Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте,

    Искам да имам собствен водоизточник в парцела си. Въпросът ми е дали има някой от Варна или ако не, познавате ли човек който може да намери вода(ако има) и да направи сондаж в района кв.Виница- к.к Свети Константин и Елена
    Поздрави
    Миро Живков
    0898442606

    Коментар


    • От: Има ли вода в моето място ?

      Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
      Здравейте,

      Искам да имам собствен водоизточник в парцела си. Въпросът ми е дали има някой от Варна или ако не, познавате ли човек който може да намери вода(ако има) и да направи сондаж в района кв.Виница- к.к Свети Константин и Елена
      Поздрави
      Миро Живков
      0898442606
      Той ще я намери - ама сигурно ще е бая дълбоко...

      Коментар


      • От: Има ли вода в моето място ?

        Най сигурният познавач----метода проба-грешка но струва пари.Давай смело.

        Коментар


        • От: Има ли вода в моето място ?

          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
          За пукнатини в скалите съм съгласен, за процеждане през скалите също , и за вода в силно кавернозни скали ,между пластовете скали или различни породи скали . По принцип за да избликне вода на повърхността и трябва налягане да се изкачи (явно има такова ).
          Последно говорих за тези сканиращи устройства които твърдят че сканирали до 50 метра дълбочина като изтрелват някакъв вид вълни ,но това е вид металотърсач и май не е за вода предимно ,Аз ги знам тия машинки че сканират на до метър айде 5м да е ама 50 м.

          Изобщо темата за водата ще бъде болна за в бъдеще и въпроса къде да сондирам и на колко метра ще е актуален много .
          На кого да се доверим ?
          Идва Горо и между кладенеца и сондажа бие 3 ти сондаж и източва морето .
          Или иманярите с машинките ,или хидрогеоложките карти . За сегашните ни възможности финансови ни трябват нови карти до 100м даже са много .
          Здравей,Моньо идва Горо и задава на Моньо само един въпрос,като не вярваш,че има дамари и земята е също като човешкото тяло както кръвта се движи в тялото на човек и има капиляри,вени,артерии и аорта,но ще ти потече кръв където и да се убодеш да кажем,а това прилича по сондьрски на водоносните хоризонти,така и в земята е същото! Но въпроса ми е по какъв начин има вода на почти всички високи върхове по планините ни
          Да не би и там да има водоносни хоризонти
          Почти по всички планини по високите места текът подземни реки
          Доста време не бях влизал в този сайт и като видях реших,че е редно да ти драсна някое редче.

          Коментар


          • От: Има ли вода в моето място ?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Така никой сондьор няма да се захване.
            Не съм съгласен Ясене,защото точно тук се разбира кой кой е и аз точно за това говорех и ми хареса исказването на sek.1 защото е много прав, всеки говори,но стигне ли се до пари всеки казва аз съм до тук. Кажи ми къде искаш сондажа?

            Коментар


            • От: Има ли вода в моето място ?

              Здравей,Моньо ти казваш така.
              Тънкият момент е тука ,че това съоръжение описано по горе (по хидрогеоложка карта ) е преко сили в повечето случаи на повечето клиенти(инвеститори).
              И тука идват алтернативните познавачи (да не обидя някой) ,които обещават или намират вода на по плитко .
              Цялото това проучване за, което става дума е добре да бъде изпълнено от клиента може и от сондажната фирма ако изпълнява тая услуга .
              Иде реч ,че гарантираната вода е по на дълбоко.
              Точно върху тези твои думи искам да наблегна и да те попитам защо гарантираната вода е по надълбоко и защо обикновенния човек не може да си го позволи? Аз не съм съгласен с теб и не мисля така! Защото практиката ми е доказала обратното на твоите думи,че от 8 до 12 метрови сондажи се вади по три цолова помпа американка да работи денонощно,а това е страшно много вода,докато в съседните места от 5 бр. сондажи и то по 15м. няма никаква вода е на шестия излезе,но това е за сметка на тоя който плаща музиката. Ето заради тези неща аз не съм съгласен с твойта теза.

              Коментар


              • От: Има ли вода в моето място ?

                Дамар в превод е сухожилие ! Това че изкаш да си обясниш геологията на земята с човешкото тяло е твой проблем .Двете неща са различни едното е геология другото е медицина .
                Това че незнаеш от къде идва водата в планите също си е твой пропуск . Това което наричаш подземни реки са каверни и образования различни за различните породи скали . Незнам как очакваш да ти отговоря на тези въпроси без да вземеш на сериозно вместо медицината геологията . Водоносен хоризонт е термин от хидрогеологията не съм сиго измислил аз . Такива хоризонти има навсякъде Не съм казал че моето мнение е миродавно .
                Сподели твоя опит и начина по който откриваш вода !
                Темата не е почната за да се заядаме а всеки ,който показва за вода да сподели метода си ,и да го защити -ако може .А тези които следят темата ще коментират .Даже си мисля че това е идеята на форума .

                Коментар


                • От: Има ли вода в моето място ?

                  Познавам много професионални багетисти; фирми с електромагнитни вълни и пр. за откривани на вода ама много ми се иска да намеря и се запозная с този дето прави водата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24032012.jpg
Прегледи:4
Размер:159.8 КБ
ID:5425782Моя милост.

                  Коментар


                  • От: Има ли вода в моето място ?

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    Дамар в превод е сухожилие ! Това че изкаш да си обясниш геологията на земята с човешкото тяло е твой проблем .Двете неща са различни едното е геология другото е медицина .
                    Това че незнаеш от къде идва водата в планите също си е твой пропуск . Това което наричаш подземни реки са каверни и образования различни за различните породи скали . Незнам как очакваш да ти отговоря на тези въпроси без да вземеш на сериозно вместо медицината геологията . Водоносен хоризонт е термин от хидрогеологията не съм сиго измислил аз . Такива хоризонти има навсякъде Не съм казал че моето мнение е миродавно .
                    Сподели твоя опит и начина по който откриваш вода !
                    Темата не е почната за да се заядаме а всеки ,който показва за вода да сподели метода си ,и да го защити -ако може .А тези които следят темата ще коментират .Даже си мисля че това е идеята на форума .

                    Моньо,аз нямам намерение да те убеждавам в това в което аз съм се убедил много от отдавна,че земята представлява също като тялото на човек ( това е пример за да ме разбереш,но и с този пример ти не искаш да ме разбереш ) ти ме изкара,че аз бъркам двете понятия медицина и геология
                    Има един лаф който аз вярвам и се възхищавам - КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МАЛЧЪТ

                    Коментар


                    • От: Има ли вода в моето място ?

                      Ако земята е като тялото на човека то няма съмнение че сондирането е като зъболекарството. И вместо да давам пари за зъболекар по-добре да се обадя на колегите-сондьори за нула време ще ми спретнат една пломба. Защото тя е нещо като циментирането на обсадна колона Може и обратното, на нефтените сонди да пращаме зъболекари вместо сондажни инженери.

                      Коментар


                      • От: Има ли вода в моето място ?

                        При мен въпроса с банята е решен .БАНЯ НЯМА ДА ИМА . Само галерии под целия квартал .и да дупча най много кюмур ще излезе

                        Коментар


                        • От: Има ли вода в моето място ?

                          Горо ти подчертаваш--на почти всички.....но не и на всички.

                          Коментар


                          • От: Има ли вода в моето място ?

                            Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                            Може и обратното, на нефтените сонди да пращаме зъболекари вместо сондажни инженери.
                            Бе да ти кажа - няма да е лошо да има кого да пратим изобщо...че сондажни инженери вече - йок...
                            В този смисъл - зъболекарите ще са по-малкото зло, че в момента са все артисти...

                            Коментар


                            • От: Има ли вода в моето място ?

                              Здравей,
                              но не те разбирам какво искаш да кажеш,че подчертавам,но не на всички?
                              За да го пиша във форума значи го казвам на всички и след казването заставам зад думите си с фактите.

                              Коментар


                              • От: Има ли вода в моето място ?

                                Първоначално публикуван от goro1955 Преглед на мнение
                                Здравей,Моньо идва Горо и задава на Моньо само един въпрос...........
                                Доста време не бях влизал в този сайт и като видях реших,че е редно да ти драсна някое редче.
                                Доста спокойно време си беше...Тюх.
                                Пробвай с по-малко думи и по-къси изречения, може и да те прочета! Че даже и нещо ново да видя.
                                Нищо лично.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X