Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Не си единствения . Около дерета винаги се очаква така да стане . Явно не умеят момчетата .Едва ли са изманици не съм виждал измамници да работят , а сондирането си е работа , и то яко.
    Айде веднъж добре , ама два пъте да се срути сондажа е в повечко .
    Сондажни фирми има доста в софето там имате най -голям избор.
    Както не веднъж сме споменали в темата , услугата не трябва да се избира по цената , смисъл най ниската оферта .
    Чудил съм се защо не изкате писменна оферта . Сериозните фирми винаги биха написали , и пратили оферта или на факс или на поща , а най добре лично да се подаде -иначе не е сериозно , а и клиента е на ясно каво плаща.
    Последно редактирано от монио; 17-06-11, 21:37.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Нека ви разкажа за моята сага в детайли.
      Собственика на фирмата се казва Марин Черкезов, а фирмата е "Вода за всички".
      За всички, ама не и за мен
      Определено не се професионалисти и не препоръчвам на никой да ги ползва. Както написах, за 3 седмици общо пробиха малко над десетина метра. По време на копаенето няколко пъти ми казаха, че не им плащам за вода, а за пробита дупка. Бяхме се разбрали да изкопаят около 15 метра. Не ги изкопаха. На няколко пъти ми поискаха пари в аванс, за да не губят време да вземат пари от собственика от града и грешката ми беше, че им давах. Собственика обеща да ги върне и сега не ми вдига като му звъня. Обаче при освобождаването на техниката ми написа документ, че ще ги върне. Така че, като не иска по нормален начин, ще загуби повече пари и време отгоре. Какво да се прави - некоректни хора има. Да не говорим, че работниците му са без договори и осигуровки.

      Така че, съветвам ви от опит - не давайте на сондьори пари в аванс. Ако се сърдят - да се разправят с "колегата" си Марин.

      Искам да похваля фирма "Хидроресурс" ЕООД и специално собственика - Генади Иванов. Човекът ми влезе в положение, реагира бързо и вече си имам 16 метра сондаж и вода до горе
      И момчетата свършиха работата за 9 часа (в рамките на 2 последователни дни). Освен това тръбата, която хората на Марин сложиха в сондажа на съседите, е канализационна, оранжева, която те са надупчили, докато тази на Генади е бяла, немска, специална била за сондажи - 140-ка. Направиха и еърлифт. А, и накрая, но не и по важност - цените на "Хидроресурс" са по-добри.
      Сега трябва да премеря дебита на сондажа и да си почвам поливната система
      Надявам се да съм полезен и дано никой друг не се опари като мен!

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Хуманоида е уцелил и в двата случая. Понякога е по-добре да се откажеш навреме, за да не мъчиш себе си, техниката и клиента. Понякога просто не става. А за парите - всичко е до предварителните договаряния. Сондирането не е съвсем като строителството, има си своите рискове и непредвидимости. За постигане на ниска крайна цена е редно клиента да поеме част от риска. При нормална цена това не е необходимо. В конкретния случай това не е договорено. Наистина заплащането е за сондаж, не за вода (има варианти с гарантиране на дебит, но е с около 60-70% по-скъпо), но при Хуиманоид (ти ли го измисли? ) и сондаж няма. Какво да се плаща!

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          В първият случай голямо уцелване направих, направо още ме е яд. Но не са малко парите, а имам и обещание (уж мъжка дума, ама явно толкова е мъж тоя измекяр - без извинение, много съм ядосан), че ще ги върне. Явно няма да е по лесния начин...
          От тогава претаквам с едно бибо, което взех от Баумакс за 59 лв и вече водата е почти напълно прозрачна. Дано е и с хубави качества, че да не е само за поливане. При мен водата, която идва по другите тръби е доста мръсна, на моменти откровено жълта... Някой да има опит с филтри? Сигурно е добре да сложа един механичен и след него ведната биологичен преди да вкарам водата в хидрофора?
          Смятам да поливам тревите и храстите поне месец, преди да занеса за изследване вода. В ХЕИ ли е най-евтино да се анализира? Сори за многото въпроси, но тук май най-много опитали колеги има...

          (Хуманоид е псевдоним, който ползвам от доста време )

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            ето един от най щастливите хора на света днес http://vbox7.com/play:c04824688c

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              По повод на колегата freego,че търси човек който да му покаже точното място където той ще може да си направи сондаж и съответно в него действително да има и вода,а не само сондаж в Мало Бучино,реших да напиша тези няколко реда. Аз се замислих и реших да му напиша един SMS,че се занимавам точно с този вид дейност и ходя в цялата страна и ако все още се интересува от тази услуга,може да ме потърси за да се разберем.След малко той ми звънна,поговорихме си и се уточнихме да се чуем през другата седмица и ще отида да видя дали има вода в парцела му и къде е точно тя за да се направи сондаж!

              Коментар


              • От: До: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от Джак Преглед на мнение
                Аз съм от Враца и търся човек за направа на сонтаж във моето вилно място.В мястота имам кладенец със дълбочина 7 метра и дебит 100л. на 24 часа.Ако някой има нека ми даде телефон за връзка за Северо-Западна България.Обаждал съм се на сондьори,но всички са от южна България и не проявяват интерес към нашия район.Интересуваме също как мога да разбера на каква дълбочина ще излезе вода.

                П.П.-моля отговоре те ми спешно!ТЪРСЯ ПОМОЩ!
                Здрасти,Джак.На практика водата вече е излязла-на 7м.Друг е въпроса от какъв дебит се нуждаеш.100л. на 24 часа е крайно недостатъчно дори за пиене.Обикновено се говори в тонове за час но,това зависи от мястото.А на каква дълбочина ще имаш желания дебит никой не може да каже.Определя се приблизително по дълбочината на други кладенци в съседство.Ако се извършва сондаж при който едновременно с пробиването се продухва кладенеца,оператора на сондата определя приблизителният дебит по разликата в налягането на въздуха по време на пробиване и след продухване,а също така и по количеството вода което излиза по време на пробиването.Но както казах по-горе,това е приблизително.Относно твоя кладенец-предполагам че е ръчно копан и поне дъното му е в скала,и поради това дебитът му е малък.Може да се направи сондаж вътре в самия кладенец за да се достигне до същинската жила или вена,което ще ти гарантира максималния дебит който има вената.Но най-добре е да намериш човек който работи в района и от който поне няколко човека са доволни,защото да се направи сондаж не е чак толкова просто както си мислят много хора.А на хора които дават 100% гаранция и че няма да плащаш ако няма вода-не се предоверявай. Надявам се информацията да ти е поне малко полезна.
                Последно редактирано от Венцислав Петров; 16-07-11, 13:39.

                Коментар


                • От: Re: Кладенци и сондажи

                  малкия воден обем може да се компенсира с по-голям диаметър на сондажа и по-голяма дълбочина ако терена позволява,а също така в зависимост от това какво е нивото и дебита на водата може да се комбинира сондаж с кладенец и така винаги да имаш на разположение огромно количество вода на склад.Зависи колко вода ти е необходима и за какво ще я ползваш

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Приятелю където си има--Дал господ-- има ;където нема --нема.Ако е скала или мергел трудно ще го направиш на геран--примерно 850мм;ако дава ръка за работа пък ще е добре за този който извършва услугата защото ще хваща метри но по принцип аз никога несъм хващал вода във тези пластове--поне в тези които съм можел да въртяНатиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(001).jpg
Прегледи:9
Размер:165.3 КБ
ID:5291200

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Колега Джак здравей,днес отворих форума и когато прочетах разбрах,че търсите спешно помощ,а ето и моето мнение което ще изразя и подчертая от дългата ми практика с която се занимавам вече 30 години точно в тази насока,търсене на подземни водни извори и дамари за направа на сондажи и кладенци на точно определеното място,като през този 30 годишен перйод съм определил с точност на стотици хиляди места където в последствие са направени сондажи и кладенци от който и в момента бълва вода,но стига толкова за мен. А ето и моя професионален отговор:
                      От това което пишеш на мен ми става ясно само едно,в кладенеца ти няма никакъв дамар,а това е вода която се отцежда или просмуква от дамар който минава на метри от кладенеца ти,че 100 литра за 24 часа,на това не може да се каже,че ти имаш вода на вилата защото на час ти влизат в кладенеца само 4литра и 167гр.,ако кажеш да я пиеш в горещите дни каквито са сега 37-38 а дори и 39 градуса може да се окаже,че нямаш вода дори да утолиш жаждата си а да не говорим за поливане или други нужди. От казаното до тук искам да ти кажа,че вода в парцела ти не се знае дали има,но на близо предполагам до 10-15 метра минава дамар от който само ти сълзи в твоя кладенец защото кладенеца ти не е направен където трябва за да има вода в него. Съвета ми е да се провери къде минава въпросния дамар за който ти казвам и на определено място от дамара да си направиш сондаж в който да имаш вода и за много други нужди,а не само за утоляване на жаждата в горещините!
                      На въпроса ти за дълбочината на дамара как можеш да разбереш ще ти кажа,че и тя се мери както се търси дамара,но там много зависи да не кривуличи самия дамар,а да върви направо, специално аз никога не съм гарантирал за дълбочината на определен дамар въпреки,че на хиляди места съм казвал с точност до сантиметъра в същото време ми е давало и отклонение,но винаги съм казвал,че гарантирам където ти кажа че имаш вода искам да се направи вертикален сондаж и водата е на лице.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Ето това е кладенец.
                        http://vbox7.com/play:dca924f4
                        878161634

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Де да беше така!

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Не си спомням къде точно го правих тоз кладенец. Още работи!

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Е Краси това е разкошния кладенец !

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                А бе Дрилига ни баламосва тука да не каже иновациите .
                                Ама и волтроните не казват

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X