Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    Я кажи къде е в Плевен да идем да го видим.На къкви пари ако не е тайна?предполагам от ШЗО?
    Не мога та ти дам точна информация колега, човекът който ни свързва с продавачът е познат на бащата и каза като сме си в Бг. да му се обадим за да може да ни заведе до въпросния продавач, също за цената не каза много, само че е стабилна( около 20 000лв.), но пък машината била запазена..
    Real Recognize Real

    Коментар


    • От: какъв камион да си взема?

      Щом е 6х6 много вероятно да е от бившето ШЗО.То тука по нашия регион се мяркат само бордоваци или самосвали, но 6х4 пълноприводните са рядкост.
      Ако излезне някъкво инфо свиркай.

      Коментар


      • От: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        Благодаря ви колеги, наистина сезона свършва, а аз сега нямам време за това.
        Както споменах преди ще се започва работа(дай боже късмет) догодина, засега до есента ако успея да намеря читав камион ще съм радостен, ще го стегна защото предполагам че ще има какво да му се прави, за да е готов за пролетта....
        Наистина много мислихме с баща ми и питахме доста хора(шофьори), които се занимават с тази работа и всички ни казаха без да се зачудят :: КАМАЗ :: и от това което научих от вас, за което съм много благодарен, решението е взето
        Сега имам оферта за военен КамаЗ, но ще го видя чак края на лятото (тогава ще съм си в България) казаха ми че е на 30 000км. 6х6, и е доста запазен(така каза човека) ,, нямам снимки и не знам как изглежда и какво състояние е, само знам че е в Плевен

        Много здраве и късмет желая от сърце на всички вас и вашите близки и познати
        Може би за започване Камаз 6х6 е най-доброто. Тъй като отзад е с единична гума е с по-малка товароносимост от обикновенния Камаз. Най-добре е да му сложиш кран Явор или западен, но с обхват максимум 7м. Хидравличната помпа да е с капацитет поне 70л. за да можеш да работиш по-бързо и на по-ниски обороти. Като си гарантираш над 4000 м3 трупи на година може да помислиш за Ман. Колкото до Зил, Краз и Виетнамка просто забрави. Веднъж си направихме екперимент, събрахме 4 камиона Скания 6х4, Камаз 6х4, Камаз 6х6 и Щайер 4х4. Първа закъса Сканията след това Щайера, Камаз 6х4 и само Камаз 6х6 стигна до обекта. Беше през зимата и за всеки случай имаше и ДТ75 с тях. Сканията и двата Камаза бяха трупчийки за нас а Щтайера от един автосалон. Шофьора на Щтаера питаше: Какво му направих на шефа та ме изпрати с вас?

        Коментар


        • От: какъв камион да си взема?

          Колега сега конвертирам една стрела от багер/руски/ в стационарен кран.Предполагам ще се получи нещо подходящо за насипни товари/за това го мислим/ ,но не пречи да се пробваме за трупи.Захранващата го помпа е от шкода мадара самосвал-86литра/минута. 175бара. Двигатела ,който моя човек е намерил е един кютук 7.5кв.Като стигнем до някъде ще кача снимки.
          На Волвото му крана е слаган в последствие и работи на високи обороти за да е бърз ,иначе на празен ход ,се клати едвам едвам..

          Коментар


          • От: какъв камион да си взема?

            Колега gh0sts какво стана купи нещо.. Темата позамря ??
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Колега gh0sts какво стана купи нещо.. Темата позамря ??
              Ако купува да купува Урал.Почти всичко друго в гората е компромис,особено пък ако говорим за проходимост....-а то няма как да не говорим.Още в началото на темата му писах на колегата.Просто няма какво повече да се пише и да се заблуждаваме.

              Коментар


              • От: какъв камион да си взема?

                Здравей колега малко късно се включвам в темата ама дано да не я рзводня или успамя имам едно предложение за теб моля хората с по голям опит да си кажат мнението за ето този камион http://www.offroad-bulgaria.com/show...46&pagenumber= да потчертая че аз съм карал такова нещо само че с два моста незнам дали има с три моста лебедката се разпъва на всички страни товари 10 м3 дървен матерял много проходим оставал съм в калта зил 131 или зил 157 и мулотовки от към разход ще бъдеш доста изненадан малък е разхода и е с дизелов мотор 4 цилиндъра редови с бързи и бавни скорости блокажи има и на двата диференцияла оправляват се с въздух незнам точно как става но като бутнех лоста за блокажите нещо исцъскваше сами си разпределя сцепленията на колелата абе върха е да знаеш в казармата съм го карал и съм тесвал доста в кал ,през гори и всякакви пресечени месности също така сме возили дърва с него манерен е доста лесно се оправлява има хидравлика на волана ,лебетката съм я рапъвал от любопитсво не мие трябвала а всеки ден в гората по баири чукари тем подобни перфектен е за теб според мен ,незнам обаче от каде може да се намери според мен ако е останало по някое поделение такова нещо да го вземеш с десен волан е да знаеш ,парното е перфектно на минус 20 градуса пали от четварт неси спомням на колко километра беше но си спомням че не карахме с койзнае каква нафта беше една черна и мътна а и присатки или нещо такова дане съм чул даже и бензин не съм му слагал,спомням си че зимата съм ходил да вадя от преспите урал с инсалация АПА това дава ток на самолетите да запалят и много тежко ,товае мо е мнение и мое впечетление ти си помисли и по вещите по камионите да си кажата своето мнение

                Коментар


                • От: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Ако купува да купува Урал.Почти всичко друго в гората е компромис,особено пък ако говорим за проходимост....-а то няма как да не говорим.Още в началото на темата му писах на колегата.Просто няма какво повече да се пише и да се заблуждаваме.
                  С Урала можеш да вадиш дърва за горене или цеулоза натоварени на ръка или с друг кран до асвалт и до там. Полезен товар 7т. като сложиш 1.5т. кран, какво остава? Ако сложиш крана отзад без удължение не можеш и 4м. труп да качиш. За разхода на гориво да не говорим. Да правиш присадки на други двигатели е все едно освен шофьор да назначиш и монтьор. Урала става само за превоз на дървесина, която вземаш без пари иначе не излиза сметката.

                  Коментар


                  • От: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                    С Урала можеш да вадиш дърва за горене или цеулоза натоварени на ръка или с друг кран до асвалт и до там. Полезен товар 7т. като сложиш 1.5т. кран, какво остава? Ако сложиш крана отзад без удължение не можеш и 4м. труп да качиш. За разхода на гориво да не говорим. Да правиш присадки на други двигатели е все едно освен шофьор да назначиш и монтьор. Урала става само за превоз на дървесина, която вземаш без пари иначе не излиза сметката.
                    Може би си прав колега.Давам съвет за покупка на УРАЛ,защото гледам нещата от страната на максималната проходимост в гората.Естествено има и други важни неща,които трябва да се гледат при покупка,но все пак аз съм за УРАЛ-а.

                    Коментар


                    • От: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Може би си прав колега.Давам съвет за покупка на УРАЛ,защото гледам нещата от страната на максималната проходимост в гората.Естествено има и други важни неща,които трябва да се гледат при покупка,но все пак аз съм за УРАЛ-а.
                      Ако търси възможно най-проходимия камион(3-оска) да си вземе Урала..Това е най-добрият избор
                      Иначе колегата гони повече товаримост и малко проходимост, за да може да не закъсва като товари 13-14 кубика отзад.Затова според мен си е за типичен КАМАЗ Бордовак..
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: какъв камион да си взема?

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Може би си прав колега.Давам съвет за покупка на УРАЛ,защото гледам нещата от страната на максималната проходимост в гората.Естествено има и други важни неща,които трябва да се гледат при покупка,но все пак аз съм за УРАЛ-а.
                        Когато говорим за трупи 4, 5 или 6 м. дълги най-малкия камион е Камаз. Ако трябва да караш трактор за да товари Урала по-добре изтегли трупите с трактора до по здрав път и товари там.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0092.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5213787
                        В момента ние работим с два Мана 6Х6. Една такава композиция товари до 38м3., соло до 17м3. Клиринс колкото на Камаз 6Х6, радиус на завиване по-добър от Камаза, мощност два пъти и половина, товароподемност почти двойна, разход на гориво за един курс соло колкото на Камаза.

                        Коментар


                        • От: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                          Когато говорим за трупи 4, 5 или 6 м. дълги най-малкия камион е Камаз. Ако трябва да караш трактор за да товари Урала по-добре изтегли трупите с трактора до по здрав път и товари там.
                          [ATTACH=CONFIG]254405[/ATTACH]
                          В момента ние работим с два Мана 6Х6. Една такава композиция товари до 38м3., соло до 17м3. Клиринс колкото на Камаз 6Х6, радиус на завиване по-добър от Камаза, мощност два пъти и половина, товароподемност почти двойна, разход на гориво за един курс соло колкото на Камаза.
                          Е той колегата няма почне веднага с 5-ци и 6-ци естесвено, 2ки, 4ки и после вече може да дигне.. Тоз ман като този който го има и в цеха на едни приятели който ходи с камазите да ги товари
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                            Клиринс колкото на Камаз 6Х6,
                            Като го гледам на снимките клиренса му е колкото на стандартния бордови Камаз и е доста далеч от 6х6 . С тия гуми на кал няма мърдане на първото завъртане грайфера е запълнен и стават по гладки от мокър балатум. Миналия месец брах ядове със служебния бордови Камаз във вилната зона над Железница отидох да закарам на един колега строителни матеряли и на отиване още ме хвана от Бистрица един як дъжд както и да е някъкси стигнах но на връщане празен на едно кално изкачване няма и 50 метра със смешен наклон и запълнени гуми три пъти се свиличах назад с включени междуосеви блокажи накрая върнах назад колкото можах и го изсилих яко на върха на баирчето изкочих като на Париж -Дакар всичко из кабината се разхвърча а при приземяването на предния мост тахографа искубна двете рапидки които му държаха планката за таблото и за малко да счупи едното предно стъкло.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Като го гледам на снимките клиренса му е колкото на стандартния бордови Камаз и е доста далеч от 6х6 . С тия гуми на кал няма мърдане на първото завъртане грайфера е запълнен и стават по гладки от мокър балатум.
                              За нас работи и Камаз 6х6. Сравненията сме ги правили в реална работа, колкото до гумите това са гуми за доизносване, вече има нови. Оргиналните гуми на камаза не са за асвалт, много бързо се износват. Съотношението асвалт/мек път при нас е около 50/10км.

                              Коментар


                              • От: какъв камион да си взема?

                                Ето такъв: http://vbox7.com/play:165e6820?ref=nf
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X