Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от Lorry Преглед на мнение
    Да.
    Ако обаче пак не стане - ще дам знак. Тогава ще ми трябва човек, който от А до Я да направи всичко.
    Ако не стане и трябва да правиш сондаж от А до Я - има едни момчета в Кюстендил.
    0879008434 -Тони.
    Но, честно казано - за тая тръба не си струва да се разкарват.
    Това е работа за оня брадатият специалист (в Мексико) от филмчетата дето Даракчиев ги беше постнал в темата за сондите.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
      Ако не стане и трябва да правиш сондаж от А до Я - има едни момчета в Кюстендил.
      0879008434 -Тони.
      Но, честно казано - за тая тръба не си струва да се разкарват.
      Това е работа за оня брадатият специалист (в Мексико) от филмчетата дето Даракчиев ги беше постнал в темата за сондите.

      Благодаря ти много за GSM-a, vlageo!
      В ядовете си стигнах до там, че дори ми мина през ума да купя ето това, да си направя сондажа и после да давам техниката под наем или пък да я продам. В нашия край има много подпочвена вода и тя не е на голяма дълбочина - ще върши добра работа.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Sorry! Снимките тук не се виждат. Ето на този линк обаче се вижда уредът: http://www.brunnenausbau.de/pmproduk...ch=pmprodukte3

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          То повечето от нас май така са започнали.
          Welcome to the club!
          За твоя случай е перфектна.
          Никога не е късно да станеш ... инженер.
          Малка и синя - не съм фен.
          Приятен ден на всички!
          Последно редактирано от st.darakchiev; 16-11-11, 06:22.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Голямо и шарено---това е в мен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02102010.jpg
Прегледи:4
Размер:125.8 КБ
ID:5318155

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Колеги, молим за съвет - преди 2 месеца помпата започна да изпуска и да вади кална вода. Изглежда обсадната тръба на сондажа се е изкривила някак си на ок. 3м. и едвам вадим смукателя (точно заради трудното вадене се съмняваме, че тръбата е изкривена - последния път Танасето го изкара с хайджека на колега). Тръбата е ф160, PEHD, общата дълбочина е 11м., сондажа е на 4-5 години. Опитахме и с по-мощна помпа да я изчерпим, но вадеше кална вода часове наред, без да се избистри въобще. Имаме съмнения, че майсторите навремето не са уплътнили филца добре около обсадната тръба, защото нас ни нямаше да контролираме и сега това е провокирало изкривяването. Дали е такаа, което си мислим и как да решим проблема?
              Благодарим предварително!
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                Колеги, молим за съвет - преди 2 месеца помпата започна да изпуска и да вади кална вода. Изглежда обсадната тръба на сондажа се е изкривила някак си на ок. 3м. и едвам вадим смукателя (точно заради трудното вадене се съмняваме, че тръбата е изкривена - последния път Танасето го изкара с хайджека на колега). Тръбата е ф160, PEHD, общата дълбочина е 11м., сондажа е на 4-5 години. Опитахме и с по-мощна помпа да я изчерпим, но вадеше кална вода часове наред, без да се избистри въобще. Имаме съмнения, че майсторите навремето не са уплътнили филца добре около обсадната тръба, защото нас ни нямаше да контролираме и сега това е провокирало изкривяването. Дали е такаа, което си мислим и как да решим проблема?
                Благодарим предварително!
                Ако тръбата се е изкривила и деформирала не можете да и направите нищо!Не знам защо не са пуснали ПВЦ дебелостенно/7 мм/,което няма мърдане!Добре,че водата е плитко и най-добре ще е да се врътнете нов сондаж!А на този правиха ли му продухване за изчистване/еърлифт?/Не че вече ще го спаси де!Следващия път пуснете ПВЦ..две тръби за тази дълбочина ще ви стигнат/по 6 м са/Едната е около 130 лв!Успех!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Много хора избират евтиният вариант и вместо да си направят сондаж или геран за цял живот---цял живот ще правят сондаж или геран.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Здравейте,
                    Като човек лаик, на когото предстои да "бие" сонда, искам да попитам какво трябва да гледам и да настоявам по време на "операцията" (знаете, че ако няма контрол, изпълнението може да завърши плачевно за потърпевшия - т.е. аз и семейството ми...)
                    --->след внимателен прочит достигнах до следните изводи, които ако можете като хора, които разбират, да допълните. И така:
                    1. Трябва да се определи мястото на сондажа, моля препоръчайте ми човек в района на София град
                    2. Да се определи метода - кой според вас е най-добрият метод за дълбок сондаж?
                    3. Да не се спира веднага, щом се достигне до вода, а да се продължи още по-надолу при наличие на възможност
                    4. Да измеря дълбочината на сондажа - т.е. да не се доверявам на това, което ми се казва, а да проверя лично
                    5. Тръбата да е сондажна, бяла, 7 мм дебела
                    6. Широчината на тръбата да е най-малко 125 мм., по възможност и повече
                    7. Да се направи добра филцова "облицовка"
                    8. Да се "еърлифти" най-малко 8 часа след излизане на вода (дай Боже всекиму)
                    9. Да се договоря за парите предварително, включително и инсталиране на помпата, като ако не излезе вода, да не плащам пълната сума, а само процент от нея - така е честно предполагам?
                    10. ???????
                    Какво пропускам и в какво греша от горното? Благодаря предварително на всички отговорили ми.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                      Много хора избират евтиният вариант и вместо да си направят сондаж или геран за цял живот---цял живот ще правят сондаж или геран.
                      Аз бих искала да попитам, има ли преносими сонди за дълбок сондаж - мястото ми е трудно достъпно, а искам да направя сондаж най-малко 30-40 м.? Благодаря.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Яснооо... Никой не ни е и питал каква тръба искаме да сложат, но както и да е. Много благодаря
                        А ако набием вътре метална тръба /метална, за да може да се набие/ 2'', примерно на 18 м., за да минем под сегашния хоризонт /надупчена, както си се прави/ дали ще се получи?
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          А ти знаеш ли на какво е оставен сондажа?Имам впредвид да ли е работено до или в скала или мергел.В тези пластове нямаш шанс да ги преминеш с твоята идея.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Има такива сонди.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от Caliacra Преглед на мнение
                              Аз бих искала да попитам, има ли преносими сонди за дълбок сондаж - мястото ми е трудно достъпно, а искам да направя сондаж най-малко 30-40 м.? Благодаря.
                              Не е задължително тръбите да са бяли
                              А и сонди малки до 100м. боол
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от NIKT DRILLING; 28-11-11, 18:09.
                              878161634

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                моля за малко помощ,миналата година направих сондаж на вилата.Малко предистория-повиках човек с багети и той показа съответното место , тропна с крак и отсече 12м.Бях видимо доволен, че има вода в моя парцел, втората ми стъпка -бързичко намерих "сондъор'' със сонда която представляваше, трифазен мотор с редуктор, прерязан водосъдаржател на бойлер оформен като загребваща кофа и дебелостенни тръби.От тук почна моята мъка ,пренесохме всички тези железа с камион който наех, зглобихме железата с мои приятели който почерпих и т. н.Започнахме да въртим и тъи като сондъора каза,че ще свършим за 3-4 дни аз си всемах отпуск за да му асистирам.До 8м. всичко вървеше добре след това мергел и от там нещата се закучиха, въртяхме 30дни а асистирането ми се оказа зверски труд. Стигнахме до 24м. в мергела а той несвършва и несвършва,а нито капчица вода моя ентосиазъм се изпари,приключих операцията на 24м. естествено се разделих и с една сума....а скадала който ми вдигна жената, за това няма да говоря. Тази година нещо ме погложди повдигнах капака на дълбоката дупка и пуснах едно камаче, за моя голяма изненада камачето изцопа във вода. Купих евтина китайска помпа за безнадежния сондаж /водния стълп беше1.80м/потопих я и извадих 150л.вода, след 2 дни извадих 100л. вода а на третия път помпата изгоря.Въобще не ми върви с този сондаж, но мисълта да имам собствен водоизточник не ме е напуснала/да не разбере жената/Дайте съвет да се боря ли с безнадежния сондаж и как, Или тайно да мисля/събирам пари/ за нов. БЛАГОДАРЯ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X