Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
    Аз,се сещам ами ако завали дъжд?
    Оспамихме темата.
    аз не се сещам!!! кажете и на непросветените за какво става дума
    Real Recognize Real

    Коментар


    • #47
      До: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
      Колега за гората не мисля че ти трябва камион над 7-8тона празен защо с товар10куб.дърва отиваш на голям тонаж,а щом имаш познания в горския сектор знаеш пътищата какви са не издържат на голям тонаж и на много дълги камиони заради тесните завой ,щом парите не са ти проблем търси ЩАЕР има и с 3моста и с 2моста и двата модела товарят над10куб.дърва и се справят добре с проходимост и разход с дизелови мотори са имат и фабрични лебедки дето можеш да се теглиш и на пред и на зад,ползвали са ги Австрийската армия има внесени и в България доста, това е истината според мен дано намериш каквото ти трябва
      Подкрепям напълно. Щаера е велика машина. Ако искаш мога да се поразровя, тук при мене има много, направо е пълно навсякъде с камиони Рено 4х4, или бивши военни, или пожарникарски, естествено дизел. Е, малко са стари като модел, но все пак става въпрос и за бюджет, нали . А и ти няма да ходиш с камиона на парад я, в гората ще мечкуваш с него . Ако ти е интерерсно пиши, то дори не е да го търсиш, тук просто гъмжи от тях, пълно е. А и се сещам, че купувайки такъв камион, отгоре може да има и доста добро оборудване - помпи, пожарникарски чудесии, стойки .................... Айде успех .
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #48
        До: какъв камион да си взема?

        Сега чети това което пиша.1 в гората вървят най много автомобили с колкото се може по близко междуосие.2да са бавнооборотни защото носят дърва и от там се увеличава мощността. 3 в кал вървят тесните гуми .4 ифовите диференциали имат пълни блокажи и няма като виетнамката с муфа ,или като 157 ако натовариш едната страна и се наклони зила другите колелета въртят във въздуха а зила не мърда.5 също най проходимите в гората са най леките камиони .Мога да ти говоря за предимствата до 20 но мисля че разбра накъде бия .Успех с избора на търсещите

        Коментар


        • #49
          До: какъв камион да си взема?

          За директна покупка е Щаера но с два моста по добре е .При нас ги имаме 5 броя супер са надеждни

          Коментар


          • #50
            До: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
            Сега чети това което пиша.1 в гората вървят най много автомобили с колкото се може по близко междуосие.2да са бавнооборотни защото носят дърва и от там се увеличава мощността. 3 в кал вървят тесните гуми .4 ифовите диференциали имат пълни блокажи и няма като виетнамката с муфа ,или като 157 ако натовариш едната страна и се наклони зила другите колелета въртят във въздуха а зила не мърда.5 също най проходимите в гората са най леките камиони .Мога да ти говоря за предимствата до 20 но мисля че разбра накъде бия .Успех с избора на търсещите
            На мен тези неща са ми ясни,но не ми отговори на въпроса.
            Газка съм карал и бензинова и ей тази на снимката,тя е с
            двигател Лейланд,СК от Зил-130 и съеденител от ЮМЗ!
            Прикачени файлове
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #51
              До: какъв камион да си взема?

              Бочка изв но да оставим това .Едно е да караш по асфалт друго е в гората .Но важно е да знаеш преди да купиш нещо точно за какво ще го използваш защото малко по нагоре писах за видовете сечи .Както са различни така трябва да са различни и автомобилите с които се возят дървата .

              Коментар


              • #52
                До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Подкрепям напълно. Щаера е велика машина. Ако искаш мога да се поразровя, тук при мене има много, направо е пълно навсякъде с камиони Рено 4х4, или бивши военни, или пожарникарски, естествено дизел. Е, малко са стари като модел, но все пак става въпрос и за бюджет, нали . А и ти няма да ходиш с камиона на парад я, в гората ще мечкуваш с него . Ако ти е интерерсно пиши, то дори не е да го търсиш, тук просто гъмжи от тях, пълно е. А и се сещам, че купувайки такъв камион, отгоре може да има и доста добро оборудване - помпи, пожарникарски чудесии, стойки .................... Айде успех .
                напълно си прав, аз сасега няма да копувам защото съм далеч, но след няколко месеца си идвам и трябва да знам какво търся, не тепърва да се чудя, затова ще си ми от полза страшно много.Интересувам се главно от Щаер 4х4, 6х6 няма значение
                Real Recognize Real

                Коментар


                • #53
                  До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                  Бочка изв но да оставим това .Едно е да караш по асфалт друго е в гората .Но важно е да знаеш преди да купиш нещо точно за какво ще го използваш защото малко по нагоре писах за видовете сечи .Както са различни така трябва да са различни и автомобилите с които се возят дървата .
                  камионът ще се използва най вероятно за всякакви сечи!! така че трябва да е нещо осреднено( незнам как да се изразя)
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #54
                    До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                    Бочка изв но да оставим това .Едно е да караш по асфалт друго е в гората .Но важно е да знаеш преди да купиш нещо точно за какво ще го използваш защото малко по нагоре писах за видовете сечи .Както са различни така трябва да са различни и автомобилите с които се возят дървата .
                    Този камион на снимките е изкарвал по 8-кубика дърва от гората на веднъж,и то не по-равно!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #55
                      До: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                      Сега чети това което пиша.1 в гората вървят най много автомобили с колкото се може по близко междуосие.2да са бавнооборотни защото носят дърва и от там се увеличава мощността. 3 в кал вървят тесните гуми .4 ифовите диференциали имат пълни блокажи и няма като виетнамката с муфа ,или като 157 ако натовариш едната страна и се наклони зила другите колелета въртят във въздуха а зила не мърда.5 също най проходимите в гората са най леките камиони .Мога да ти говоря за предимствата до 20 но мисля че разбра накъде бия .Успех с избора на търсещите
                      Извиняваи,но газ 53 не е ли само на задно? Как може да го сравниш със какъвто и да било камион 4х4?
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #56
                        До: какъв камион да си взема?

                        Приятели не желая да се получава спор ,но всеки знае че Газ 53 е само със задно ,ако беше прочел всичко отначалото щеше да разбереш за какъв ГАЗ 53 става въпрос.Но това което правим полза няма за търсещия .Важното е да се разбере най проходимото здраво и икономично защото амортизацията в гората е в пъти по голяма от асфалта .Щом е за всякакви сечи Щаера с два моста е най подходящ 120 коня дизел

                        Коментар


                        • #57
                          До: какъв камион да си взема?

                          Е те такова животно няма, ако имаше всички щяха да карат само това и нямаше да има толкова варианти.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #58
                            До: какъв камион да си взема?

                            Знаеш ли в моя живот думата няма и неможе не се използва .Всичко може да се направи но иска труд и средства а ако се появи проблем то няма проблем защото има възможност за решаването му

                            Коментар


                            • #59
                              До: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              здравейте, мерси за информацията

                              до: druje- двумостовия щаер колко колко го товарите? в обявата пише че полезния товар е 3тона не е ли малко?

                              до:TONI 1977- ако имаш възможност да провериш ще съм ти благодарен

                              до:cecoa1-- знаеш ги хората от Габрово значи не са лоши хора, само малко стиснати
                              относно Страхил ще го проверя като си дойда, но сигурно има някакъв сайт, за да видя какво има?
                              Дано да съм ти полезен:
                              Успех.
                              Товароносимостта на ЗиЛ 157К е 2,5-4,5 тона със сигурност.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от TONI 1977; 27-04-10, 21:56.

                              Коментар


                              • #60
                                До: какъв камион да си взема?

                                Я още един в отбора. И аз смятам, че няма невъзможни неща. Всичко е въпрос на време и средства! Идеята ми беше, че няма най-добър камион, всеки си има своите предимства и недостатъци.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X