    Присъединявам се. Учудвам се защо разумните участници във форумът се връзват да отговарят на очевиден флеймър.

    Коментар


    • От: Има ли вода в моето място ?

      И сега к'во стана? Не можах да получа оферта от Горо. Човека се беше опитал и "лично" даже да ми прати.

      @ Кольо: за торсионните и прочие полета и бълбукаторите не си прав. Те не спадат към религията.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Има ли вода в моето място ?

        Аз ползвах за човека с теловете съпругата.Тя обикаля двора с два тела в ръцете те мърдаха насам натам тя тропа на едно място и каза тука е водата на 26 метра(сбърка само с 10 метра за съжаление в повече).И започна едно копане и т.н.Един ден докато си почивах и мятах крачоли по уличката, минава един съсед и пита какво правя.Отговарям-дупка за вода.Той казва сондаж.Това което правя не мога да го нарека сондаж но както и да е.Та от лаф на лаф и съседа (Завършил сондьорско училище в Каварна с дългогодишен стаж в геоложка и открил вода на целия тараф) се окажа с въпросните телове в ръцете и обикаляше двора.След доста обикаляне и кривене на теловете в кръг,диагнозата беше че водата е на ЕДИН метър от мястото където рових аз.Съвета беше "Мести веднага и дупчи до 16 метра и внимавай да не удавиш махлата".Ха сега де "баба на два стола?".Преди това бях започнал друга дупка в която се скъса една глава и остана вътре на около 9-10 метра и се преместих на друго място.Случайно светнах с фенерче и видях че има вода.Обяснявам на съседа че на метър от посоченото от него място има вода на 9 метра той "Ти откъде знаеш? Светвам с фенерчето и след кратко объркване и въртене на теловете водата се премести в първата дупка.След две -три седмици минава съседа и пита супругата докога ще ровя в тази дупка.След кратък разговор му казва че има вода.И се наслушах на истории как е открил вода на този и онзи и колко дупки е изкопал.Надявах се на някой практичен съвет но не получих нищо.Та истината е в копането.Убедих се лично!И все пак в моето място има ВОДА.Друг е въпроса дали ще мога да я извадя от дупката-http://www.offroad-bulgaria.com/show...=11685&page=35
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • От: Има ли вода в моето място ?

          Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
          Аз ползвах за човека с теловете съпругата.
          Ей това е най-правилния начин за ползване на теловете. Вода я има, я не, но поне има мир в Семейството и се знае кой взема Решенията.

          А дали твоята дупка е сондаж - ако е до 30см в диаметър е сондаж, ако е над 30см диаметър - кладенец (ако има вода де, иначе е само капан за тъщи).

          Коментар


          • От: Има ли вода в моето място ?

            Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
            ....Та от лаф на лаф и съседа (Завършил сондьорско училище в Каварна .....
            За първи път "чувам", че има такова училище там

            Коментар


            • От: Има ли вода в моето място ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              А дали твоята дупка е сондаж - ако е до 30см в диаметър е сондаж, ако е над 30см диаметър - кладенец (ако има вода де, иначе е само капан за тъщи).
              Върна ме в младостта ми "Сондаж е цилиндричен отвор в земната кора чиято дължина е много по-голяма от диаметърът му". Това съм го казал поне хиляда пъти като млад /по-точно средно млад/ асистент по "Основи на сондирането" докато им го набивах в главите на миньори, геолози, еколози и десетки още които не са сондьори в МГУ. Намразих диаметрите, дължините, отворите и особено земната кора с това непрекъснато повтаряне

              Така че важна е и дълбочината/дължината (защото има и хоризонтални сондажи). Що се отнася до диаметъра 30см има и доста по-големи диаметри както в нефтеното така и в хидрогеоложкото и инженерногеоложкото сондиране. Тук вече за диаметрите си кръстосваме шапките с миньорите, и аз не мога да кажа над колко метра диаметър вече става минна изработка. Поне аз знам по света за сондажи с диаметър 3-4м а на Челопеч сондираха един с диаметър 1-1.5м. Имам снимки за сондата на Челопеч, трябва да си разровя архивите да ги намеря и сложа тук. Мен ако ме питаш ако можеш да го копаеш с кирката е кладенец останалото е сондаж

              Коментар


              • От: Има ли вода в моето място ?

                Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                ако ме питаш ако можеш да го копаеш с кирката е кладенец останалото е сондаж
                То това е и житейското разделение - кладенецът се копае (за целта влизаш вътре), а сондажът се прави със сонда. Разделението по диаметър 30см е по закона за водите. Режимът за двете беше различен, не помня как - едното само се регистрира, за другото се иска разрешение или нещо такова.

                Коментар


                • От: Има ли вода в моето място ?

                  Добре де!!! Нека да е сондаж!!!(Звучи гордо).Кладенеца е физически тежка и опасна работа.Сондажа е малко по-безопасна и не-толкова "тежка" физически.Гадателката взе доста сериозно участие в копаенето но все пак подмолно тя командва.Каварна е като Варна но и във Варна няма училище за сондьори.А къде има?
                  Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                  Коментар


                  • От: Има ли вода в моето място ?

                    Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                    Каварна е като Варна но и във Варна няма училище за сондьори.А къде има?
                    В Перник има(ше) паралелка по сондиране с насоченост проучвателно сондиране, естествено и другите видове сондиране без нефтеното. Използвам минало време защото последната ми информация от преди 6-8 години беше, че не приемат всяка година поради ниският интерес а правят паралелки през няколко години. Какво е положението сега може да научите ако се обадите на този или този адрес а това е изпитната програма по проучвателно сондиране.

                    За нефтеното сондиране е в Долни Дъбник и там също не знам какво е положението в момента. Това е изпитната програма за сондьор в нефтеното сондиране а адреса на техникума в Долни Дъбник е този или този. Специалностите в тази област с линкове към тях има и тук.

                    Тези в Перник и Долни Дъбник са за сериозен курс на обучение на ниво "среден техник" или както го водят днес. Има редица ПУЦ които водят краткосрочни курсове с цел откровено казано да се вземе тапия, т.е. малко теория за да си обогатите общата култура а останалото си го знаете. Обикновено се правят от големите фирми които трябва да изпълняват изискванията на трудовите инспекции. Минималните групи са поне 4-6 души а рядко се събират толкова от единични клиенти. Накратко сондьорите са дефицитни и ще стават още по-дефицитни защото никъде не се изучава както беше едно време.

                    Коментар


                    • От: Има ли вода в моето място ?

                      До goro1955
                      Моля ви кажете ка да се свържа с вас, за да ви ангажирам за откриване на вода, в двора ми в село Брестовица - Пловдивско. Личната ви поща е пълна и не позволява получаването на нови съобщения а в ICQ не ви откривам. Моля ви свържете се с мен на:
                      е-маил: uzundio@hotmail.co.uk
                      телефон: 0877 149 724

                      Коментар


                      • От: Има ли вода в моето място ?

                        Темата трябваше да даде някакво смислено обяснение на въпроса -заглавие на темата , ама като искате гадатели , шамани и тн. кой съм аз че да ви казвам друго.

                        Коментар


                        • От: Има ли вода в моето място ?

                          Преди време даваха националните медии един възрастен човек ,дето през 90 те от хеликоптер казвал и разконспирирал къде има петрол, злато и каквото се сетите .Това във връзка с настоящите сондажи в" Черно море". Бая сондажи направили по него всичките с голям дебит . Как не сме я скопосали? Злато и петрол на корем да се зачуди човек! Само им се чудя на Шеврон ,Шел, Тексако и др. се балъци . Що плащат луди пари за проучвания не качат нашия човек на хеликоптера да ги отвори за 3-4 часа къде какво, има няма за 50-100лв.

                          Коментар


                          • От: Има ли вода в моето място ?

                            що търкаляне по поляните съм гледал - нямам думи. И любимото ми - те сондьорите са изтървали жилата...

                            Коментар


                            • От: Има ли вода в моето място ?

                              моля, за телефон

                              Коментар


                              • Има ли вода в моето място ?

                                Търся багетист за района на Варна - село Орешак.
                                Край мен има доста съседи с кладенци на по 10 метра но дебита не е силен.
                                Има двама със сондажи по 17 метра - единия има вода без спиране другия черпи по 1 кубик на ден.
                                Аз искам да черпя поне 3 кубика дневно лятото да стигат за райграса и градината.
                                Това лято имах по 70 кубика месечно от водопровода и пак не съм поливал обилно.
                                Явно трябва да се улучи дамара.
                                Телефон О8886Ч6583

                                П.п
                                Говорих с трима сондьора и всички казаха че копаят където кажа аз.
                                Само единия спомена че било хубаво като извикам багетист да не е валяло 10 дена да не хванел дъждовни води
                                Последно редактирано от rosen_offroad; 10-11-16, 17:35.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X