Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Има ли вода в моето място ?

    Малка, но се случва.
    Знам, че не ти върши работа такъв отговор, затова ще продължа.
    В дълбочина, например 50, 80, 200 метра, разчитаме на геоложки структури, провеждащи вода, най-често пясъци.
    Такива структури са наслагвани на широка площ и дълго време. В един двор, образно казано, не следва да има разлики на различни места. Много частен е случая с разлом, минаващ през двора. Разломите не са само повърхнина (като лист хартия), по която пластовете са разместени. В следствие движението на земните маси това са сравнително широки зони със провлечени и натрошени, смлени материи. На всичко отгоре и са водопроводими.
    Разлики на близки разстояния бих могъл да си обясня в два случая:
    1 - по-малко вероятния - разчита се на вода от напукана скала, на едното място до 50 метра(например) няма вода, на 40 метра в дясно се пресича пукнатина и вода на корем.
    2 - случвало ми се е - в дълбочина до около 20-тина метра има старо корито на река, нанесено с пясък и чакъл и погребано преди много години. Там тече прочутата (подземна река). Може и 100 м сондаж да направиш в единия край на двора и да си на сухо, ако не го уцелиш. И минава един старец , който или има дар, или много добре знае къде в селото има работещи кладенци, и ти казва - тук вода няма, мести 25 метра в ляво, там е реката. И се оказва прав.

    Коментар


    • От: Има ли вода в моето място ?

      Съвременните геофизични методи биха били в състояние да покажат наличието или отсъствието на вода ,а също и дълбочината на нужното сондиране!Съвсем отделен е обаче въпроса за рентирането на подобно проучване за битови,лични нужди!Имал съм случаи,при които ВЕС-а даде абсолютно грешни данни...геофизика на пет метра от сондата казва-водата е на десетия метър,а бяхме вече на 12 и беше сухо като барут....все още!Има процент на грешка +-!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Има ли вода в моето място ?

        Сондираме за вода 800м по проект .Действието се развива в Либия близо до градче Зентан. Длетото(на сондата ) е на 300 и нещо метра и, подължава сондирането.На километър от нас минава американска компания за проучване (проучват за нефт и газ) .По-правилно е да се каже ,че проучват земните пластове в дълбочина еди колко си метра.
        Помолиха ни да спрем сондирането за определено време за да не смущаваме с вибрации и шумове техниката им.Проучваха с вибратори (колона от 400м камиони) подобни на тези ,които плъзнаха по нашите земи . След като минаха имаше разговор с тях. Те всъщност търсят скали и скални образования в, които евентуално може да има търсения било то минерал ,въглеводород,газ или други включително и вода .
        Процент на грешка винаги има ,до колкото знам е заложена такава . Това е много скъпо иследване неприложимо в дадения случай (двора).
        Възможно ли е да се прави подобно проучване с малки подобно на металотърсачи машинки ?До колко е сериозно това ?И ако е реално може ли да се разчита на точност?

        Коментар


        • От: Има ли вода в моето място ?

          Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
          http://www.vbox7.com/play:8f68c73a40Давам пример от опит.Гледаха за вода с ВЕС--вертикално електронно сондиране или както казва aig физикална радиестезия защото и в тяхната машинка имало някви датчици.Интересното е че вода не изкарахме;6метра под техната прогноза и то в мергел и дойдоха пак да гледат и показва същото място а вода няма.Що е то?
          Най-вероятно пак са те излъгали, защото " багетистите " (искам само да ти подчертая) както ги наричате са хиляди пъти повече от сондьорите. А това аз го чувам за първи път "Давам пример от опит.Гледаха за вода с ВЕС--вертикално електронно сондиране или както казва aig физикална радиестезия защото и в тяхната машинка имало някви датчици". Въпроса ми е като има някъкви дачици защо няма вода Преди много-години дори и векове със сигурност не са били чували за дачици, но вода са изкарвали, как ли са я намирали На мен ми е даден някакъв картон, за дадения пример който давам в по заден пост, както ти даваш този пример, предполагам, че на теб няма да ти се даде такъв картон-само питам защо

          Коментар


          • От: Има ли вода в моето място ?

            Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
            Малка, но се случва.
            Знам, че не ти върши работа такъв отговор, затова ще продължа.
            В дълбочина, например 50, 80, 200 метра, разчитаме на геоложки структури, провеждащи вода, най-често пясъци.
            Такива структури са наслагвани на широка площ и дълго време. В един двор, образно казано, не следва да има разлики на различни места. Много частен е случая с разлом, минаващ през двора. Разломите не са само повърхнина (като лист хартия), по която пластовете са разместени. В следствие движението на земните маси това са сравнително широки зони със провлечени и натрошени, смлени материи. На всичко отгоре и са водопроводими.
            Разлики на близки разстояния бих могъл да си обясня в два случая:
            1 - по-малко вероятния - разчита се на вода от напукана скала, на едното място до 50 метра(например) няма вода, на 40 метра в дясно се пресича пукнатина и вода на корем.
            2 - случвало ми се е - в дълбочина до около 20-тина метра има старо корито на река, нанесено с пясък и чакъл и погребано преди много години. Там тече прочутата (подземна река). Може и 100 м сондаж да направиш в единия край на двора и да си на сухо, ако не го уцелиш. И минава един старец , който или има дар, или много добре знае къде в селото има работещи кладенци, и ти казва - тук вода няма, мести 25 метра в ляво, там е реката. И се оказва прав.
            Много благодаря. Както и предполагах, чудеса не стават, само понякога имаме късмет. Когато ми дойде до главата, ще се сондира до намиране на вода или до свършване на парите.

            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
            Възможно ли е да се прави подобно проучване с малки подобно на металотърсачи машинки ?До колко е сериозно това ?И ако е реално може ли да се разчита на точност?
            Темата ми е позната донякъде. Те металотърсачите, и без да са специално за това правени, реагират на подземните води - приблизително на такова разстояние, на което откриват и метал. Премахването на този "шум" е отделна и трудна тема в конструирането на металотърсачи. Дали е възможно "шумът" да се използва практически - все си мисля, че ако можеше, щеше да го има поне като опция на по-хитрите металотърсачи. Но и тук няма чудеса - с ръчен прибор, толкова.
            Последно редактирано от Ясен; 25-02-13, 11:46.

            Коментар


            • От: Има ли вода в моето място ?

              Първоначално публикуван от goro1955 Преглед на мнение
              Преди много-години дори и векове със сигурност не са били чували за дачици, но вода са изкарвали, как ли са я намирали
              Явно, главно както и сега - с копаене.

              Недей се изкарва репресиран, картонът ти е даден за съвсем конкретно нещо и това че другите не го виждат, не променя нещата. Ако не разбереш, че тук плюенето и пенявенето не заменят аргументите, може и да си тръгнеш.

              Коментар


              • От: Има ли вода в моето място ?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Явно, главно както и сега - с копаене.

                Недей се изкарва репресиран, картонът ти е даден за съвсем конкретно нещо и това че другите не го виждат, не променя нещата. Ако не разбереш, че тук плюенето и пенявенето не заменят аргументите, може и да си тръгнеш.
                Имам въпрос и се надявам да получа отговор! Защо не виждаш дразнещите отговори на вашия приятел-не знам какъв ви е но неговите неща си вървят, а мойте огговори с който му отговарям ги изтриваш Даи ми и отговор защо толкова пъти вчера ми беше изтривано това което го има по назаде,като искам да ми се посочи точно грешката или повода по който беше изтривано.
                А само преди малко пак отговарях на Моньо и му задавах конкретни отговори в който то най нагло лъже,защо се получава така и защо не четете това което той пише Защо му се позволява на него да лъже и винаги говори в множествено число, а никога от свое име,кого има той предвид вас ли
                Последно редактирано от goro1955; 25-02-13, 15:30.

                Коментар


                • От: Има ли вода в моето място ?

                  Първоначално публикуван от goro1955 Преглед на мнение
                  Имам въпрос и се надявам да получа отговор! Защо не виждаш дразнещите отговори на вашия приятел-не знам какъв ви е но неговите неща си вървят, а мойте огговори с който му отговарям ги изтриваш Даи ми и отговор защо толкова пъти вчера ми беше изтривано това което го има по назаде,като искам да ми се посочи тоно грешката или повода по който беше изтривано.
                  А само преди малко пак отговарях на Моньо и му задавах конкретни отговори в който то най нагло лъже,защо се получава така и защо не четете това което той пише Защо му се позволява на него да лъже и винаги говори в множествено число, а никога от свое име,кого има той предвид вас ли
                  И още ще трия, ако тутакси не преговориш правилата на Форума и не започнеш да ги спазваш точка по точка. Правилата са точно такива, каквито са, независимо дали те устройват.

                  Това, че някой лъже, се доказва с аргументи. Аргументите са твърдения, които всеки читател може да провери самостоятелно и логически връзки между тези твърдения.
                  Във всеки друг случай това е клевета.

                  И не, не е задължително всички да се съгласят с тебе, даже и да си прав. Даже и да го докажеш. Просто участниците тук са свободни хора.

                  Коментар


                  • От: Има ли вода в моето място ?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    И още ще трия, ако тутакси не преговориш правилата на Форума и не започнеш да ги спазваш точка по точка. Правилата са точно такива, каквито са, независимо дали те устройват.

                    Това, че някой лъже, се доказва с аргументи. Аргументите са твърдения, които всеки читател може да провери самостоятелно и логически връзки между тези твърдения.
                    Във всеки друг случай това е клевета.

                    И не, не е задължително всички да се съгласят с тебе, даже и да си прав. Даже и да го докажеш. Просто участниците тук са свободни хора.
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    И още ще трия, ако тутакси не преговориш правилата на Форума и не започнеш да ги спазваш точка по точка. Правилата са точно такива, каквито са, независимо дали те устройват.

                    Това, че някой лъже, се доказва с аргументи. Аргументите са твърдения, които всеки читател може да провери самостоятелно и логически връзки между тези твърдения.
                    Във всеки друг случай това е клевета.

                    И не, не е задължително всички да се съгласят с тебе, даже и да си прав. Даже и да го докажеш. Просто участниците тук са свободни хора.
                    За да съм се регистрирал много преди човека заради който ми създаваш проблеми, значи съм приел правилата и съм напълно убеден, че съм съгласен и ги спазвам, и аз отговарям на неговите умишлени провокации,но от ваша страна-кучето си лае,а кервана си върви. Правя си това заключение защото ме заплашваш,че ще си ходя, но аз за пореден път ти казвам- АЗ ОТГОВАРЯМ НА ПОДЛИТЕ МУ ЛЪЖИ При желание да бъдем точни това може да го провериш защото всичко което сме писали то си седи, естественно без нещата който ми се изтриха но не знам защо, след като аз само съм отговарял като не съм бил съгласен с негови лъжливи постове и незнам защо той е правия, а аз станах черната овца на форума Сега му написах, да спре да се занимава повече с мен, за което искам да следите той какво пише и ако пак се наложи да му отговарям НЕ МИ ИЗТИВАЙ ПОВЕЧЕ ПОСТОВЕТЕ, по начина който се прави той е едноличен-само към мен и си мисля, че няма да продължава по тоя начин защото съм категорично против
                    "И не, не е задължително всички да се съгласят с тебе, даже и да си прав. Даже и да го докажеш. Просто участниците тук са свободни хора."- АЗ НЕ ИСКАМ АПСОЛЮТНО НЯКОЙ ДА СЕ СЪОБРАЗЯВА С МЕН И НИКОГА НЕ СЪМ ГО ИСКАЛ . В последното ти изказване е много правилно И аз отстоявам свободата си и мисля да продължавам да я отстоявам до край
                    За пореден път ми се изтриват въпросите и този път бяха лично към теб Не ми ги пускаш пак заради МОНЬО ЛИ
                    Разбери, че ще отстоявам и защитавам свободата си за която ме убеждаваш, но май само говориш
                    Искам това да се публикува
                    Последно редактирано от goro1955; 25-02-13, 16:03.

                    Коментар


                    • От: Има ли вода в моето място ?

                      Първоначално публикуван от goro1955 Преглед на мнение
                      Искам това да се публикува
                      Публикува се. И какво?

                      Монио и другите сондьори пак са морални победители в спора, а ти само тропаш с краче.

                      Свободата можеш да си я отстояваш другаде. Тук има правила - и монио горе-долу ги спазва, поради което е тук, а ти ги газиш като министър-председател в оставка, поради което, видно е, ще си отидеш.

                      Коментар


                      • От: Има ли вода в моето място ?

                        То остана да се разделим на враждебни лобита и - истеричен бой до победен край!
                        Сядам на бира с пъстърва!
                        Мислете му вие!

                        Коментар


                        • От: Има ли вода в моето място ?

                          Моля модераторите да изтрият ненужната "плява" от темата (включително и моя пост) за да не губят и други като мен времето да ги четат.

                          Коментар


                          • От: Има ли вода в моето място ?

                            Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                            Моля модераторите да изтрият ненужната "плява" от темата (включително и моя пост) за да не губят и други като мен времето да ги четат.
                            Дадено. Само търпение, че трябва да се прегледат много неща за да не стане темата смешна.

                            Коментар


                            • От: Има ли вода в моето място ?

                              А само преди малко пак отговарях на Моньо и му задавах конкретни отговори в който то най нагло лъже,защо се получава така и защо не четете това което той пише Защо му се позволява на него да лъже и винаги говори в множествено число, а никога от свое име,кого има той предвид вас ли
                              Леле !Направо немога да разбера за какво иде реч. Горо напиши ми на лични това за което смяташ ,че съм излъгал ,и несъм парав .Ще ти отговоря ,и ще го напиша в темата така ,че да е съобразено с правилата във форума . Незнам как ще стане щом модератора не ти допуска нещата ,но ще опитам . Мир да има .Дано излезе нещо смислено .
                              Много плява стана наистина . И този мой пост е за коша .

                              Коментар


                              • От: Има ли вода в моето място ?

                                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                                Леле !Направо немога да разбера за какво иде реч. Горо напиши ми на лични това за което смяташ ,че съм излъгал ,и несъм парав .Ще ти отговоря ,и ще го напиша в темата така ,че да е съобразено с правилата във форума . Незнам как ще стане щом модератора не ти допуска нещата ,но ще опитам . Мир да има .Дано излезе нещо смислено .
                                Много плява стана наистина . И този мой пост е за коша .
                                Моньо понеже ми пишеш и аз се чуствам задължен да ти отговоря и точно това ще направя въпреки мнението на модераторите, че те винаги застават зад теб. Казвам ти за пореден път ти с мен да спреш тотално да се занимаваш, но ако не ме послушаш ще пострадат твойте приятели към който аз нямам нищо против, но заради теб не мисля да се моля на никой от тях Така, че ако ги уважаваш за мен ще трябва да забравиш, че съществувам Няколко пъти ти казвах да спреш да се занимаваш с мен, но за съжаление аз ти бях незнам какво да ти кажа, дали интересен дали противен, но в крайна сметка ти не спря въпреки всичко и хората който си развалиха отношението с мен заради теб, въпреки, че аз никога не съм търсил и никога няма да търся подкрепа като теб от било то модератори или някой други, защото винаги съм говорил от мое име, а не както ти говориш винаги от всички! Ти никога не можа да застанеш зад това което казваш и определено ще ти кажа, аз мразя такива хора като теб Ако не си съгласен с мен искам да ми го докажеш Можеш да ми пишеш и на лични,че ми писна да занимаваме всички в този форум с нас,а в крайна сметка твойте хора ми дадаха и картон заради теб, заради което аз реагирам по този начин, защото той е единствения като твърдо заставам зад думите казани от мен и не се отмятам, но аз ще продалжа да бъда АЗ, и искам да се наложа и да докажа пред всички които бях оплют заради теб и аз не съм съгласен с негативите който понасям За пореден път казвам-заставам зад всичко казано от мен
                                И все пак ти казвам приятна вечер.
                                Последно редактирано от goro1955; 25-02-13, 20:11.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X