Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    0899 104161 Динко Казаков

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Не че никой не Ви отразява , нищо че сте жена .
      Просто вижте къде ви препраща чичко гугъл , темата е в във off-roud форум който няма за цел да ви продаде нещо нито е платформа за безплатни обяви и ли за тарикати търсещи балъци.
      Има няколко колеги който работят този занаят и са дали добри съвети, в темата има адресите и телефоните им.
      Щом никой не ви отговаря значи няма подходящ човек във вашия район.
      Темата е създадена с цел да помогне на хората търсещи тази услуга да са по-наясно с материята когато се срещат с поредния измамник който иска да ги пусне по пързалката.


      п.п. Ето за това говоря /поста над мен/ човек с 4 мнения във форума и ник ivan75 дава телефон на някой си.

      Във този форум хората сме малко по-чешити от останалите , ако обърнете внимание на много от нас под никове-те има телефони градове и други данни
      Последно редактирано от Jivko; 19-03-14, 07:11.
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
        Браво на пичовете, свършиха си работата прекрасно . Подвижна самоходна сонда БГ производство найстина изглежда много добре изработена, незнаех че правим такива красоти . Стигнаха близо 18 метра - в приблизително следната последователност:

        0-1,5м - чернозем
        1.5-3.3м - глина
        3.3-4.5м - камъчета средно обли и големи
        4.5-6.0м - глина
        6.0-7.40м - камъчета вече по обли и една идея по малки от по последните
        7.4-9.0м - глина
        9.0-10.8м - камъчета още по обли и по малки
        10.8-11.3м - глина
        11.3-13.2м - камъчета още по обли и по малки
        13.2-14.8м- глина
        14.8-17.0м- камъчета още по обли и по малки
        17.0-17.5+м- глина

        Водата почва от 4м . Основен диаметър на сондажа 250мм и положена тръба ПВЦ 140мм/6мм после 2+ часа еърлифт до бистра вода. Сега ще го разработваме да видим какво ще изкара. В момента издирвам генератор с разумен разход на моточас, предполагам първата помпа ще е в рамките на 300-500в.
        Започнах ме водовадене, статичното ниво след една седмица се оказа около 10-те метра. В момента с дебит 40л/минута максимума на винтовата помпа, след 2 часа и около 5 кубика вода нивото падна под 1 метър. Доволни сме, има вода и то доста , еърлифта е изпълнен явно добре, водата е почти бистра на вкус даже е сладка
        Jeep ZJ 5.9

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Всеки има право да дава мнение и телефони. Казанлъшките братя Казакови се занимават със сондиране отдавна, имат си сайт... Не е чак такъв грях да се посочат. Айде още някой сондьор, да помогнем на жената, все пак '81, мъжове сме! На мен ми е далеч (на 30 км от Казанлък).

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Започнах ме водовадене, статичното ниво след една седмица се оказа около 10-те метра. В момента с дебит 40л/минута максимума на винтовата помпа, след 2 часа и около 5 кубика вода нивото падна под 1 метър. Доволни сме, има вода и то доста , еърлифта е изпълнен явно добре, водата е почти бистра на вкус даже е сладка
            К'ъв беше дебита при ерлифта окомерно?

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              И на мене ми е далеко--250км.

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от diyana81 Преглед на мнение
                Здравейте, защо никой не ме отразява? Или може би , защото съм жена? Моля ви дайте ми координати на фирма за сондиране за София или по- скоро за Божурище. Но да е изпитана.
                40-50 метра е необходимата дълбочина в Божурище ! Пиша ти телефон на Лични !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                  К'ъв беше дебита при ерлифта окомерно?
                  Ми като гледам как излиза от 1" цол през смотан мъркуч около 0.670л. в секунда. При еърлифта тръбата беше поне 2 цола и почти я пълнеше, трудно е така да се прецени, но беше доста. След изпомпени 15 кубика , водата е вече кристална без грам пясък. Замерих точно, водно ниво 11м след черпене 8 кубика нивото падна с около 0.75 м. , за 6 часа пак се върна на 11м. . След някой друг ден ще се търси вече друга помпа
                  Jeep ZJ 5.9

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Хайде честито! Потвърди се старото правило, че най-добрият багетист е наоколо да има вода

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от diyana81 Преглед на мнение
                      Здравейте, защо никой не ме отразява? Или може би , защото съм жена? Моля ви дайте ми координати на фирма за сондиране за София или по- скоро за Божурище. Но да е изпитана.
                      Опитайте ТУК

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                        Опитайте ТУК
                        Здравейте и мен ме вълнува въпроса със сондажите.Мястото ми е в с.Луково .Знае ли някой свестен сондьор.

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Здравейте,включвам се и аз в темата.Помагайте много моля,трябва да правя сондаж на вилата в с.Луково.Трябват ми сериозни сондьори и съвети.Отдолу е скала,вярно ли е,че не се слага баластра в този случай.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Тръби и баластра (речен филц) трябва да се слагат винаги, принцип. Някои сондажи в скала не правят проблем, ако се оставят голи. Ти късметлия ли се чувстваш?

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от vili44 Преглед на мнение
                              Здравейте,включвам се и аз в темата.Помагайте много моля,трябва да правя сондаж на вилата в с.Луково.Трябват ми сериозни сондьори и съвети.Отдолу е скала,вярно ли е,че не се слага баластра в този случай.
                              Здравеите, това с.Луково не е ли към Ябланица, Бакьово и Топмънс на пътя за Своге?

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Здравейте, нов съм във форума.Предстои да ми правят сондаж човека дупчи с вода и ми казва като стигнем водата правим още няколко метра за дебит и готово. Добре де как ще разбере, че е стигнал водата при положение, че ползва вода. Наоколо кладенците са 8-10 метра. Не,че не му вярвам на човека ама всичко е пари, може да каже,че водата е на 22 метра примерно. Помогнете с мнение как мога да разбера дали не подхлъзва за дълбочината. Ах тези пари....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X