Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кладенци и сондажи

    тоя от Плевен и колегата Nikt drilling. обаче пътя ще ти е повече отколкото сондажа,освен ако е намериш някоя платформа с влекач да докара камионите.

    Коментар


    • До: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      тоя от Плевен и колегата Nikt drilling. обаче пътя ще ти е повече отколкото сондажа,освен ако е намериш някоя платформа с влекач да докара камионите.
      Цена за път от 20м. дълбочина нагоре не се взима!
      Поне не Аз.
      Цените на линеен метър са колкото Ф-то на ПВЦ-то (+10/15лв. във скала (в това число не влиза Ф-110мм.)).
      Прикачени файлове
      878161634

      Коментар


      • До: Кладенци и сондажи

        е явно при теб не е така,тоя от Плевен взима много пари,работи качествено ,но скъпо.

        Коментар


        • До: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          е явно при теб не е така,тоя от Плевен взима много пари,работи качествено ,но скъпо.
          Какво според теб означава качествена работа?
          И какво според теб трябва да вкючва сондажната работа за да е качествена?
          878161634

          Коментар


          • До: Кладенци и сондажи

            ми той си прави всичко,а не преди имаше един ,доде ,направи дупката,вземе по 150-60лв на метър и го замине така,иначе тоя си слага всичко,тръби,помпа по желание,продувки и прочие.поне за мен това е качествена,а не претупана работа.

            Коментар


            • До: Кладенци и сондажи

              Да ти направи дупката и си замине и каквоти седиш и чакаш да се срине сондажа Не всеки умее да си пусне тръбите и да дренира около тях.Това си е работа на сондьора и е включено в цената.Аз карам филц на десетина сонди из София .Знам че чат пат ходят из провинцията но не съм ги питал какво що не ми влиза в работата да любопитствамАко някой се интересува ше напиша няколко телефона на сондьори от София само с водно бурене.За сухо бурене трябва да ида утре да запиша телефона от един магазин.Поздрави
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • До: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение

                В цената на линеен метър задлжително трябва да вкючва миниум:
                -сондиране (пример Ф-200мм.)
                -ПВЦ (пример Ф-110/Ф-125/Ф-140.....) ПВЦто се нарязва на филтър на определени места с процепи до 1.5мм.)
                -промиване и дрениране със филлц едновремено (зърненоста на филца не трябва да е -6мм. до +10мм.
                -продухване с компресор (Ерлифт(минимум 8ч. и 72ч. за дълбоки сондажи))

                Ако това го няма в цената сори.

                >Между сондажния отвор и ПВЦто има само дренаж<

                Успех
                Последно редактирано от cveti; 04-05-09, 17:39.
                878161634

                Коментар


                • До: Кладенци и сондажи

                  Пневмоударното сондиране е за по-малки диаметри и дълбочини!По-добре викнете една водоноска и решавате проблема!!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • До: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Пневмоударното сондиране е за по-малки диаметри и дълбочини!По-добре викнете една водоноска и решавате проблема!!
                    кой проблем?
                    Прикачени файлове
                    878161634

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      колега,може ли малко инфо за машинката,днеска ходих в една библиотека,и зе зачетох в една книжка изобщо пневмоударното сондиране не за малки дълбочини,китайците през 1400година ,са достигнали до 1000м.! с ударна сонда с дървена рамка,длетото се е движело от няколко китаеца.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
                        Темата е изключително интересна и за мен.

                        Имам следния казус: имам кладенец в местност Боровец-север във Варна (много песъклива почва), който е правен наскоро, но левашки: дошъл някакъв човек и бил сонда ф60, излязла вода на 18 метра, и дълбали още 3 надолу. После сондьора си заминал (не мисля че са правили продухване), и човекът който тогава е поръчал сондажа го е довършил сам: купил ПВЦ тръба ф40, пуснал я в дупката, насипал отстрани чакъл, и си запълнил отстрани дупката. В резултат сондажа работил половин година, после по някое време помпата взела да хвърля мътилка и спряла, никой не се погрижил, и в момента помпата е погребана под мътилката, не може да се извади, и очевидно сондажа е неизползваем. Дотук имам следните варианти предложени:
                        - промиване с вода под налягане и последващо продухване (500 лв)
                        - прекопаване на ръка (около 2000 лв)

                        Първото изобщо не ми дава гаранция че няма да се случи същото след някой и друг месец, а второто изобщо не знам дали е възможно и разумно при тази дълбочина. Иска ми се да го пробвам да му извадя поне част от тинята и помпата сам, но не ми идва на акъла какво да спусна там долу че да вади дори и малко по малко тинята или дори само да я разбие, предполагам че с няколко кофи вода и малко бой с желязо ще излезе помпата. Дайте акъл :-) Например съединени много дълги арматурни железа (4х5 метра) с лопатка накрая ?
                        Върху устието на сондажа струпваш подходяща купчинка пръст. Забучваш дървен кръст с надпис "Тук имаше сондаж" и палиш свещичка.

                        В пясъчни терени веднага или съвместно с пробиването де поставят обсадни тръби с филтър накрая. А диаметърът ф60 е само за проучвателна дупка. Ако скалата е ронлива, помпата трябва да е такава, че да позволява работа с водно-пясъчна емулсия. Иначе затлачването е неминуемо. И следва втора купчинка пръст...

                        Търси специалисти.

                        Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
                        Виждам още разумни предложения, благодаря на всички. Идеята да се раздуха гадостта долу и на мен ми е минавала, само първо ще проверя дали не е пясък, който очевидно няма да се разтвори във вода. Тръбата е ф40см, или ф400мм, така че нормална потапяща помпа си влиза. Ако ще пускам въздух долу, ще взема компресор - на работа разполагаме с 15 атмосфери такъв. Не съм много убеден каква точно помпа мога да ползвам за да извади мътилката.
                        Е, при диаметър 400 мм.работата е по-лека. Спускаш потопяема помпа до нивото на тинята, успоредно с нея стоманена тръба на муфи със струен накрайник и гониш вода по нея. Ще изчерпиш всичките утайки.
                        Последно редактирано от cveti; 09-05-09, 10:43.

                        Коментар


                        • До: Кладенци и сондажи

                          Сухия сондаж не е за препоръчване, при мене отидоха 40 тона вода

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от kretos Преглед на мнение
                            Сухия сондаж не е за препоръчване, при мене отидоха 40 тона вода
                            За кой район става въпрос?
                            878161634

                            Коментар


                            • До: Кладенци и сондажи

                              Около Варна е , много скала и камък, след 15тия метър пясък още 15

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                КОлеги!!Сондирайте с вода!!Оставете пневмоударниците-за водарски сондажи не са !!Навсякъде около София са изпонаписани телефони на специалисти по въздушно сондиране,но известно количество хора ги издирват с не много добри намерения по повод несвършена работа!!А и при диаметър 60 мм...Удачни са само за скални райони ,а и там си трябва проширяване!!При пясъци и терен където не държи отвор след вадене бентонита го замазва и проблем никакъв-пускаш си тръбата и продухваш спокойно!!А ако водата е до 15-тина метра и няма много каманак , и сондиране с шнекове е удачно-по-бързо е ,не иска вода и т.н!Успех!
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X