Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Колеги моля за съвет, преди няколко дена бихме сонда до 85метър и нищо голяма греда.Уви обаче след два дена водата взе да приижда .Та въпроса ми е -сега как да започна почистването тъй като продухване на сондажа не е правен и съответно каква да е помпана.Благодаря предварително

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Здравейте и адмирации за темата.Имам следния въпрос. Може ли от сондаж да има дебит 5 кубика на час? Не знам в района дето искам да сондирам какво е положението с водата,но един съсед не далече на околу 200 метра има кладенец на лозето си.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Здравейте,аз имам питане относно дебита на сондаж.Интересува ме възможен ли е дебит от 5-10л/с ?Мястото е малко хълмисто и няма реки наблизо.Виждал съм че има кладенец на 200 м от мястото където искам да сондирам.Всяко мнение е добре дошло.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от makito Преглед на мнение
          Колеги моля за съвет, преди няколко дена бихме сонда до 85метър и нищо голяма греда.Уви обаче след два дена водата взе да приижда .Та въпроса ми е -сега как да започна почистването тъй като продухване на сондажа не е правен и съответно каква да е помпана.Благодаря предварително
          Пуснати ли са тръби до долу, какво излизаше на последните метри като материал?
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Нуждая се от консулт от хидрогеолог и сондьор. Става въпрос за гр. Ловеч. GSM: 0884593900

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Здравейте , имам няколко въпроса за сондажа. Преди триседмици ми направиха сондаж на вилата , софийска област . Сондажа е 24 метра , като го правиха излезна вода на 12м и на 22 метър .Сондажа е от този с водата дето се прави а не с въздуха . На втората седмица дойдоха момчетата да го продухат (ерлифт) . Като през цялото време се източва с помпа Бибо , такова дадоха момчетата (макар , че четох тук , че не трябва да е бибо помпата). Сондажа на втрората седмица преди почистването му се сложиха три колички чакъл . Водата си е все мътна и изкарва пясък , на цвят като цимент .Дори се затлачи почти един метър , нищо че всеки ден се източва до дупка . Като се източи на две места се получава някакво задръстване , защото като се дърпа помпата започва да запира . Пърово беше на 18 метър , сега го прави на 22 метър . за да я издърпам трябва да е включена помпата и да дърпам.Питането ми е ако махна бибото, дали няма да се заглами другата помпа и да не мога да я извадя . И как да спра да се затлачва трабата .Защо едни казват , че с бибото се разработва , а други , че задръства... И с каква помпа да вадя най-добре пясъка , ако не с бибо?

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Ротационна помпа не вибрационна за сондаж ако сакаш да имаш сондаж.......
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи


                  Темата, както виждам е доста актуална. Някой може ли да ми каже за с. Орешак, Варна под гробищата на 200м. на колко метра е водата, за сондаж.
                  Мястото е до гората-прилагам координати 43°18'35.67" С 27°54'24.30" И

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Пуснати ли са тръби до долу, какво излизаше на последните метри като материал?
                    Тръби не съм пускал ,при мене е само скала- от началото до края излизаше само прах все едно добивах цимент.Дебита ми е мн слаб за сега , около кубик за 2-3 дена се събира за жалос......

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Привет на всички!
                      За района на Русе , вилна зона 9-ти километър, търся направа на сондаж-БЮДЖЕТ 10000лв първоначален.
                      0898677185
                      УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Здравейте,
                        имам сондаж на 50 м. Дебитът е много малък. За 8 часа 120л, което е нищо. Сондажът е в глина и скала.
                        След като се сложат тръбите ли се промива сондажът и това по принцип на сондьора ли е работа?
                        Щото нашият се измъкна и без довиждане да каже, а беше много важен.

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Май всичко си е до договорка , при мен направиха прочистването(еарлифта) след , като свършиха сондажа , 2 седмици по-късно пак дойдоха , след като си бях сипал чакъла . Въпреки всичко , дебита не ми се промени. Тази седмица си направих домашен еарлифт , че 4 метра ми се бяха запушили с пясък .Сега , като съм сменил и помпата от вибрациона с ротациона , ще видя дали ще спре пясъка и дали ще има промяна в дебита

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Абсолютно на сондьора е работа... след като приключи със сондирането и пусне в сондажа тръбите трябва да се филцира (дренира) след което веднага да започне чистене с въздух (airlift) докато не се избистри водата и след това се пуска помпата. На какъв диаметър е сондажа, на какъв диаметър е тръбата, имали филц най важното, и ако не е тайна в кой район е?

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Здравейте! Нов съм във форума, за това не се дразнете от тъпи въпроси и лаишки мнения. Интересуват ме координати на проверени вече хора, които да могат да открият вода и да направят сондаж в с.Царичина - Костонброд. На каква цена.......Благодаря!!!

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Няма такива .винаги има първи път и може при теб да и се разминат прогнозите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X