Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Колега,ще ти дам поне малка представа.Имал съм Татра,джуган, и сега притежавам Урал 375Д имам и много наблюдения на виетнамка,ифа L50 4Х4,Ифа L60 4X4 и много малко на прага.

    Татра-Товариш,колкото можеш да събереш че даже и двойно,лесна за управление-сконнен съм да кажа че и много маневрена.Моята беше самосвал,но прекалено тежка за горска ехплотация...а за разхода....хм там не ми се коментира-тоя машина харчи като за 3-4 виетнамки

    Джуган-Много добра и здрава машина,с ифов мотор дава и приличен разход.От към проходимост доста добър,но без хидравлика труден за оправление,слабо маневрен некой по тесен завой и край.Калпав от към спирачки,което в моя случай фатално по тия баири дето слиза.Махнах го само и само заради спирачките.

    Виетнамка-малка пъргава машина,но товари прекалено малко-става само за претоварване или извозване.Изключително маневрена,от към здравина,знам че докато не смениш диференциялите с газкови ги прави на парчета.Нямам опит с Газ-66(виетнамка) нека някой колега с опит да каже за дифовете.

    Ифа L50-хубавото на тая машина е че има блокажи,вози среден товар като джуган/виетнамка от към здравина-нека пак некой колега с опит коментира,но нашите хора тук неги предпочитат много,много.

    Ифа L60-същото като за 50-тката,че има блокажи товара е горе доло същия,даже еднакъв.Един мой личен приятел с Ифа шестак страда много то главите на двигателя един друг познат също.Чувал съм доста лоши отвизи за ифов шест цилиндров мотор,но нека пак колега с опит да каже.

    Урал 375Д-тука вече е истината,това животно нема чупене,товари като танк варви като танк много здрава и надеждна машина е.Сравнително маневрен камион е с доста добра проходимост,носи му се славата из форума.С урала съм правил неща,който нито джугана нито всички останали са им по силите.При урал няма изключване на скорости/раздатка,при урал няма изпускане на спирачки.Абе това си е горската машина,сигорен и надежден камион.За разход-харчи толкова,колкото е необходимо

    Прага-за прагата съм чувал че много прегрявал 6ти цилиндър на двигателя,вярно ли е незнам.
    Имах прага,Прегрява ,Да, защото все пак не е с водно охлаждане а е с въздушно и 6-тия не го охлажда добре и затова.До колкото машините.
    По нашия край се товари с Камази(предимно)после са Виетнамките ,Ифите,Урал има само 1 и го "Мелат" яко тоя Урал ама и разхода е ... .Една фирма сме вътрешни там,имат 5 камаза и един мерцедес(с щипка).Не помна някаде да са казали ,че са закъсвали защото се движат всичките и ако стане нещо с щипката се вадат взаимно.
    Рило-Родопския Край имам предвид.Терени колкото искаш.Но те си правят пътя с булдозер(верижен).Такаче ако ще се занимаваш с този бизнес помисли и за това ,защото без път няма как да извозваш.
    П.П Тази фирма сече всичко няма дъб ,няма бука,дъбовица,ела,бор всичко такаче КАмаЗ зимай и не се чуди
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 27-04-10, 21:50.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #62
      До: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
      Искам да кажа че тоя ГАЗ 53 с болгар двигател зилова кутия ,диференциали от ифа с гуми от тракторна шарка ще остави не виетнамки и тем подобни а всички
      Колега ,ти този ГАЗ го направи някаква смеска
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #63
        До: какъв камион да си взема?

        Като гледам Краза с щипката от отговор №34 мисля че става въпрос за КрАЗ 219 с двутактов дизелов двигател ЯАЗ 206/или мостовете са от такъв/. Това е по-стария модел на КрАЗ 255 при него няма хидравлика на волана, а има пневмоусилител-като направиш две-три маневри намясто и оставаш без въздух за спирачките.
        Не съм карал такъв, но имаше един понашия край за който нямаше хубаво мнение.

        Коментар


        • #64
          До: какъв камион да си взема?

          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
          Като гледам Краза с щипката от отговор №34 мисля че става въпрос за КрАЗ 219 с двутактов дизелов двигател ЯАЗ 206/или мостовете са от такъв/. Това е по-стария модел на КрАЗ 255 при него няма хидравлика на волана, а има пневмоусилител-като направиш две-три маневри намясто и оставаш без въздух за спирачките.
          Не съм карал такъв, но имаше един понашия край за който нямаше хубаво мнение.
          благодаря ти колега за информацията, безценна е а колкото до изборът ми, той си остава същия:Урал,Щаер,КамаЗ

          до: bob4oo- какви камази използват? тези с двойните гуми на задните мостове ли? или такъв като на снимката?
          Прикачени файлове
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #65
            До: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            благодаря ти колега за информацията, безценна е а колкото до изборът ми, той си остава същия:Урал,Щаер,КамаЗ

            до: bob4oo- какви камази използват? тези с двойните гуми на задните мостове ли? или такъв като на снимката?
            Най-обикновенните с 2ните мостове отзад и Гуми,Общо 10 гуми. Щаер по нашия край до сега не е отселявал дълго .Сега има ендо ново ивеко но не го юркат много,много
            П.П Ако имаш още питания за Камаз,питай от малък се занимавам с ремонти в тая фирма Не ,че ся съм много голям де ама .....
            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 27-04-10, 22:36.
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #66
              До: какъв камион да си взема?

              аз ако знам че път има, машината която ще взема е КамаЗ( с обикновенните мостове) но терена ще е смесен и затова искам ВИСОКОПРОХОДИМА машина
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #67
                До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                аз ако знам че път има, машината която ще взема е КамаЗ( с обикновенните мостове) но терена ще е смесен и затова искам ВИСОКОПРОХОДИМА машина
                Колега избора е изцяло твой,Но аз бих предпочел Камаза да не мислиш,че по моя край има много пътища .Пък ти ще му сложиш щипка за товаряне и като закъса някаде,пуска балансьорите и се хваща с щипката някаде и излиза без проблем.Пък и в тая криза няма смисъл да харчиш кой знае колко пари за проходима машина(до сега не съм виждъл закъсал Камаз)Като ти тръгне бизнеса,което ти го пожелавам искрено!! Купи си още някаква машина и така,лека по лека ще се издигнеш
                Пък до колкото пътя,за него ще трябва едно булдозерченце(верижничко)да прави и оправя пътя
                А пък и колега от каде реши ,че Камаза не е проходим ?
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #68
                  До: какъв камион да си взема?

                  този камаз с обикновенните мостове имали блокажи? ще ме извиниш за незнанието
                  Прикачени файлове
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #69
                    До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    този камаз с обикновенните мостове имали блокажи? ще ме извиниш за незнанието
                    Да,даже мога да ти кажа и как действа ако искаш
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #70
                      До: какъв камион да си взема?

                      разбира се че искам да знам направо казвай, не питай
                      ехх колко съм нахален значи
                      всякъква информация ми е полезна от първа ръка
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • #71
                        До: какъв камион да си взема?

                        Обикновен КамАЗ е сравнително проходим,но на твърди терени,за в гора не става.Ако има щипка/кран/лебедка и т.н. може и да се ползва,но като цяло не е за такива неща-бордовия КамАЗ си е за по пътищата(дори и лоши,но пътища).Мотора е слаб,а бордовия няма бавни(той има бързи и бавни,но не и такива бавни като триосния модел,а само за нормално каране по шосета).Главните предавания на камаза са около 3-4или5 различни и на бордовите,почти винаги се слагат с най-малко предавателно число.И понеже има доста място,на КамАЗа се товари доста,та може и да се стигне на някои места да не му стигне силата,дори и на първа,бавна предавка,особено ако позатъне някъде.
                        Карал съм самосвал и добре знам за какво става въпрос.Бая ремонти съм му правил и аз,та го знам колко е безпроблемен(макар че,съм му правил не много тежки ремонти,щото го пазех).

                        И какви блокажи има?!Има един блокаж на маждуосевия диференциал и той рядко работи,а когато работи понякога помага да си строшиш диференциал(когато го забравиш включен).
                        В доста по-новите има три блокажа,като на повечето западни 6х4 камиони,но такъв не съм карал,а и са по-редки.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #72
                          До: какъв камион да си взема?

                          значи отпада като ипция, за пореден път благодаря на колегата cecoa1 за помощта, много бира му се събра на човека
                          трябва да е горска машина( виенна предполагам) за такива цели
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #73
                            До: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Обикновен КамАЗ е сравнително проходим,но на твърди терени,за в гора не става.Ако има щипка/кран/лебедка и т.н. може и да се ползва,но като цяло не е за такива неща-бордовия КамАЗ си е за по пътищата(дори и лоши,но пътища).Мотора е слаб,а бордовия няма бавни(той има бързи и бавни,но не и такива бавни като триосния модел,а само за нормално каране по шосета).Главните предавания на камаза са около 3-4или5 различни и на бордовите,почти винаги се слагат с най-малко предавателно число.И понеже има доста място,на КамАЗа се товари доста,та може и да се стигне на някои места да не му стигне силата,дори и на първа,бавна предавка,особено ако позатъне някъде.
                            Карал съм самосвал и добре знам за какво става въпрос.Бая ремонти съм му правил и аз,та го знам колко е безпроблемен(макар че,съм му правил не много тежки ремонти,щото го пазех).

                            И какви блокажи има?!Има един блокаж на маждуосевия диференциал и той рядко работи,а когато работи понякога помага да си строшиш диференциал(когато го забравиш включен).
                            В доста по-новите има три блокажа,като на повечето западни 6х4 камиони,но такъв не съм карал,а и са по-редки.
                            Колега,при нас няма хлабаво,товарят ги с дарвета с среден диаметар 40-50 сантиметра и някой път излизат над спонците дарветата.
                            До колкото чух последния път имат и блокаж на диференцияла,за този междуосевият знам.Като го забравиш си е твой проблема не се дава да се кара с вклучен и нивата също не се кара.Колега cecoa1,ти какво предлагаш ? като марка или не предлагаш ?
                            Но пак казвам Избора е изцяло на колегата ние само казваме и предлагаме.
                            П.П Пък и вие какво си мислите ,че няма да поправят пътищата ли ??? и да минават камиони от там тва е почти невазможно е през зимата пуснаха верижен булдозер да пробива пътя.Без булдозер не става,ако искаш си купи и най-проходимия камион
                            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 27-04-10, 23:30.
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #74
                              До: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
                              Колега,при нас няма хлабаво,товарят ги с дарвета с среден диаметар 40-50 сантиметра и някой път излизат над спонците дарветата.
                              До колкото чух последния път имат и блокаж на диференцияла,за този междуосевият знам.Като го забравиш си е твой проблема не се дава да се кара с вклучен и нивата също не се кара.
                              Но пак казвам Избора е изцяло на колегата ние само казваме и предлагаме.
                              То и при нас нямаше хлабаво,товарил съм на КамАЗ самосвал(с бързи/бавни) 17 тона...Абе до бруто 25-26 тона,а по книга брутото е 18,5-19 тона.То книгата,хайе оставяме я-до около 22-23 бруто си върви горе-долу добре,а и става дума за предимно шосета и твърди пътища.А на разтоварища съм закъсвал и с 10-11 тона товар и то не заради друго,а просто щото не му стига силата или няма блокажи.Но което е вярно-за камион без блокажи(не работеше единствения блокаж) беше доста проходим-в моя бранш това беше от най-леките камиончета,та затова.

                              Аз не предлагам и не продавам нищо,но за камион за в гората и то професионално,си трябва пълноприводна машина-триосна или двуосна,зависи от терена,възможностите и целите.
                              Да,ако ще си карам по два-три курса годишно бих си взел Газ 53(много опростена и здрава машина,и проходима но..)-все ще се намери подходящо сухо време,когато да си свърша работата,но за хора,които са всеки ден в гората си трябва и по-сериозна техника.
                              А 20 и кусур,тонен КамАЗ се вади доста трудно,като закъса някъде.Разтоварва се по-бавно,изважда се за повече време и при условие,че има с какво и после пак се товари по-бавно...Както каза MIK зависи от вида на сечта и терена.
                              Иначе съм съгласен,че пътища трябва да се направят,но това не гарантира постоянното им качество,нито постоянното присъсътвие на достатъчно мощен булдозер,за да те вади ако се наложи.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #75
                                До: какъв камион да си взема?

                                имам един малко смешен за вас въпрос, а той е:какво ще означава пълноприводна машина?
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X