Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
    ...Вчера бая бири изпих докато къртих пласт след пласт -аз си ги купих де .
    хмм, да не си ти у нас

    ниедълбаем втори ден, да видим утре или вдруги ден ще има ли радост и за нас. доволни сме от момчетата засега, дават всичко отсебе си. използват бетонит, слагат сондажни тръби, обсада, еърлифт... щесе похвалим, като излезе водата и много ясно, чеще има мноооого бира
    за обсадната колона само несъм питала, задължителен елемент ли е?

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от radkoo Преглед на мнение
      Дъра - дъра ама файда йок !!!.............

      А някой знае ли как / с какво / се прави циментация ?
      Преди време ми влезе стружка в окото. Отидох при очен лекар, приятелка. Погледна, капна нещо и каза "сега ще взема копиевидната игла".
      Изтръпнах повсеместно! Какво точно ще правиш с туй копие, питам с фалцет, а тя - ти какво очакваш, вика, шест години учене да ти ги синтезирам в двеминутна оперативка ли?
      Както и да е , свърши си работата перфектно.
      Та да пробваме, значи:
      За циментации се използва циментов разтвор съдържащ една част вода и две части сух цимент, или в 1000 л вода трябва да разбиеш 2 тона цимент. Туй си е предизвикателство. Ако цимента е по-малко, се получава "утаяване" и бистра водица в горния край на циментирания интервал. Вискозитета на разтвора е доста висок и нагнетяването в сондажа изисква високо налягане. След като го разбъркаш, имаш около 4 часа да го нагнетиш, след това започва да се стяга...
      Последно редактирано от st.darakchiev; 26-08-12, 14:03.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        П.П. А оная очната след няколко години си купи вила и ме попита как да си направи сондаж. Нали се сещаш - изкефих се да и обяснявам за учене и практикуване.
        Та на въпроса.
        Начини за циментиране на кондукторна колона - много.
        1-Затапваш колоната с дървена тапа, пълниш сондажа с циментов разтвор (изчислено количество) и пускаш колоната вътре. Номера е, че по някое време колоната започва да плува и трябва да я пълниш с вода. Ако сондажа се обрушва, не става.
        2-Затапваш колоната със сондируема тапа с клапан и резба за свързване с лоста. Спускаш я на дъното. Навиваш лоста в тапата и нагнетяваш цимента и след това малко вода. Развиваш лоста и готово.
        3-На долния край на колоната слагаш от вътрешната страна метален пръстен. Спускаш колоната на забоя. В горния край на колоната закрепяш "глава" за връзка с нагнетателната линия. Нагнетяваш в колоната циментовия разтвор. Махаш "главата" и слагаш уплътнителна сондируема тапа. Закрепяш "главата" и нагнетяваш буферен разтвор с обем колкото вътрешния обем на колоната. Тапата стига до пръстена, като изтласква циментовия разтвор в извънтръбното пространство. Затваряш главата и чакаш втвърдяването на цимента.
        Навехнах си показалеца.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Мина ми.
          4-Пълниш сондажа с циментов разтвор. Спускаш колоната отворена. Чакаш 7-8 часа и сондираш цимента в колоната.
          5-Правиш сондажа с по-голям диаметър. Пускаш колоната и я набиваш около метър в забоя. Идва един миксер и изсипва бетон около тръбата.
          6-Правиш сондажа с по-голям диаметър. Пускаш колоната и я набиваш около метър в забоя. Спускаш лоста покрай колоната от външна страна и нагнетяваш цимент докато се запълни догоре.
          7-Прояви въображение. Гледай да се вместиш в 4 часа, иначе - лошо.
          Не можеш да разбъркаш качествен разтвор на ръка!
          Не можеш да нагнетиш качествен разтвор с обикновена помпа.
          Последно редактирано от st.darakchiev; 26-08-12, 14:38.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Браво за търпението! Аз лично се изнервям пред перспективата да обяснявам един занаят който се учи няколко години за няколко минути и онова за "ентусиазма" което написах имаше подтекст в него. Странна работа, човек никога няма да почне да си шие сам костюм или обувки но за сондаж "няма проблем"...

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от Термо Преглед на мнение
              Извинявай тогава, помислих че се таковаш...
              М/у другото, ако още търсиш информация за ударното сондиране,мога да ти споделя моя(не безуспешен) опит. Само някой да се включи по моя въпрос.
              Танто за кукуриго ли беше?
              Ти на търговия ли ще го удряш, или не съм ти схванал чувството за хумор?

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                Браво за търпението! Аз лично се изнервям пред перспективата да обяснявам един занаят който се учи няколко години за няколко минути и онова за "ентусиазма" което написах имаше подтекст в него. Странна работа, човек никога няма да почне да си шие сам костюм или обувки но за сондаж "няма проблем"...
                Между другото, съм си шил костюм, хем кенарен. Вече не ми става, но ми е любим. Имам по-лошо направени сондажи.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Закъсняло.
                  Кондукторната колона е частен случай на обсадна колона. Монтира се от повърхността до различни дълбочини. Предназначението и е да изолира меките и/или склонни към обрушване материи в горните интервали, да изолира (в някои случаи) пясъчни пластове и да оформи устойчиво и удобно устие на сондажа. Покрива в масовия случай нуждите на сондирането за водоснабдяване от по-плитките хоризонти. За съжаление рядко се практикува.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от sophiepp Преглед на мнение
                    хмм, да не си ти у нас

                    ниедълбаем втори ден, да видим утре или вдруги ден ще има ли радост и за нас. доволни сме от момчетата засега, дават всичко отсебе си. използват бетонит, слагат сондажни тръби, обсада, еърлифт... щесе похвалим, като излезе водата и много ясно, чеще има мноооого бира
                    за обсадната колона само несъм питала, задължителен елемент ли е?
                    Хм...... Втори ден , и не сте свършили определено не съм аз .Дано всичко е ок при вас .Металната колона (кондуктора ) по принцип е добре да се слага , но тя е по скоро удобство за сондьорите. ( не е толкова важна за клиента ) За клиента най-важното е да влезне експлоатационната колона (ПВЦ ТРЪБИТЕ ) на определената от клиента дълбочина, после да се почисти сондажа ,пусне помпа и тн., но това е друго отдалечих се от металната колона.
                    Циментации се правят при частични и пълни загуби , при изправяне на смачкани колони фрезоване и тн. Изобщо голямо приложение намира трябва да се почете доста , после практиката е много важна , да ти го покажат .Иначе с налучкване много скъпо ще излезе .Ползват се ускорители следи се относително тегло, да не се плашиш не е кой знае какво , ама си трябва познания .
                    Последно редактирано от монио; 26-08-12, 22:01.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от sophiepp Преглед на мнение
                      хмм, да не си ти у нас

                      ниедълбаем втори ден, да видим утре или вдруги ден ще има ли радост и за нас. доволни сме от момчетата засега, дават всичко отсебе си. използват бетонит, слагат сондажни тръби, обсада, еърлифт... щесе похвалим, като излезе водата и много ясно, чеще има мноооого бира
                      за обсадната колона само несъм питала, задължителен елемент ли е?
                      Браво бе оставихте човека да ходи да си купува бира сам .

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                        Мина ми.
                        4-Пълниш сондажа с циментов разтвор. Спускаш колоната отворена. Чакаш 7-8 часа и сондираш цимента в колоната.
                        5-Правиш сондажа с по-голям диаметър. Пускаш колоната и я набиваш около метър в забоя. Идва един миксер и изсипва бетон около тръбата.
                        6-Правиш сондажа с по-голям диаметър. Пускаш колоната и я набиваш около метър в забоя. Спускаш лоста покрай колоната от външна страна и нагнетяваш цимент докато се запълни догоре.
                        7-Прояви въображение. Гледай да се вместиш в 4 часа, иначе - лошо.
                        Не можеш да разбъркаш качествен разтвор на ръка!
                        Не можеш да нагнетиш качествен разтвор с обикновена помпа.
                        Това всичкото сигурно след като вече си насипал гравийната засипка около филтърната част...
                        Иначе ще трябва да разпробиваш надолу...

                        За обсадни пакери да му говорим ли?

                        Коментар


                        • От: До: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Внимавайте да не се усетят защото според законодателството подземните ресурси в това число и водата са собственост на държавата и респективно се плащат на концесионера в случая ВИК. Това което искам да кажа е че ВИК имат право да инсталират водомер на кладенеца и да искат съответното заплащане на черпената вода... Наистина е така повярвайте ми...

                          До 10 кубика на ден е безплатно,дори да ти сложат водомер,- само за физическо лице обаче.

                          Коментар


                          • От: До: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Още веднъж благодаря!

                            За отпадните продукти на стопанството, ще правя метан-станция, евентуално с нея да се отоплява парниково стопанство със зеленчуци...
                            А това за 10 кубика е супер, мисля да изтеглям водата от сондажа с ток от вятърна станция и да я качвам в резервоар / по не повече от 10 к.дневно /..
                            С една дума нещо като еко-съвършенство с еднопосочен портал - демек само изход за продукция и вратичка за краварите!
                            Зимата,при минус 30 ,как смяташ да спасиш от замръзване тази "качена вода" ?

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                              Това всичкото сигурно след като вече си насипал гравийната засипка около филтърната част...
                              Иначе ще трябва да разпробиваш надолу...

                              За обсадни пакери да му говорим ли?
                              Не се бъзикай, някой ще се върже. Говорим за кондукторна колона, после в нея си сондираме. А за пакери и превентори ако има някой на мен да ги обясни...
                              А бе нищо сложно няма в сондирането - въртиш надясно и натискаш надолу.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                                Не се бъзикай, някой ще се върже. Говорим за кондукторна колона, после в нея си сондираме. А за пакери и превентори ако има някой на мен да ги обясни...
                                А бе нищо сложно няма в сондирането - въртиш надясно и натискаш надолу.
                                ...и плюеш в дупката за да се хлъзга по-лесно.

                                Нямам път към Стара Загора - иначе с удоволствие ще изнеса въпросната лекция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X