Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Кладенци и сондажи

    СТЕФАН СТЕФАНОВ от Сливен тел 0888708566

    обади му се от името на Пламен Ганчев от Бургас
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

    Коментар


    • #92
      До: Кладенци и сондажи

      Благодаря ти колега Indiglo, обадих се на Стефан от Сливен, но се оказа че неможе да ми свърши работа защото, му било далече. Все пак ми взе координатите и обеща, че ще ме свърже евентуално с някой сондьор от търновският край. Надявам се че ще се случи, а иначе търсенето ми на сондьор в търновски район остава актуално, някой ако може да помага.

      Коментар


      • #93
        До: Кладенци и сондажи

        КЛАДЕНЦИ ЗА ВОДА В ЦЯЛАТА СТРАНА ОБАДИСЕ НА 0878161634 - К. ТОДОРОВ.
        878161634

        Коментар


        • #94
          До: Кладенци и сондажи

          Колега DRILLING,какъв е максималния диаметър на водарските сондажи,които правите?
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #95
            До: Кладенци и сондажи

            до 70м. Ф-400мм./до 150м. Ф-240мм./до 250м. Ф190мм./до400м Ф-153мм.
            878161634

            Коментар


            • #96
              До: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
              до 70м. Ф-400мм./до 150м. Ф-240мм./до 250м. Ф190мм./до400м Ф-153мм.
              Колега каква е цената за сондиране до 150 м.

              Коментар


              • #97
                До: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                Колега каква е цената за сондиране до 150 м.
                Цените варират според диаметъра и дълбочината на сондажа.
                Отвор Ф-153мм. ПВЦ110мм. до 50м.-140лв.л.м.
                Отвор Ф-153мм. ПВЦ110мм от 50-100м.-150лв.л.м.
                Отвор Ф-153мм. ПВЦ110мм от 100-150м.-160лв.л.м.
                Отвор Ф-190мм. ПВЦ125мм. до 50м.-160лв.л.м.
                Отвор Ф-190мм. ПВЦ125мм. от 50-100м.-175лв.л.м.
                Отвор Ф-190мм. ПВЦ125 от 100-150м.-200лв.л.м.
                Отвор Ф-???мм. ПВЦ??? до ???м.-???лв.л.м............
                Цената е на линеен метър и включва:
                -ПВЦ Ф-???мм.(габровско)
                -дренаж
                -промиване с вода
                -продухване с въздух (ерлифт) минимум 8 часа
                <<цените са плаващи според цените на сондажния инстумент и гориво>>
                Прикачени файлове
                878161634

                Коментар


                • #98
                  До: Кладенци и сондажи

                  Колеги, не мога да повярвам!
                  Нали сме европейци! В 5 страници никой не спомена, ЧЕ ЗА ВСЕКИ СОНДАЖ СЕ ИСКА РАЗРЕШЕНИЕ ОТ БАСЕЙНОВА ДИРЕКЦИЯ!

                  И се драскат хартии и се свалят координати с ГПС....

                  Направо ме разбихте!

                  Всичките сте извън закона!

                  Само аз ли ще съм балъка, дето плюнчи моливи и драска молби!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Колеги, не мога да повярвам!
                    Нали сме европейци! В 5 страници никой не спомена, ЧЕ ЗА ВСЕКИ СОНДАЖ СЕ ИСКА РАЗРЕШЕНИЕ ОТ БАСЕЙНОВА ДИРЕКЦИЯ!

                    И се драскат хартии и се свалят координати с ГПС....

                    Направо ме разбихте!

                    Всичките сте извън закона!

                    Само аз ли ще съм балъка, дето плюнчи моливи и драска молби!
                    Разрешение от Басейнова дирекция + сондаж = рушвет + сондаж
                    Последно редактирано от cveti; 04-01-09, 10:03. Причина: Писането с главни букви се счита за крещене.
                    878161634

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      и там ли с рушвети минава ???????


                      б......ммм.....у и държава
                      [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                      Коментар


                      • До: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Колеги, не мога да повярвам!
                        Нали сме европейци! В 5 страници никой не спомена, ЧЕ ЗА ВСЕКИ СОНДАЖ СЕ ИСКА РАЗРЕШЕНИЕ ОТ БАСЕЙНОВА ДИРЕКЦИЯ!

                        И се драскат хартии и се свалят координати с ГПС....

                        Направо ме разбихте!

                        Всичките сте извън закона!

                        Само аз ли ще съм балъка, дето плюнчи моливи и драска молби!
                        Ако това ще те успокои не си само ти бълака . Аз също съм го регистрирал, и НЕ мисля че съм сгрешил

                        За ГПС не са идвали да мерят ама доиде човека записа метрите, диаметъра май опита да премери и някакъв дебит и това е.

                        ВСИЧКИ КЛАДЕНЦИ СОНДАЖИ И Т.Н. СЕ ВОДЯТ НА ОТЧЕТ.

                        Водата е собственост на държавата. Аз моя го ползвам за собствени нужди и засега не се плащам данък за това ама.... не се знае
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • До: Кладенци и сондажи

                          Кладенците и сондажите подлежат на регистрация, обаче не зная къде. Водата от тях не се заплаща, не се дължи данък. Ако обаче има централна канализация, трябва да им се постави водомер, за да се заплаща на ВиК за канал. Това е по закон, проверил съм. Поздрави.

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            Разрешителни се искат само за фирми, процедурата е първо се подава проект за изграждане на водовземно съоръжение на базата на хидрогеоложки доклад по архивни (нагласени) данни в МОСВ (министерство на околната среда и водите), за да получите разрешително за изграждане, второ след изграждането се прави проект за водовземане, който пък се внася в Басейнова дирекция, за да получите разрешително за ползване. На практика нещата приключват още на ниво МОСВ, защото те разрешителни за изграждане от повече от полувин година не издават. На фона на целия този абсурд за частни лица не се иска нищо повече от едно уведомление за изграждане и заявление за регистрация на водовземно съоръжение и двете се подават в басейнова дирекция без да има никакъв шанс да ви бъде отказано.

                            Коментар


                            • До: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              Кладенците и сондажите подлежат на регистрация, обаче не зная къде. Водата от тях не се заплаща, не се дължи данък. Ако обаче има централна канализация, трябва да им се постави водомер, за да се заплаща на ВиК за канал. Това е по закон, проверил съм. Поздрави.
                              Регистрират се в басейновите дирекции към МОСВ.Доколкото имам информация се поставят и водомери,но се плаща 3-4 стотинки на кубик.

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от jorocenov Преглед на мнение
                                Разрешителни се искат само за фирми, процедурата е първо се подава проект за изграждане на водовземно съоръжение на базата на хидрогеоложки доклад по архивни (нагласени) данни в МОСВ (министерство на околната среда и водите), за да получите разрешително за изграждане, второ след изграждането се прави проект за водовземане, който пък се внася в Басейнова дирекция, за да получите разрешително за ползване. На практика нещата приключват още на ниво МОСВ, защото те разрешителни за изграждане от повече от полувин година не издават. На фона на целия този абсурд за частни лица не се иска нищо повече от едно уведомление за изграждане и заявление за регистрация на водовземно съоръжение и двете се подават в басейнова дирекция без да има никакъв шанс да ви бъде отказано.
                                Какви са санкциите за сондаж без разрешително?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X