Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    този мотор не е ли около 15 000 кубика? а камазовия 8700 кубика?
    и на мен много ми допада Урала, но мисля по малко камионче да купя засега( за да не хвърлям много пари) а по нататък се надявам и Урал да притежавам
    Real Recognize Real

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      Виждам че вече имаш доста виждания върху нещата което е добре .Но не се хвърляй на камион по скъп от 8 000 лева.Мисли и за връщането им и за отделно приходи .В България дървесината още няма цена като на запад затова не е изгодно да се влиза със скъпа техника.С две думи няма изплащане .А относно какво да си купиш доста се изписа .И не забравяй евтиното излиза понякога скъпо .Търси качество ,икономичност и леко управление в гората.А относно частите за подръжка логично е щом се внасят такива камиони да има части .Ако трябва с един тел всичко се оправя .Успех и може да се срещнем някъде из горите

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        този мотор не е ли около 15 000 кубика? а камазовия 8700 кубика?
        и на мен много ми допада Урала, но мисля по малко камионче да купя засега( за да не хвърлям много пари) а по нататък се надявам и Урал да притежавам
        Този мотор(ЯМЗ 236) е около 11-12литров и теглото му е сравнимо с камазовия,който пък е 10,8 литра но е V8,а първия е V6.
        Иначе няма как Урал с дизелов мотор,да е под 8тона.Това е така,защото няма и КамАЗ с три моста(без предно задвижване),който да е доста под 8 тона.
        А в Урала всичко е по-масивно от обикновен шосеен КамАЗ,и освен това имаме допълнително и раздатка с диференциал и демултипликатор,преден задвижващ мост и по-масивна предавателна кутия.Има документация по въпроса във Форума,но не ми се търси...

        P.S. Намерих случайно,два линка за Урал.
        http://www.avtoural.ru/ http://www.uralaz.ru/
        Ако се приемат за рекламни,нека да се изтрият от властимащите.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          благодаря
          доста научих за камионите, и разбрах едно: че все още нищо не знам но ми интересно и имам желание да се уча, така че колеги очаквайте скоро още един в отбора
          Real Recognize Real

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            И все пак сам на мнение че Урал е твоят камион.Здрав,надежден и пригоден за всякакви терени и условия,това чудо просто няма задна-лесен за подръжка,доста издръжлива машина е сравнително лек,като маса и влиза в нормите на икономичност .Относно Краз 6х6,там не ми се мисли за разход-достига разхода на татрата,то това чудо е около 12тона.
            На 100% подкрепям колегата-имам наблюдения как вървят в гората Газ-66,Зил-157,131,Прага и Урал.Честно да ти кажа,като видях за първи път проходимостта на Урала и просто се влюбих в него.Много яка,проходима и надеждна машина с отличен клиренс.Проблема е,че след него стават огромни коловози и обикновено останалите машини закъсват в тях.Мисля,че конкуренция по клиренс и донякъде проходимост може да му прави само Мерцедес Унимог,който е с редукторни мостове и пътен просвет около 45-50см.Също,така Унимога има и мостови блокажи.На теб,обаче едва ли ще ти върши работа,защото е с доста по-малка товароподемност.Затова че взимай Урала.

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              наистина Унимог изглежда доста зашеметяващо пък и той си е легенда, качествата му са ненадминати ( според статй които съм чел и тук в форума)
              благодарско- niva men- ще имам предвид това което казваш
              засега още сондирам и горе- долу сум се ориентирал, но нищо не е сигурно защото не съм започнал да търся интензивно! А когато това стане, може и за Урал да се оглеждам
              Real Recognize Real

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                колеги, да ви попитам за тази обява http://translate.google.bg/translate...&sl=auto&tl=bg

                превел съм я през гугъла искам да попитам ако някой знае дали на тази машина ако се сменят гумите с единични( такива като на военните камиони) става за целта?? тази трябва и повечко да товари? и не е толкова тежка с две думи същата ли е като военните които са доста проходими??
                Real Recognize Real

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Нещо не се отваря .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    При мене се отваря.
                    По моя край (средногорието) ги карат доста тези , но преки впечатления нямам.Обаче колега ти сериозно ли обмисля да дадеш 3200 "ойро" и то без разходите за докарване до България?
                    Брат ми си взе ЗиЛ 131 за около 2000 ЛВ + Ифоф мотор от една морга за около 500 лв.сега си има доста задоволително камионче за возене на дърва.
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?

                      http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...8&pageNumber=1

                      не ми дава да си редактирам поста, защото са изминали 180мин. затова пускам нов!
                      това трябва да се отвори
                      питам за гумите защото всички Щаер 680 с 3 моста са с двойни гуми отзад и си мисля че ще е по добре да се сменят с единични, че в калта.....
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        Колега, виж това нещо
                        - Рено
                        - модел 1995 година
                        - 7000 км
                        - 4х4
                        - гуми 10.5x20
                        - празен тежи 3.8T
                        - гумиран брезент
                        - обслужен на 100% в армията
                        - дава към него и ремарке
                        - цена 4 500 € /коментар/
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от мишоци; 02-05-10, 21:13. Причина: правопис
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          какъв клиренс има само... много е добра машинката, но аз си търся Щаерче ако изпадне нещо такова съм отворен за оферти
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            Тук Щаер немога да намеря, братко, всички камиони в Армията са френски, тук-таме някой Унимог, но те са и доста по-скъпи. Най-добре е да се ходи по търговете, организират се постоянно и има супер ниски цени. Ето този за да го дава за 4500 с ремарке, означава, че го е купил най-много за 1000 . Познавам пазара във Франция и говоря от опит.
                            Последно редактирано от мишоци; 02-05-10, 21:38. Причина: правопис
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              благодаря ти за офертата като стане времето за покупка и ако зацикля може да те потърся тук в форума на лични кой знае може и ти да ми свършиш работа
                              благодарско още веднъж
                              Real Recognize Real

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                                http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...8&pageNumber=1

                                не ми дава да си редактирам поста, защото са изминали 180мин. затова пускам нов!
                                това трябва да се отвори
                                питам за гумите защото всички Щаер 680 с 3 моста са с двойни гуми отзад и си мисля че ще е по добре да се сменят с единични, че в калта.....
                                Тоя е само с двата водещи моста отзад предния е само управляем.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X