Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Газ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Газ 53

    Здравейте колеги имам Газ 53 89-та година с две сервота и 3 спирачни помпи (ако греша поправете ме ) Протече ми "главната" спирачна помпа интересувам се дали на по-стария модел с едното серво е същата помпа и дали мога да я сложа на моята да не се занимавам със смяна на гумички и глупости Благодаря на всички предварително
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    До: Няколко въпроса за Газ 53

    Нямаш три помпи а имаш три кръга на спирачната помпа а стария модел не става.Може да стане ако изхвърлиш единия сервоапарат и направиш един кръг на спирачната система.

    Коментар


    • #3
      До: Няколко въпроса за Газ 53

      Първоначално публикуван от nikolai6868 Преглед на мнение
      Нямаш три помпи а имаш три кръга на спирачната помпа а стария модел не става.Може да стане ако изхвърлиш единия сервоапарат и направиш един кръг на спирачната система.
      аха ако изхвърля едното серво ще трябва и Газката имам по една от двата модела и разликата в спирачната система е много голяма така че май ще се наложи да я ремонтирам
      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

      Коментар


      • #4
        До: Няколко въпроса за Газ 53

        Няма три а два кръгаКато на москвича.Може да се преправи лесно .Ако искаш ела ше ти подаря една такава помпаимам две ли три ли те така се търкалят.Мойта Газка е от стария тип с едно серво и един кръг.Поздрави Пеливанче

        И къде видя че разликата е много голяма ти лега ли отдолу?
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          До: Няколко въпроса за Газ 53

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Няма три а два кръгаКато на москвича.Може да се преправи лесно .Ако искаш ела ше ти подаря една такава помпаимам две ли три ли те така се търкалят.Мойта Газка е от стария тип с едно серво и един кръг.Поздрави Пеливанче

          И къде видя че разликата е много голяма ти лега ли отдолу?
          Срарши на мен ми трябва тая помпа преди сервотата а ако махна едното серво че се наложи и Газката разликата в спирачките е голяма утре като се прибера ще гледам да направя една снимка да видиш точно какво ми трябва помпата е точно под кабината а на сервотата има още 2 на всяко по една не знам с два кръга ли е с три ли е само знам че няма спирачки от 2 месеца и не я карам поради тая причина а преди това просто как спираше неми се коментира че се ядосвам един ден карахме земни маси с двете и цял ден ги покарах и мога да кажа че тая с двете сервота спира в пъти по-добре
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • #6
            До: Няколко въпроса за Газ 53

            Само една помпа етая пред спирачния педал.Сервоусилвателите са си сервоусилватели-камбана с мембрана и помпата към тяхЕдната система(по старата е еднокръгова с едно серво)новата е двукръгова с две серва затова спира по добре при двойното усилие към челюстите това е нормално.Ти сигурен ли си че проблемът е в помпата да не е в някое серво сервата се обезвъздушават и те.Ако искаш помпа имаш я подаръкпътя през Самоков го знаеш Само ше звъннеш предварително да не съм фанал на некъде.
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              До: Няколко въпроса за Газ 53

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Само една помпа етая пред спирачния педал.Сервоусилвателите са си сервоусилватели-камбана с мембрана и помпата към тяхЕдната система(по старата е еднокръгова с едно серво)новата е двукръгова с две серва затова спира по добре при двойното усилие към челюстите това е нормално.Ти сигурен ли си че проблемът е в помпата да не е в някое серво сервата се обезвъздушават и те.Ако искаш помпа имаш я подаръкпътя през Самоков го знаеш Само ше звъннеш предварително да не съм фанал на некъде.
              Знам че сервото и то се обезвъздушава ако имаш двукръгова помпа ще ти дойда на гости питах един приятел който се занимава с Газки и ми каза че трудно ще намеря такава помпа мерси все пак за разяснението
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                До: Няколко въпроса за Газ 53

                Имам поне две нали ми минаха сумати Газки през ръцете0888506221 ТониЗвънни кога мислиш да дойдеш да не съм фанал дивата
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #9
                  До: Няколко въпроса за Газ 53

                  Ще ви кажа нещо което е при мен .Имам Газ 53 с болгар двигател за гората и понеже няма вакум съм изолирам серото.Така да имам сигурност винаги в спирачките .Малко е твърд педала но няма отказване .

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Няколко въпроса за Газ 53

                    Здравейте, виждам че темата е стара, но и аз имам проблем с един ГАЗ 53 с перкинс двигател. Значи като я купих януари 2014г. имаше префектни спирачки и така до ноември миналата година когато изведнъж педала пропадна и край. Викнах един приятел и той каза спирачна помпа. Сменихме я с нова и от тогава започнаха проблемите: спирачките задържат яко и камиона подскача при потегляне празен като че е с 4т. Регулирахме ексцентриците, но ефект почти няма. Съмнява ме спирачната помпа??? Благодаря на всички отзовали се

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за Газ 53

                      По вероятно е да имаш проблем в някой маркуч. На мене два пъти ми се е запушвал маркуча към диференциала. Спирачната течност си преминава към цилиндърчетата, но не може да се върне и освободи. Първия път карах 30км, като усещах че не върви както трябва. Като спрях се оказа че задните барабани са топли.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за Газ 53

                        При мен за 4-5км са топли(не горещи) и 4-те барабана...и камиона няма инерция.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за Газ 53

                          Смени като за начало 3-те маркучета на системата...
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса за Газ 53

                            Смених маркуча на задния мост и педала на спирачката се втвърди на горно положение при работещ двигател след няколко натискания...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса за Газ 53

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X