Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Ехооооо къде сте колеги и клиенти.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Буриме и си траем
      878161634

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Незнам дали е тук мястото за писане ама нали ставаше дума за някъква среща на пловдивския панаир.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Еми да на Пловдивския ,но на кой .
          Най-добре на техническия.
          Да съчетаеме нещата .

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Ами да приятелю---на техническия.Говорил съм с Добри да го взема с мене само трябва да уточним датата.Дай си телефона че нещо стана и го изтрих.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Дискусиите тук са интересни.
              Аз също имам дилема:кладенец или сондаж. Мястото е на приблизително 30м до малка река в подножието на Балкана - около 600м надморска височина. Причината да реша да копая кладенец е появата на подпочвени води на 2,5м под нивото на терена, които бих искал да използвам.
              Денивилацията между мястото на герана и реката е около 4 - 5м. Изкопал съм около 3,2м на диаметър 0,8м. В момента вадя малки и големи речни камъни, едър пясък и вода около 30л/ч.
              Предвид денивилацията мисля, че продължаването на копаенето с още 1м е достатъчно. Трябва ли да слизам под нивото на реката? Какъв дебит е необходим за отопление на къща с отопляема площ 100м2 с термопомпа?
              Ще се радвам да чуя мнението на хора с опит.

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Правих два герана на едно място за този вид отопление--на разстояние един от друг 10м.Къщата мисля че беше около 300кв може и повече и идеята на собственника беше да тегли от единия и да връща в другия--2куб. на час му трябвали.Четох из нета някъде че въвШвейцария по този начин били подгряли подпочвените води.Така че;смятай и дерзай.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(001).jpg
Прегледи:9
Размер:165.3 КБ
ID:5303563

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Не,
                  по този начин могат само да охладят подпочвените води.
                  Няма начин да ги загреят.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Всъщност термина е "термично замърсяване". На практика през лятото отнетата от помещението топлина се пренася в подпочвените води, през зимата - обратно.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Незнам просто споделям това което съм разглеждал в нета.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Колеги,моля за съвет.преди 4 години си направих сонда, разбрахме се с маисторите за 20 м.ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА И ЗА ПИЕНЕ.както им платих за 20 м.тогава ме нямаше в града и сапругата ми е оправила финансовата част.сложили са ми маркуч дълъг 10 м. и никакви проблеми.и така 1 година без проблеми.след което реших да пусна маркуча до 18 метра за да ползвам по чиста вода за пиене.след приготовлениата започнах процедурата,НО на 12-стиа метър останах изненадан като опрях даното.Останах изненадан с доста вапроси в главата.1. Дали не са ме излагали в метрите ? 2.Дали се е наслоило с пясък дъното?което ще рече 8 метра наноси 3.И как мога да проверя до каде са трабите?Прочетох мненията на всички патили във форума и като гледам маи ще тръабва да права ЕЪРЛИВТ или продухване (на БГ) за да достигна на максималната дълбочина. Мога ли да разваля нещо сондажа ако тръбите са по къси от предполагаемото?Иначе вода бол сас седмици източвам и няма край.Става вапрос за Пловдив.Моля дайте савет.Предварително ви БЛАГОДАРЯ.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-09-11, 14:51. Причина: сливане

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от stennnli Преглед на мнение
                          Колеги,моля за съвет.преди 4 години си направих сонда, разбрахме се с маисторите за 20 м.ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА И ЗА ПИЕНЕ.както им платих за 20 м.тогава ме нямаше в града и сапругата ми е оправила финансовата част.сложили са ми маркуч дълъг 10 м. и никакви проблеми.и така 1 година без проблеми.след което реших да пусна маркуча до 18 метра за да ползвам по чиста вода за пиене.след приготовлениата започнах процедурата,НО на 12-стиа метър останах изненадан като опрях даното.Останах изненадан с доста вапроси в главата.1. Дали не са ме излагали в метрите ? 2.Дали се е наслоило с пясък дъното?което ще рече 8 метра наноси 3.И как мога да проверя до каде са трабите?Прочетох мненията на всички патили във форума и като гледам маи ще тръабва да права ЕЪРЛИВТ или продухване (на БГ) за да достигна на максималната дълбочина. Мога ли да разваля нещо сондажа ако тръбите са по къси от предполагаемото?Иначе вода бол сас седмици източвам и няма край.Става вапрос за Пловдив.Моля дайте савет.Предварително ви БЛАГОДАРЯ.
                          Ако е вода бол не пипай нищо ти си постигнал мечтата.......
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Стария е прав.По принцип пясъка е много коварно нещо.Какви случаи съм имал;Копая герана до водоупорен слой като върви само пясък.Пускам бибо 3цола изкарва само пясък и няма избистряне.Спираме за известно време--около час и герана се нарява с 2метра пясък.Чистя го пак със сондата до дъно --пак помпа и същата работа.Изводът;Оставихме го да се нарине и оставяше воден стълб около 80см.Спомпа 1цол се избистри и го оставихме така и така продължава.Според мене твоята грешка е в това че не си бил когато са ти правили сондажа.Така че неправи нищо щом имаш вода бол и то в тази суша.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(001).jpg
Прегледи:9
Размер:165.3 КБ
ID:5304555

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                              Стария е прав.По принцип пясъка е много коварно нещо.Какви случаи съм имал;Копая герана до водоупорен слой като върви само пясък.Пускам бибо 3цола изкарва само пясък и няма избистряне.Спираме за известно време--около час и герана се нарява с 2метра пясък.Чистя го пак със сондата до дъно --пак помпа и същата работа.Изводът;Оставихме го да се нарине и оставяше воден стълб около 80см.Спомпа 1цол се избистри и го оставихме така и така продължава.Според мене твоята грешка е в това че не си бил когато са ти правили сондажа.Така че неправи нищо щом имаш вода бол и то в тази суша.[ATTACH=CONFIG]364258[/ATTACH]
                              Благодаря за съвета,така ще постъпя.Няма да закачам нищо,пък то и бирата става за пиене

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Колеги и съфорумници хайде на паир не , че е само тая седмица панаира .То всеки ден е един панаир ама за Пловдивския иде реч .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X