Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    То и при нас нямаше хлабаво,товарил съм на КамАЗ самосвал(с бързи/бавни) 17 тона...Абе до бруто 25-26 тона,а по книга брутото е 18,5-19 тона.То книгата,хайе оставяме я-до около 22-23 бруто си върви горе-долу добре,а и става дума за предимно шосета и твърди пътища.А на разтоварища съм закъсвал и с 10-11 тона товар и то не заради друго,а просто щото не му стига силата или няма блокажи.Но което е вярно-за камион без блокажи(не работеше единствения блокаж) беше доста проходим-в моя бранш това беше от най-леките камиончета,та затова.

    Аз не предлагам и не продавам нищо,но за камион за в гората и то професионално,си трябва пълноприводна машина-триосна или двуосна,зависи от терена,възможностите и целите.
    Да,ако ще си карам по два-три курса годишно бих си взел Газ 53(много опростена и здрава машина,и проходима но..)-все ще се намери подходящо сухо време,когато да си свърша работата,но за хора,които са всеки ден в гората си трябва и по-сериозна техника.
    А 20 и кусур,тонен КамАЗ се вади доста трудно,като закъса някъде.Разтоварва се по-бавно,изважда се за повече време и при условие,че има с какво и после пак се товари по-бавно...Както каза MIK зависи от вида на сечта и терена.
    Иначе съм съгласен,че пътища трябва да се направят,но това не гарантира постоянното им качество,нито постоянното присъсътвие на достатъчно мощен булдозер,за да те вади ако се наложи.
    То ,че не гарантира не гарантира ,но в извесна степен пътя се оказва важен,ти дето викаш ,че си закъсвал на разтоварища.Пък сега тоя блокаж като не е работил ,що не го оправи или беше дан перян?
    Не казвам ,че си лош шофиьор но си зависи и от шофиора на самият камиьон .Ни и друга страна има ,всеки знае ,че е добре да си купи нов камиьон но дали го позволяват финансите на фирмата.Затова препоръчвам Камаз за 1ви камиьон.Евтин е да го купиш и си ги избива камаза.Не знам защо при теб така се е случвало но по нашия край такива закасали камази не съм виждал.Всичко живо е с камаз,ифа,зил,газ
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #77
      До: какъв камион да си взема?

      Не го оправих,защото само този един блокаж,не е много полезен,а и дори да се оправи,после често създава повече проблеми.Пък и точно блокажа,беше в окаяно състояние,изолиран от всякъде-липсваха части,а и аз съм само работник,а не собственик(т.е.бях-вече не работя там)парите не ги давам аз.

      Иначе си прав,че шофьорът е най-важния фактор(не че съм много добър такъв,самият аз,щом съм закъсвал).
      Аз не съм казал,че не си е избивал парите,въпреки закъсването(което в моя бранш е неизбежно-случва се,кога по-рядко,кога по-често).Но при мен е било друго-въженцето винаги под ръка-колеги винаги наоколо-я с камиони,я с булдозер,а и самосвал-ако можеш вдигаш,изиспваш и излизш,друг път и това не помага...Абе да не ти се налага да работиш тази професия-понякога газиш в калта по-цял ден и не закъсваш,друг път цял ден караш по магистрали и после за момент се глобнеш някъде...А уж гледаш внимаваш...

      P.S.За мен това е минало,сега возя хора(поне се надявам да са хора...)
      Последно редактирано от cecoa1; 28-04-10, 00:12.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #78
        До: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Не го оправих,защото само този един блокаж,не е много полезен,а и дори да се оправи,после често създава повече проблеми.Пък и точно блокажа,беше в окаяно състояние,изолиран от всякъде-липсваха части,а и аз съм само работник,а не собственик(т.е.бях-вече не работя там)парите не ги давам аз.

        Иначе си прав,че шофьорът е най-важния фактор(не че съм много добър такъв,самият аз,щом съм закъсвал).
        Винаги може да се закъса споко.То това е една от огромните грешки,че всеки си казва а тва е камаз нека кара там пак квото иска да става.Не става с каруцарско каране,требе и ремонт.Тази фирма ги поддържа Камазите в идеално състояние ,може би и зарди това може да не закъсват.Щом се счупи нещо званат (на нас в повечето случай) за помош и се купува нова част. Те са в Бизнеса така да се каже.
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #79
          До: какъв камион да си взема?

          Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
          Винаги може да се закъса споко.То това е една от огромните грешки,че всеки си казва а тва е камаз нека кара там пак квото иска да става.Не става с каруцарско каране,требе и ремонт.Тази фирма ги поддържа Камазите в идеално състояние ,може би и зарди това може да не закъсват.Щом се счупи нещо званат (на нас в повечето случай) за помош и се купува нова част. Те са в Бизнеса така да се каже.
          Бобчо за какво говориме не ми го хвали камаза както казва Цецо за асвалт става за гората само на здрав път,при вас вървят заедно с булдозера ,кога ще се изтегли с щипката питай ме нали всичко ще замине явно при вас много легенди се носят П.П всеки ден ги теглим тия мърши по гората на равен терен с 40-50см кал няма мърдане не блокаж нищо не помага само теглене.
          Последно редактирано от druje; 28-04-10, 06:21.
          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

          Коментар


          • #80
            До: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            здравейте, мерси за информацията

            до: druje- двумостовия щаер колко колко го товарите? в обявата пише че полезния товар е 3тона не е ли малко?

            до:TONI 1977- ако имаш възможност да провериш ще съм ти благодарен

            до:cecoa1-- знаеш ги хората от Габрово значи не са лоши хора, само малко стиснати
            относно Страхил ще го проверя като си дойда, но сигурно има някакъв сайт, за да видя какво има?
            има достатъчно мощност товари 10-12куб.дърва и7-8куб. трупи ,на газ 66(виетнамка)полезия товар е 2,5тона а товари 8-9куб.дърва лошото на газ66 е че няма достатъчно мощност и като цяло газ нямат добри спирачки много често изпускат иначе това е истинското4х4
            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

            Коментар


            • #81
              До: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
              Бобчо за какво говориме не ми го хвали камаза както казва Цецо за асвалт става за гората само на здрав път,при вас вървят заедно с булдозера ,кога ще се изтегли с щипката питай ме нали всичко ще замине явно при вас много легенди се носят П.П всеки ден ги теглим тия мърши по гората на равен терен с 40-50см кал няма мърдане не блокаж нищо не помага само теглене.
              Какво бе колега ще замине като се дръпне с щипката ? Я кажи сега
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #82
                До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                имам един малко смешен за вас въпрос, а той е:какво ще означава пълноприводна машина?
                Задвижване на всички мостове: 4х4; 6х6 ; 8х8
                Първото число от колесната формула е общия брой на колелата (не на гумите), а второто число е броя на ДВИГАТЕЛНИТЕ колела.
                Т.е. Камаз 6х4 е със задвижване само на двата задни моста. Предния мост е управляем, но не и двигателен.

                Коментар


                • #83
                  До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                  има достатъчно мощност товари 10-12куб.дърва и7-8куб. трупи ,на газ 66(виетнамка)полезия товар е 2,5тона а товари 8-9куб.дърва лошото на газ66 е че няма достатъчно мощност и като цяло газ нямат добри спирачки много често изпускат иначе това е истинското4х4
                  значи да съм спокоен по отношение на мощност, мисля че към 120коня е Щаера с 2-та моста дизел с бавни скорости, така ли? мощтност не му липсва даже и затоварен с 10куб. дърва?
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #84
                    До: какъв камион да си взема?

                    Казвам последните думи .Колко от всички коментиращите тук работят с камиони в гората .Според мен сме двама не повече.Работата в гората няма нищо общо с асфалта.И понеже се каза нещо за камаза .Знаеш ли приятелю че се очаква със закон да се забранят голите сечи освен при определени изисквания .Какъв е извода .Че с тоя камаз неможе да меневрираш в гората да се скъсаш ако искаш ,камо ли да вършиш каквато и да е работа .Защо Самурая върви в гората отговорете си сами и е проходим .

                    Коментар


                    • #85
                      До: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                      Казвам последните думи .Колко от всички коментиращите тук работят с камиони в гората .Според мен сме двама не повече.Работата в гората няма нищо общо с асфалта.И понеже се каза нещо за камаза .Знаеш ли приятелю че се очаква със закон да се забранят голите сечи освен при определени изисквания .Какъв е извода .Че с тоя камаз неможе да меневрираш в гората да се скъсаш ако искаш ,камо ли да вършиш каквато и да е работа .Защо Самурая върви в гората отговорете си сами и е проходим .
                      Ми тогава с какво ще се извозва ? с Самурай Работил съм с Камазите на тези хора значи ставаме 3ма
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #86
                        До: какъв камион да си взема?

                        Бобчо сравнението със Самурая го казах не да се извозват дърва с него а защото е един пример за автомобил който влиза в гората по различно предназначение но е като качество много добър.Защо ,ами лек късо междуосие просто устройство малолитражен и т . н .

                        Коментар


                        • #87
                          До: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
                          Какво бе колега ще замине като се дръпне с щипката ? Я кажи сега
                          Може да я изкубеш я от камиона или да я разглобиш на части не изкам да спориме снимай някой път като си правите експиримент да го видиме това чудо,как с щипка дето вдига 4-5тона изваждаш 20тона камион голямо приключение ще да е
                          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                          Коментар


                          • #88
                            До: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                            значи да съм спокоен по отношение на мощност, мисля че към 120коня е Щаера с 2-та моста дизел с бавни скорости, така ли? мощтност не му липсва даже и затоварен с 10куб. дърва?
                            няма проблеми и с 12-14куб дърва
                            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                            Коментар


                            • #89
                              До: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                              Бобчо сравнението със Самурая го казах не да се извозват дърва с него а защото е един пример за автомобил който влиза в гората по различно предназначение но е като качество много добър.Защо ,ами лек късо междуосие просто устройство малолитражен и т . н .
                              Това в горния ми пост прозвуча малко като шега .
                              За междуосието си прав в такъв случай ако гони междуосие Виетнамката може да помогне но ....Зависи на какъв терен ще се води тази сеч,какви трупи ще се извозват,ако е за прореждане на гора или пък с голяма маса да се работи.Има хиляди варянта за камиони но зависи от бюджета на фирмата Щайера не съм изобщо запознат с него и затова не го коментирам .За междуосието знам защото като ходим по пътищата по гората с нивата някаде е нужно много малко междуосие като на нивата .Нащо горско(град Якоруда) искарват матеряла се С Камази имаха 1 мерцедес и тая фирма го купи дето ги познавам аз
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • #90
                                До: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                                Може да я изкубеш я от камиона или да я разглобиш на части не изкам да спориме снимай някой път като си правите експиримент да го видиме това чудо,как с щипка дето вдига 4-5тона изваждаш 20тона камион голямо приключение ще да е
                                Чакай колега ти не ме разбираш... Тая щипка не го вдига ,а тя само го побутва или го очекорва каде ще вдига камаз с щипка .
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X