Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Я кажете , има ли помпа , която може да вдигне вода на 20-30 метра ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Ако подадеш ток помпи. Без ток не прави нищо
      При мене тръбата е 120 метра, но го ползвам 2 пъти годишно. Резервоара е 9 кубика - пълни се за 5-6 часа и ми стига за няколко месеца.
      Не знам дали е добре да го оставиш потопено за постоянно.

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Точно такова нещо си представям и аз

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Имай предвид, че от реката смуче доста фин пясък, явно с вибрациите го разбърква.
      После се утаява и не е проблем, но след като два пъти чистих резервоара, започнах да слагам филтър накрая, от някакви универсални филтри за абсорбатор. Филтърът хваща доста.
      А помпата си я прибирам. Лека е и лесно се пренася.

  • Не е добър вариант без някакъв съд Постоянно ще включва и изключва помпата и рано или късно или тя или престостата й ще се опече. Другият вариант е с хидроферон съд, ама аз така и не стигнах до направата на такава система от потопяеми помпа и балон, и не мога да кажа колко е удачна.

    Коментар


    • Паджеровод
      Паджеровод коментира
      Редактиране на коментар
      Тя не е с пресостат, а с датчик за поток.

    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      Помпата не е инверторна, флуид контрола само я пуска и спира. Обема на тръбите е достатъчен за да осигури някаква инертност на системата. Няма пулсации, няма нищо. Проблем е, ако например по някаква причина искаш да оставиш кранче да капе... Тогава помпата се включва през минута за по няколко секунди, което не е добре. Но извън този случай, няма какво друго да я бъгне.

      П.п.
      Тая схема не съм си я измислил - питах, препоръчаха ми и ми продадоха комплект помпата с флуид контрола - Вило.

      А, п.п. 2: има още един недостатък - като спре тока докато се къпеш имаш няколко секунди... Ако има разширителен съд ще имаш... Колкото е голям съда, но все ще има нещо...
      Последно редактирано от icerunner; 10-03-22, 23:06.

    • MFr
      MFr коментира
      Редактиране на коментар
      @icerunner
      Не разбрах, ползваш само хидрофорна помпа, а от къде вадиш водата и с какво?


  • Значи са натикали в нея и честотен регулатор? Трябва да се зачета повече явно.

    Коментар


    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Скала 2 примерно ,работи от четири години ,от сондаж,къщата е само на нея .Смениха я веднъж заради фабричен дефект на серията .

    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      Скалата може ли да работи като сондажна, дават я бустер помпа

    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      И в ръководството и го пише и работи ,до 8 метра дълбочина .

  • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Я кажете , има ли помпа , която може да вдигне вода на 20-30 метра ?
    Повечето сондажни.

    Коментар


    • Да не отварям нова тема ще питам тук. Предстои ми сондаж, предположително 60-70 метра. Дали някой може да препоръча читав човек/фирма за тая работа? Или някакви отзиви? Сондажа ще е в Банкя.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • 0899893641
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • Цецо
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • Благодаря
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • Нема нужда Скорпионче
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • Здравейте колеги,

                Имам проблем с помпа на сонда. Помпата е купена от Лидл, принципно си работи, но като се мине известно време през което не е работила при стартиранети не вади вода, трябва да я обезвъздуша наново( наливам около 500мл вода) и така до следващия път. Смукателния мъркуч е 7м , водата е на 3м от земята.Чудя се какъв е проблема, смукателя ли изпуска или нещо друго.Помпата е нова на около 20 дни.
                Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                Коментар


                • Никола
                  Никола коментира
                  Редактиране на коментар
                  Клапан има ли на смукателя и дали държи.
                  Няма откъде другаде да ти прави проблеми.
                  Сложи истински клапан и пробвай пак.

                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Смукателните помпи са си така. Все намира откъде да изтече водата от помпата и после трябва да се пълни.

                  Клапан на смукателя помага в най-добър случай за седмица.

                  Това което може да помогне е читав клапан (ама само в много чиста вода, иначе ще намери как да се заклещи нещо в него и да изпуска) и някакъв "обратен сифон" - изходящата тръба да отиде малко нагоре и после надолу, за да задържи вода да има какво да се стича преди да опразни помпата.

                  А истинското решение е потопяема помпа. Тя тръгва винаги.

              • аз имам друг проблем - трябва да източа кладенеца за почистване, но е 8м дълбок и потопяемата спира по разбираеми причини и сега се чудя с какво да продължа до дъното
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е значи толкова. Но това не е защото е потопяема, а защото толкова си може.

                • ognqn
                  ognqn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вибрационната смуче от дълбоко,но с малък дебит,защото е 650 вата-65лв. и смуче от към 25метра,като водата ни е чиста.

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  източихме го с 2 помпи, дъното е скала на около 9м., имаше 3 кофи, една лейка и 4-5 кофи сплъстена тиня. За съжаление се е затлачил яко между камъните, откъдето влиза водата и сега чакам да се самоотпуши

              • Има клапан,всичко е чисто ново. Събота ще изкарам смукателя да видя как е, водата е много чиста.
                Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от VesMil Преглед на мнение
                  Има клапан,всичко е чисто ново. Събота ще изкарам смукателя да видя как е, водата е много чиста.
                  Изтича или през клапана, или през друга неплътност. Няма как да се изпарява, затворено е там.

                  Коментар


                  • Сега пък , няма проблем.Нищо несъм правил.Тръгва си всеки път нормално. Чудна работа кво става!!!
                    Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от VesMil Преглед на мнение
                      Сега пък , няма проблем.Нищо несъм правил.Тръгва си всеки път нормално. Чудна работа кво става!!!
                      Търпение. Остави я за по-дълго и пак няма да тръгне.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X