Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Мой приятел има кладенец в мазето на къщата си . Строена преди поне 50 - 60 години и като гледам няма изгледи да падне .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Мой приятел има кладенец в мазето на къщата си . Строена преди поне 50 - 60 години и като гледам няма изгледи да падне .
      И това какво доказва?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от zlatistata Преглед на мнение
        Здравейте, имам място - земеделска земя, залепена за последната къща на селото. Търся лице, което да ми регистрира вече изграден кладенец в Басейнова дирекция Варна.
        А защо не отидеш да си го регистрираш сам?

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от zlatistata Преглед на мнение
          Здравейте, имам място - земеделска земя, залепена за последната къща на селото. Търся лице, което да ми регистрира вече изграден кладенец в Басейнова дирекция Варна.
          Аз като регистрирах моя, формуляра се изпращаше по пощата.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            И това какво доказва?
            Че въобще не е задължително да имаш проблеми с постройките ако в тях или наблизо до тях има сондаж или кладенец .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Че въобще не е задължително да имаш проблеми с постройките ако в тях или наблизо до тях има сондаж или кладенец .
              Прави разлика между "възможно" и "задължително" ! Прочете ли 703 пост?
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Здравейте! Имам имот с кладенец/дълбочина 3м/ близо до дере/и двете пресъхват само през август/ и въпроса ми е следния - възможно ли е да се изкопае по -голяма дълбочина на кладенеца за да имам и през този период вода. Ако да - координати на този който може да го направи, ако не - координати на специалист за сондаж. Района е Сливен.
                Благодаря за съдействието.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  @lgdimov
                  за София и района знам кой може да го направи, за Сливен не, но мисля че технологията е същата. Премества се най горния пръстен /този който е над земята/, машината застава над кладенеца, дълбае надолу със свредло което е по тясно от пръстените и след това се слагат пръстени, които са по-тесни от съществуващите.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от lgdimov Преглед на мнение
                    координати на специалист за сондаж. Района е Сливен.
                    За Сливен не знам фирма но близо до него е Ямбол а там беше ГПП /Геологопроучвателно предприятие/ - Ямбол към Комитета по геология. Така че специалисти и фирми по сондиране и то доказани в Ямбал има много. После при приватизирането то се раздели на 2 фирми, собственика на едната от тях ми е колега в МГУ но не искам да му звъня за такава дребна поръчка. Така че ето координатите на тези фирми които знам в Ямбол и успех.

                    БЪЛГАРСКА ГЕОЛОЖКА КОМПАНИЯ ООД
                    Ямбол 8600, пл. Освобождение 7
                    Телефон: 046/663706, 046/666971

                    ТЕРА АВ ООД
                    Ямбол 8600, ул. Г. С. Раковски 1а
                    Телефон: 046/664123; 046/664123

                    ГЕОПРОУЧВАНЕ АД
                    Ямбол 8600, ул. Ямболен 13
                    Телефон: 046/662434

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от zlatistata Преглед на мнение
                      Здравейте, имам място - земеделска земя, залепена за последната къща на селото. Търся лице, което да ми регистрира вече изграден кладенец в Басейнова дирекция Варна.
                      Внимавай с регистрацията на сондаж в земеделска земя. Ще си докараш повече беля, отколкото полза. На регистрационен режим са само водовземни съоръжения в границите на населено място(ЗВ чл.43, ал.2). Земеделската земя е с друг статут.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Здравейте. Доста интересна тема. Изчетох я цялата, но на няколко въпроса не успях да си отговоря:
                        1- При какъв диаметър на сондажа, какви диаметри тръби са подходящи. ( примерно при сондаж Ф160, достатъчен Ф110 на тръбата)
                        2- Как се разбира при водното бурене (постоянно циркулира вода която изнася почвата) кога си стигнал водата ?
                        3- За еърлифта ясно 10метра-1атм ... но с какво количество въздух ще се постигне нужната скорост на сместа вода-въздух за изнасяне на почвата ?

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от Maksim Преглед на мнение
                          @lgdimov
                          за София и района знам кой може да го направи, за Сливен не, но мисля че технологията е същата. Премества се най горния пръстен /този който е над земята/, машината застава над кладенеца, дълбае надолу със свредло което е по тясно от пръстените и след това се слагат пръстени, които са по-тесни от съществуващите.
                          Колега,
                          Можете ли да дадете кордината на хората с машината?
                          Поздрави.
                          Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                          Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                          Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Едни познати са го закъсали за вода на вила в село близо до Своге ( Реброво или нещо такова). Проблема бил,че не можело да се стигне с кола точно до къщата...
                            Та да помоля евентуално за информация кой би свършил работа там.
                            Мерси.
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Колеги моля за съвет, преди няколко дена бихме сонда до 85метър и нищо голяма греда.Уви обаче след два дена водата взе да приижда .Та въпроса ми е -сега как да започна почистването тъй като продухване на сондажа не е правен и съответно каква да е помпана.Благодаря предварително

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Здравейте и адмирации за темата.Имам следния въпрос. Може ли от сондаж да има дебит 5 кубика на час? Не знам в района дето искам да сондирам какво е положението с водата,но един съсед не далече на околу 200 метра има кладенец на лозето си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X