Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DAF 45

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DAF 45

    КОлеги ,имам слединят въпрос .Интересува ме камион Даф 45.150 колко му е общото тегло ?Гледам в мобиле-то някъде го давам 7.5 ,някъде 11 т.(то там какви ли не глупости пишат )И в немския гледам ,пак има различни видове . Като му гледам гумите са 17.5 цола .Не би трябвало да е повече от 7.5т. Някой има ли такъв камион или знае със сигурност ?

  • #2
    От: DAF 45

    има модели от 7.5т до 12т (7,5т, 8,5т, 9т, 10т, и 11,99т)
    колкото ти казват, че е конкретния автомобил - толкова е...

    Коментар


    • #3
      От: DAF 45

      Първоначално публикуван от baymu4o Преглед на мнение
      КОлеги ,имам слединят въпрос .Интересува ме камион Даф 45.150 колко му е общото тегло ?Гледам в мобиле-то някъде го давам 7.5 ,някъде 11 т.(то там какви ли не глупости пишат )И в немския гледам ,пак има различни видове . Като му гледам гумите са 17.5 цола .Не би трябвало да е повече от 7.5т. Някой има ли такъв камион или знае със сигурност ?
      Колега то си пише 45.150 , където 45 е общото тегло или 4.5т ,а 150 са конските сили.Поздрави. П.П. Не съм на 100% сигурен ,но мисля че е така.
      0887632135-Краси

      Коментар


      • #4
        От: DAF 45

        Първоначално публикуван от krasi0573 Преглед на мнение
        Колега то си пише 45.150 , където 45 е общото тегло или 4.5т ,а 150 са конските сили.Поздрави. П.П. Не съм на 100% сигурен ,но мисля че е така.
        4,5 т общо тегло - това да не е Ивеко Дейли?...

        Даф 45/55 е модел който е с тегло от 7,5 т до 16 т
        45 е със гуми 17,5" и покрива гамата от 7,5 до 12 т
        55 е с гуми 19,5" и покрива гамата от 12 до 16 т
        Кабината е една и съща - двигателите имат припокриване - шасито и окачването са различни

        150 сигурно е мощността но не знам дали при Даф е в КС или KW (както при МАН) - най-вероятно е 150 кс, което обаче нищо не говори за теглото...

        Коментар


        • #5
          От: DAF 45

          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
          150 сигурно е мощността но не знам дали при Даф е в КС или KW (както при МАН) - най-вероятно е 150 кс, което обаче нищо не говори за теглото...
          Точно така модела е такъв,ама това за киловатите и конските сили не го разбрах–аз не се сещам изобщо за камион на който да се пише мощността в киловати в означението на модела.И на MAN,пак са конски сили и общо тегло.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: DAF 45

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            И на MAN,пак са конски сили и общо тегло.
            на TG генерацията са конски сили
            мислех, че на старата генерация са в киловати, ама е малко по сложно май...
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от vlageo; 07-06-10, 16:42.

            Коментар


            • #7
              От: DAF 45

              Да,бъркаш.Това,че не са кръгли цифри(примерно 321,322,422,403,414) не е защото са киловати,а последната цифра се отнася за модела.Първите модели,с единица са от 80-те години.А последните–4,са преди появата на TGA(който е първия от генерацията).
              Няма значение–и без друго не е по-темата и не е важно
              По темата е,че след определени години моделите 45 и 55 се преименуват на LF,като цифрите си остават.И за LF45 общото тегло е от 6 до 12 тона,а за LF 55,от 13 до 18 тона.Отделно кабините са унифицирани с Renaut Midlum/Volvo FL(преди време дискутирахме точно това с теб,в една тема).

              P.S.Да,явно и аз не съм отлично информиран за всичко по въпроса...Мерси за информацията!(сега видях линка)
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X