Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Обясних на един господин за този сондаж и за тези хора със скенера а той ми каза че това било ВЕС--вертикално електронно сондиране а не скенер.Та сигурно ти за това ми говориш.Това разпознавало земните пластове но не и за вода.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
      Прясно.
      Работим си в един двор - водоснабдителен сондаж в безводен район.
      Правим проучвателен сондаж 100м, хилави пясъци до 15м, след това някакви на 50, 70 и т.н.
      Минава местен шаман и казва - а, тука няма, мръднете 18м в ляво, там е реката.
      Поръчителя казва - ми да видим.
      Мръднахме, видяхме - стара речна тераса с обли колкото яйце камъни, сондаж 20м няма свършване на водата.
      Ходи ми разправяй после.
      Уловката - конкретния шаман не взима пари, прави добрини. Може и това да е...
      Е каква е тая стара речна тераса 20м под земята ,
      Стара стара колко да е стара , трябва да е от динозаварско време : Юра , Креда.
      А един собственик на геран разправя , че си изтървал шапката в герана и тя излязла в герана на комшията .
      Друг копал за нещо си , и на 2-3 метра река .Рекъл да загребе с кофа и течението отнася кофата а дръжката му у ръката .
      Е викам как не ти пада къшата , а той вдига рамане .
      Тези истории са за темата " има ли вода в моето място". Прощаваите ,но пренебрегвате небивалиците в оная тема .

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Навярно истината е някъде там , и от всичките истории все има нещо вярно .

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Здравейте,
          Налага ми се да правя сондаж - на 15км северно от Благоевгард, от дясно на Струма. Ще съм благодарен за съвет, към коя фирма/сондьор да се обърна.
          И един въпрос: ако все пак попадна на некоректен човек, как мога да контролирам на колко метра е излязла водата. На пр. ако водата е на 10м., какво ще спре въпросният некоректен човек да слиза до 30 - 40м (срещу съответното възнаграждение). Да ще имам 20 -30м воден стълб, но може би ми трябват 7-8м.
          Благодаря за мненията. Ако е необходимо мейлът ми е p4444@mail.bg

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от 6aspo Преглед на мнение
            Здравейте,
            Налага ми се да правя сондаж - на 15км северно от Благоевгард, от дясно на Струма. Ще съм благодарен за съвет, към коя фирма/сондьор да се обърна.
            И един въпрос: ако все пак попадна на некоректен човек, как мога да контролирам на колко метра е излязла водата. На пр. ако водата е на 10м., какво ще спре въпросният некоректен човек да слиза до 30 - 40м (срещу съответното възнаграждение). Да ще имам 20 -30м воден стълб, но може би ми трябват 7-8м.
            Благодаря за мненията. Ако е необходимо мейлът ми е p4444@mail.bg
            Пропуснах нещо важно - достапът до парцела е ограничен. Единствения подстъп е от съседен парцел, но има денивелация и наклонът е около 45градуса.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1270.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5396037

            тава е снимка към съседния парцел - или колата трябва да е с висока проходимост или сондата да е мобилна.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Здравейте, направихме сондаж на 18метра, до 7мия метър е изкопано като шахта 1.20х1.20м, правихме опити с една бензинова помпа като я пускаме в трапа и да вадим с нея вода да пробваме дали ще го бъде, по груби сметки излезе че до 2000литра/час няма проблем. Въпросът ми е каква помпа на ток да купя, някоя вида или нещо вносно, ако е вида ще трябва май да изкопаем още надолу да доближим помпата до водата. Благодаря

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Обикновенна помпа трябва да я свалиш долу подмине ли 8-9 метра не може да извади вода. Имаше навремето едни руски джаджи дето се слагаха посредата на маркуча на смукатела и се печелеше още някой метър ама си е тъпня.
                Най-добре вземи една потопяема, има най различни италианските са с доказано качество но и цената ще е 400-500 лв. Има едни руски пак многостепенни НЕ ВИБРАЦИОННИ с по поносима цена 200-250 лв. Предимството на тези помпи е че слагаш и забравяш няма пълнене няма обездушаване, натискаш копчето и тръгва. На тази дълбочина няма да имаш никакъв проблем.

                п.п. Защо сте копали асансьорна шахта до 7-мия метър ?
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Шахтата с цел да смъкваме помпата долу, пробвахме с една вибрационна ама нестава с нея, много размътва водата и вади пясък и кал само. Какви са тези руските не вибрационни. До тук сме стигнали не е проблем още 2-3 метра да изкопаем надолу, питах разни хора и ме съветват за някой модел на Вида да взема, че имат дълъг живот, но за тях трябва още копан.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Не вибрационна , незнам точно как ги водят има дру- три- дори седем степенни такива помпи

                    Ей от този тип:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рус.jpg
Прегледи:1
Размер:6.4 КБ
ID:5396113

                    Самата помпа е отдолу всички "чаркалаци" са в един резервоар пълен с масло отгоре са турбините за водата съответно н- на брой . Спокойно я пускаш дори на дъното тъй като смуче вода от горния си край /отдолу е карантията както ти казах/ реално неможе да остане на сухо и да прегрее маслото вътре. Един умник я беше свързал без таблото което неясно защо струва още една чанта пари при положение че в него освен един стартов кондензатор и едно реле за изключване няма нищо друго, ама е много убедително като ти кажат в магазина а това е Командното табло. Та тази скрънза не си беше купил таблото и помпата си смукнала водата и беше работила така без да качва вода към 2 часа без последствия .

                    Дано сам си копал трапа до седмия метър ако си давал пари направо си се пре""л яко. Колкото и вечна да е "видата" ако я направиш с желязна тръба надолу ще вземе да ръждясва, ще се спука след време , а само си помисли колко колена фитинги и прочее ще забодеш там и колко пари ще ти хвърлят. Изпуснал смукателя ади пълни вода обезвъздушавай абе за мен е одживелица това

                    Не съм търсил в интернет за руските помпи гледал съм ги из пазарите и в някой магазини.
                    За мен това е твоята помпа , сигурен съм че ще стигнеш до този извод ама дано не е по трудния начин.

                    п.п. Знам че е много трудно в България да дадеш акъл на някого , онзи ден ме викаха да "обяснявам" за един сондаж . Вземайки предвид резултатите от направения ядков сондаж , метрите на който би излезла водата цената на оборудването за добив на тази вода заключих:
                    Момчета ще си изкопаете един дълбок СКЪП кенеф в задния двор , за парите които ще хвърлите ще черпите вода от ВиК 7 до 10 години и ще плащате разсрочено

                    Миналата събота го изкопаха
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      С такава помпа има ли вероятност да се запълне тръбата постепенно с пясък, тъй като от 8мия метър надолу има пясък. Като вадихме вода с бензиновата помпа за 20часа издърпа около 60см пясък от тръбите (Ф250), мисълта ми беше за Видите с тях постепенно няма ли се поизчисти този пясък. тръбите имат 4мм дупки на 1м, а сега има запълнено с пясък над дупките, но и така върви вода.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Само ще споделя какво ми се е случвало на няколко сондажа---след приключване и пускане на помпата и изкарва пясък продължително оставяме природата да си свърши работа;нарява сондажа няколко метра итогава пускаш помпата и го избистря.Да губиш метри воден стълб но някъде се случва и това.

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Има и друг тип помпи,като тези които ти е показал Живко,но не са с класически работни колела, а с такова във вид на спирала.Там няма никакви грижи с пясъка във водата която изпомпват,а и няма вибрации които да ти съсипят сондажа.Цената за такава,която дава 1.5куб.на час на 30м. е около 350лв. и си заслужава.Има и с по-голям дебит,но този мисля е достатъчен.
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            След пускането на тръбите е минало около 2месеца и около 1.5м има запълнено с пясък и още толкова воден стълб, като правихме опитите с бензиновата помпа дебита беше задоволителен за нашите нужди, единствено размътва отначало първите 2-3 минути, след това с часове върви почти без песъчинки.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
                              След пускането на тръбите е минало около 2месеца и около 1.5м има запълнено с пясък и още толкова воден стълб, като правихме опитите с бензиновата помпа дебита беше задоволителен за нашите нужди, единствено размътва отначало първите 2-3 минути, след това с часове върви почти без песъчинки.
                              Откъде толкова много пясък?Правихте ли продухване на този сондаж/еърлифт/?Има ли филтър около тръбите от филц?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Пясък колкото искаш при нас, в съседни дворове даже на 3 метра дълбочина почва пясък. Не знам какво представлява това продухване, но не сме го правили. Филц има около тръбата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X