Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    И аз мисля че са от фекални води.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Ако наистина е така се чудя откъде идват.
      Най-близката използваема къща е на 100м. И си има канализация. А моя двор е на най-високото място.
      Както и да е. Ще се ползва само за поливане

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Ако наистина е така се чудя откъде идват.
        ...например от остатъци от умрели животни, или неква друга закопана биомаса...

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Здравейте, разгледах темата и ме заинтригува. Преди около седмица ни направиха кладенец, в който само леко се стича вода. /подобно на случая на Джак/. За 12 часа като цяла нощ вали обилно дъжд в Балкана и околността - около 300 литра вода; след един ден като нямаше дъжд, за 24 часа - около 100 литра вода. И така до днес, в зависимост от времето и литрите. Та този дето си остави ръцете каза, че щял да отпуши/ той копа на около 3-4 метра разлика от посоченото от негов човек място, от уж нямало значение, знам, че има значение и 2 метра разлика/. Дори и малко да отпуши, водата ще е недостатъчна за лятото, та и е възможно при 2 месеца суша да пресъхне. Дайте съвет. И ако решим как да го запълним този кладенец - 18 метра дълбок, 0,90 диаметър; Земята директно я изкарвахме, извън къщата надалеч; освен сега да я връщаме отново, което е пак много работа.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            18м си е дълбочина за кладенец ,а тея 2 метра дето сте мръднали нямат никакво значение -мисля си че и колегите ще го потвърдят.
            А защо не копахте на долу или излезе проблем ?

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Ако Момчиле машината е като моята --до мергел или скала?Иначе от опит тези 2м може и да са от значение.Копаеш нов на показаното място и хвъргаш пръстта в стария.Кой ще плаща---сещай се.Но невярвай че и там ще бъдеш на мокро.

              Коментар


              • Нямаше смисъл да се копае надолу, водата е малко, стича се по стените. Сега при снеговалеж и дъжд е малко, а какво да кажем за лятото. Май ще мислим за сонда или друг кладенец. Водата само сълзи, явно не е точно жила. Май ще трябва да чакаме април или май, за да видим нивото на водата, но тази дупка не може да остане незапълнена. Сега ще има вода, защото падна дъжд, но при сухо време ще е малко. Ще потърся явно човек с пръчки да покаже къде на друго място има жила. Ще поизчакаме, но меже и да го закрием, пълни се около 50 см. на ден.
                Само да кажа, че отклонението е 4 метра, а не 2 метра; има значение, защото по надолу минаваха две жили на различни метри, като едната беше по водоносна; а от другата страна на кладенеца близо има още една жила; явно това е някаква проука на вода от другата жила. Ние не сме над подземна река, за да няма значение; избира се точното място. Забравих да кажа, че преди години имахме един кладенец /диаметър 220мм/, зимата имаше вода, а лятото беше много сухо и пресъхна. Та като гледам този кладенец май е нещо подобно. Тук лятото намалява нивото реките, а също и на подпочвените води.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-10-11, 08:40.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Еми защо да зариват вече направения . Слави кой ще им гарантира на хората че ако копаят на 2 метра ще излезе повече вода .
                  Аз мога да те посъветвам нещо по хитро .Вместо да правиш още един вход за мина до предния.Продълбочи тоя като сондаж надолу.По логично е сякаш .

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Благодаря за отговорите, май ще се наложи да чакам началото на лятото, за да реша какво да правя. Или да изчакам седмица суха зима, за да видя колко ще се покачи нивото. Пак ще мисля, но по вероятно да си викна двама пак с пръчки и пак да се съветвам с тях. Не ми се чака до лятото, за да видя колко вода ще има. Ще засека утре нивото и ако има развитие, т.е. увеличило се е пак ще пиша.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      От кой край си на България .Има познат който показва къде има и къде няма.Ако проявяваш интерес пиши.Копал съм на негови гледания и неме е посрамил.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Какво ви е мнението колеги за това.Съжалявам че немога даго кача и на мирис.Случва ми се за пръв път на 14м дълбочина.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17102011.jpg
Прегледи:1
Размер:237.2 КБ
ID:5312311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17102011(001).jpg
Прегледи:1
Размер:214.1 КБ
ID:5312312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17102011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:188.2 КБ
ID:5312313

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Дупница. Днес дойде един човек и търси жила, та решихме да копаем. Има ли някакво развитие, ще пиша. Иначе мисля, че за 6 дни изкарваме 2 кубика вода от тази. Ще сметна литрите утре. Пак ще мислим нещо, но дано намерим жилата. Ако някой се интересува чичо ми продава 3 ел. мотора - по 7kW; 13kW; 36kW; и един бензинов агрегат за три фазен ток - 4 kW; тел: 0888 66 44 12. Мисля, че така се изписва, ако не греша.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Колкото до твоя кладенец е супер. Знам, че там, където има камъни и пясък, има и вода. Открил си направо жилата, а не някакъв приток от жила.
                            А колкото до моя кладенец се оказа, че някога на нашето място е било дере, та знам, че има вода.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              По-о-мо-о-о-ощ!
                              Преди две години е "бита тръба" на най-подходящото място в овощната ни градина, но като достигнали водата майсторите си отишли, а баща ми не е "промивал" тръбата нито с ръчната, нито е ел. помпа.
                              Това лято искахме да "съживим" съоръжението , но не ни се отдаде, за жалост. Опитахме първоначално с клималото, после с ел. помпа, после "продухвахме" с водна струя от нагнитаща помпа. После пак същото, но и с помощта на дълъг железен прът, който имаше за цел да направи по-рохък (най-вероятно) отложилия се в тръбата седимент. След това опитахме да подвадим мъничко тръбата с два мощни латернови крика, но тя пък не мръдна и микрон. Като забетонирана е. Вероятно не само е пълна с пясъчна тиня, но и дупките са и запушени. А подпочвена вода има и дължината на тръбата я достига. Аз намирам успешно подпочвени води, но в ядовете си викнах за потвърждение и един колега с многогодишен опит. Вината е в тръбата, а не в мястото и в дълбочината. Тези дни ще опитаме да я повдигнем малко с една голяма строителна машина, но ако и това не доведе до успех - какво още?
                              Дайте идея, съвет, личен опит или каквото и да е - само да се излезе от задънената улица. Тази тръба трябва да си изпълни предназначението.
                              Благодаря Ви предварително!

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Трябва ти сонда да се разположи над тръбата и да преработи сондажа.
                                От това по-сигурно няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X