Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    При мене проблема е че имам асмалък с височина 2м и пътеките са едната 1,2м широка, а другата е 0,9м широка. Иначе е равно и с камион може да се влезе на около 15-20м от мястото, където съм започнал да копя. Вече съм на 7м дълбочина. Нивото на реката предполагам че ще е максимум на 10м дълбочина. Така че предвиждам да сондирам до 15м. По-надолу не мисля да слизам и да се мъча. С тази технология мисля да проверя дали ще има вода. От там ще търся варианти за разширяване на сондажа. Дзамбата ми е 80мм широка.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Понеже са ми интересни сондажите ,гледах доста клипчета и имам въпрос:
      Ако се дупчи с помощта на вода, как после се разбира дали се е стигнало до водоносен слой? Предполагам че трябва да се изсмуче водата необходима за сондирането и да се разбере дали навлиза " прясна". Ако пък сондажа е по-дълбок от 10 метра с каква помпа се изсмуква мръсната вода?
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        При достигане до водоносен слой, водата в сондажа започва да намалява защото се "увлича" от търсената вода. Целият процес на сондирането е доста ... калничък ... Първоначалното почистване на сондажа след поставянето на тръбите често се прави с въздух под налягане.

        Мир, наше познание и практика имеют системную природу. Мы мыслим. Необходимо согласование системности и мышления. Mышление обеспечивается образованием. Следовательно и оно должно быть системным!

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Здравейте! Миналата година успях да си направя сондаж както и глупостта да го затръбя с канализационни тръби. След около година ползване дебита започна да намалява много и реших че помпата е издала багажа, понеже водата е много финни песъчинки. Извадих помпата и се оказа че не е износена. Вероятно сондажа се е засипал. Сега вадя скапаните тръби и мисля да сложа сондажни 125мм. Въпроса ми е може ли филтърната тръба да я увия с гео текстил и върху него да сложа мрежа от финна просечена ламарина от неръждавейка? Какво да ползвам за "филц"?
          Последно редактирано от gali_km; 16-07-17, 10:16.
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Aз използвах мозайка, най-едрата, която намерих. А като вадиш старите тръби, филцът нали пада долу и ще го затрупа?

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Вадя тръбите начупени заедно с филца
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Незнам с какво ги вадиш , най-добре е ако имаш възможност да пуснеш наново всредела и после да си сложиш тръбите и филца
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Да точно това правя. То една работа нее я ли направиш няколко пъти.....
                  Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                    Здравейте! Миналата година успях да си направя сондаж както и глупостта да го затръбя с канализационни тръби
                    А в какво се изразява разликата? Ако започне обрушаване, тръбите оказват ли влияние?
                    Питам, защото и аз ще правя сондаж. Водата е на 18 метра (надявам се).

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Оранжевите се смачкаха. И се наложи да пускам 3 инчова помпа. И моята беше на 18 . Ама се оказа на 2х18.
                      Последно редактирано от gali_km; 17-07-17, 19:57. Причина: Допълване
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Един познат има пресъхнал от няколко години кладенец в двора си . Мислеше да го засипва ама е грехота толкова труд е хвърлен да се изкопае и иззида . Има ли някакъв начин водата да се върне ?
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Един познат има пресъхнал от няколко години кладенец в двора си . Мислеше да го засипва ама е грехота толкова труд е хвърлен да се изкопае и иззида . Има ли някакъв начин водата да се върне ?
                          Има:
                          1. Промяна на климата която да промени баланса на водите в района
                          2. Тектонични промени (земетресение) което да промени режима на подземните води
                          3. Копаене още някой метър надолу

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            На вилата, кладенеца е копан преди 35години, в началото е имало вода 2/3/5 години. Преди 15 години е докопан още 2/3м в скалата, отново сух (са 1 месец я събере 2 кофи я не). Преди 10 години когато прекарахме вода, на следващата година водния стълб в кладенеца стана 2м. Дълбок е 15м, като последните 2м е скала и е шороко доло около 2 метра и нещо.
                            Така че всичко е късмет.

                            Не го засипвайте, една ламарина и го затворете на нивото на земят. Може след време да дойде вода.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Привет на всички, дойде време да правя сондаж (до година). Моля за мнение по няколко основни въпроса, а те са следните:

                              1. Някой работил ли е с Димитър Стоев - геофизик, отзиви, забележки?
                              2. Догодина ми предстои ми сондаж в скала. Според геофизчния доклад трябва да има вода на 40-45 метра и на 60-65 метра.
                              3. Какви тръби трябва да си купя? Казаха ми, че румънските били най-добри?
                              4. Препоръка за добри сондьори, може и от форума, стига да им се работи качествено и коректно. Район Калотина - под кулата.
                              5. Добре ли е сондажа да е в границите на бъдеща къща, или е по-добре да е извън нея? Мисля си, че ако се падне в къщата ще е по-добре?

                              Предваритно благодаря на всички ви.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                В къщи кладенеца е от 1950 година,копан е на ръка,на високо съм и до водата има 8метра ,мерено преди седмица ,защото мислех че е останала малко вода ,да ама не .Пуснах въже с тежест и изненада 8 метра до водата и 11 метра вода,как е копал стареца /светла му памет /това чудо не знам,аз съм слизал един път до водата да демонтирам една стара Вида 3 и си беше гадост ,за копане не знам....направо е зверско,а съм се занимавал с какви ли не тежки и гадни дейности.Сега го подържам камо като чистота на водата с комбинирани таблетки за басейни,водата е перфектна ,но е с над нормалното РН ,което за кладенец си е нормално,но е ледена и е на сълза.Към Колегата Мега ,като съвет .Мисля че е добре сондата да е в петното на къща ,защото ставаш независим като монтаж около нея на резервоари,хидрофор ,дори с дълбочинно бибо ,ако се наложи и пресостат,това са подробности .Плюса е че можеш да ползваш целогодишно без защита от ниски температури.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X