Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
    ...и плюеш в дупката за да се хлъзга по-лесно.

    Нямам път към Стара Загора - иначе с удоволствие ще изнеса въпросната лекция.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Това с плюенето в дупката като лубрикант е наистина уникално, ще взема да го кажа на Милко като се видим следващият път Дано дотогава да се отървал от Р. та да оцени хумора. Освен това е екосъобразно, природен продукт си е. Идват ми на ум и други природни лубриканти но ще спра...

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от sophiepp Преглед на мнение
        Пак съм аз
        ...не знам защо в предния пост ми липсват половината интервали

        Монио, мерси, че ме отразяваш

        Стигнахме 55 тая вечер, за утре беше планирано да се слагат колоните, да се загравява, продухва и т.н., обаче сега ми се обадиха, че нещо главата на места се запецвала нагоре-надолу като я движат, и ми предлагат 2 варианта: или да спуснат тръбите (140) без тапа, че тя (тапата) била с по-голям диаметър, или да сложим тръби 125. Притесняват се да не заседнат тръбите по пътя и да замине на вятъра всичко... Говорих и с Геолога, той ми каза, че трябва да сложат центратор/калибратор и да пробват с размер 140 над главата дали ще заседне... Можело и да се изправи дупката ако е крива случайно. Сондьорите ги притесняват плаващи камъни, до колкото разбрах... Но нали ако заседне 140, то и 125 е твърде възможно да заседне?? Оставихме да го мислим утре сутрин, нали утрото било по-мъдро от вечерта
        Дано сте ми разбрали питанката и някой се включи с идея или да даде акъл
        Наздраве
        Никъде не споменаваш с колко си сондирал . Слагай 125 с тапа и давай надолу .Ако имаш калибратор направи един рейс -винаги е по добре . Аз така съм се прецаквал , една маневра с калибратор на размер на колоната спестява много ядове.

        Коментар


        • Re: От: Кладенци и сондажи

          Сондираха с 200 или 220. Успяха да сложат тръбите 140 с тапата. Има вода, но дебита какъв е още не знаем. Днес продължават с промиването и ще разберем. Много съм доволна от момчетата, дават всичко от себе си и не гледат да ни претупат! Работят и на много добра цена, сравнено с останалите като цяло. Някой ако се интересува, мога да дам координати на сондьорите, геолога и човека с багетите

          Коментар


          • От: Re: От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от sophiepp Преглед на мнение
            Сондираха с 200 или 220. Успяха да сложат тръбите 140 с тапата. Има вода, но дебита какъв е още не знаем. Днес продължават с промиването и ще разберем. Много съм доволна от момчетата, дават всичко от себе си и не гледат да ни претупат! Работят и на много добра цена, сравнено с останалите като цяло. Някой ако се интересува, мога да дам координати на сондьорите, геолога и човека с багетите
            Ами цената каква е ?

            Коментар


            • От: Re: От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от radkoo Преглед на мнение
              Ами цената каква е ?
              сондаж 110лв.; геолог 200лв.; багетист 30лв.

              Коментар


              • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от sophiepp Преглед на мнение
                сондаж 110лв.; геолог 200лв.; багетист 30лв.
                Интересувам се от координатите. Ако може да ги пуснеш.

                Коментар


                • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от sophiepp Преглед на мнение
                  сондаж 110лв.; геолог 200лв.; багетист 30лв.
                  110 /сто и десет/ лв ?????

                  Коментар


                  • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                    110 /сто и десет/ лв ?????
                    Това на метър ли е?

                    Коментар


                    • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Това на метър ли е?
                      Ако беше на метър нямаше да се учудя много /зависи от много фактори/ но от контекста излизаше че е за целият сондаж. Най-малкото трябваше да пише 110 лв/м ако е така.

                      Коментар


                      • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                        Извинявам се за недоразумението, да 110лв/м

                        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                        Интересувам се от координатите. Ако може да ги пуснеш.
                        сондаж - 0897881638, Станислав;
                        геолог - 0887164511, Ангел Василев;
                        багетист - 0888443867, Станчев;
                        Последно редактирано от sophiepp; 02-09-12, 18:11.

                        Коментар


                        • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от sophiepp Преглед на мнение
                          сондаж 110лв.; геолог 200лв.; багетист 30лв.
                          Цената е добра . Сондирането е енергоемко . Само не разбрахме в кой регион и населено място е сондажа! Важно е клиента да е доволен .

                          Коментар


                          • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                            Наистина сме много, мноооого доволни!!! Чудесно обслужване получихме и най-вече излезе и вода Не е много, но се надяваме да се разработи сондажа. Но и да остане така, пак ще ни е достатъчно за домакинството...

                            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                            Цената е добра . Сондирането е енергоемко . Само не разбрахме в кой регион и населено място е сондажа! Важно е клиента да е доволен .
                            за Варна става въпрос!

                            Коментар


                            • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                              Здравейте
                              Искам да направя един сондаж за вода във Варна /Галата/. Ако някой знае добър сондьор, ще бъда много благодарна за координати - може и на лично.

                              Коментар


                              • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                                Здравейте, искам да направя сондаж за вода, но проблема е, че в района няма ток. Наоколо има доста сонди (средно на 24м.) но те са с ръчни помпи. Търсих бензинови помпи, подходящи за сондажи но така и не се ориентирах из техн. параметри, има ли изобщо такъв вариант? Ако някой е ползвал/има инфо, ще съм ви много благодарна.

                                Съседа, сондата на който е на 20-на метра от мястото, което избрахме вади вода около 1,5 часа с ръчната помпа, останалите разправят че точат по няколко кофи и свършва, изглежда в сондите им няма много вода. За сметка на това горе на хълма (където има ток) по цял ден помпите работят/ не се оплакват от липса на вода.
                                По принцип мястото е нещо като дере, наоколо е много зелено и обрасло като джунгла. На метри има пресъхнала преди 15-ина години чешма, която пълнеше резервоар 7/7/2.50; преди да пресъхне чешмата буквално се наводнявахме от него. Съседите разправяха, че навремето някой разбутал тръбите и, та затова водата се загубила. Встрани от чешмата под едно дърво напролет избива вода. Наоколо е имало няколко кладенеца, разказват че са вадели вода за поливане и от най-обикновени 2-метрови трапове, има няколко малки изворчета/вади, така че мисля че проблема с водата в сондите наоколо не е в липсатa на подпочвени води, в местността видимо има вода.

                                По принцип мястото е много диво, ходим от време на време да разпуснем, идеята беше да префасонираме запазените зидове на едни 100-годишни руини в открито барбекю, ама без вода някакси не върви... та умувам варианти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X