Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 63 Молотовка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ 63 Молотовка

    Здравейте колеги вчера отворих една тема че си търся камион за селскостопански нужди по възможност с повишена проходимост Тъй като съм нов във форума мненията ми рърво трябва да бъдат одобрени от модераторите но изглежда никой не обръща внимание на това което пиша защото пиша в мойта си тема а няма кой да го провери и не го пускат в форума Та поради тая причина пускам 2ра тема
    Интересуваме молотовката има ли ге все още има ли части какво горат като не боксуват в гората
    Интересуват ме и авиите с двойно предаване колко товари колко гори за ремонт за части и така
    Поздрави на всички и ако бъркам нещо да ме извинят господата модератори защото съм нов и всеки греши все пак сме живи хоро

  • #2
    До: Газ 63 Моллотовка

    От тоя камион имам само лоши спомени от казармата и след това по скоро от двигателя. Трансмисията е сравнително здрава но двигателя и идва доста слабичък в следствие на което има склонност към прегряване и издухване на гарнитурата. В родната казарма понеже бях ВАРЕМаджия та имам пряки наблюдения имахме няколко такива радиостанций и телефонни централи трудно си носеха фургоните тежички им идваха . В началото на демокрацията един мой братовчед си беше купил такава бордова почти нова отишъл да си докара дървата и я натоварил стабилно на едно затревено искачване което с трактора се минава без да го усетиш стигал до средата и се връщал (свличал) десетина пъти накрая растоварили половината дърва и някъкси и с бутане минали искачването една седмица след това вече беше продал газката и си купи Краз 6х6 който си го кара до ден днешен. Тука във форума има доста колеги с такива газки но повечето са им сменили двигателите с дизели.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      До: Газ 63 Моллотовка

      Аз имам молотовка и съм много доволен от нея как се представя в гората.Преди години когато я използвах за дърва,със 5 куб. никога не съм имал проблеми в гората и във дълбоките коловози не ме е оставяла.
      Сега съм в процес на смяна на мотора,слагам дизел и ще видя със него как ще е.За бензиновия не съм осетил липса на мощност,но пък за сметка на това като разход е голяма ламя в гората ми даваше 80-100л.,на асфалт около18-20л
      Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

      Коментар


      • #4
        До: Газ 63 Молотовка

        Колеги мислех че има много моллотовки във форума а изглежда съм збъркал. И все пак кажете нещо повече ?

        Коментар


        • #5
          До: Газ 63 Молотовка

          Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
          Здравейте колеги вчера отворих една тема че си търся камион за селскостопански нужди по възможност с повишена проходимост Тъй като съм нов във форума мненията ми рърво трябва да бъдат одобрени от модераторите но изглежда никой не обръща внимание на това което пиша защото пиша в мойта си тема а няма кой да го провери и не го пускат в форума Та поради тая причина пускам 2ра тема
          Интересуваме молотовката има ли ге все още има ли части какво горат като не боксуват в гората
          Интересуват ме и авиите с двойно предаване колко товари колко гори за ремонт за части и така
          Поздрави на всички и ако бъркам нещо да ме извинят господата модератори защото съм нов и всеки греши все пак сме живи хоро
          -Колега,като ви гледам другата тема,май вие не си обръщате внимание,
          а не модераторите.Има повече от 20-мнения.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            До: Газ 63 Молотовка

            Ще пиша тука,че не видях другата тема.Та така,тази Молотовка я видях в едно село и ми светна че четох тук нещо такова.Освен това,бях се запалил и от ония руснаци,дето от Зил 131 бяха направили един як черен дзвер,като драгстер.За съжаление нямам нито време,нито средства аз да направя това от долу показания камион,макар да имам огромно желание.
            Камионът е оборудван с газово,в добро състояние е-като за такъв тип.Няма само акумулатор.Амуджата каза,че палел..."чакмак".
            Ако прояви интерес някой,насреща съм за повече инфо.
            Поздрави!
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Газ 63 Молотовка

              Няма по хубав камион за класа си, а колко го продават

              Коментар


              • #8
                От: Газ 63 Молотовка

                Колеги може ли някой да ми каже колко е междуболтовия размер на джантата на молотовката.

                Благодаря предварително
                TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

                Коментар


                • #9
                  От: Газ 63 Молотовка

                  Колеги някой знае ли как работи релето за регулиране на напрежението на молотовката?
                  Интересното е, че със свалена клема камиона работи ама за ден работа в гората трябва зарядно.
                  Като отворих релето вътре са 3 пластини като чукчето и наковалнята?

                  Коментар


                  • #10
                    Имаме една такава молотовка ,която се предава вече ,та въпроса ми е някои сменял ли е двигателя и какъв е сложил ? По ми иска да е дизел май ,но нз от казам ли ,от ифа ли ?!
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар


                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Двигателя на ИФА е доста тежък и е подходящ за камиони като ЗиЛ .

                    • davc
                      davc коментира
                      Редактиране на коментар
                      А, той пък от Камаз (ако правилно разчитам туй: "казам") като е един лек.

                  • #11
                    Варненски перкинс е мотора за молотовката.
                    harley davidson-fan

                    Коментар


                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Щом варненския перкинс влиза, с един болгаров двигател ще се роди.Далеч по надежден е от перкинса и едва ли ще срещне баир, който да го оплаши.Само че с тези тежки бавнооборотни дизели не знам как ще се тътри камиончето.

                  • #12
                    Бре хора, за какво са ви тези изтормозени машини по на 50г. Ако ще е дърта машина по добре използвайте джоган, поне в гората минава навсякъде, особено като му изпуснеш наполовина гумите. Уралките са по нови и добри за гората и държат много.

                    Коментар


                    • #13
                      Перкинса не беше ли с въздушно охлаждане ? Пасва ли на скоростите на молотовката или се прави фланец ? Нещо специфично има ли ,такъв ще търся
                      Nissan Terrano 2.7tdi

                      Коментар


                      • #14
                        Не е въздухар, но ти трябва и радиятор от дизелова газка защото на молотовката долния изход е от другата страна, нещо такова беше.Имам една молотовка с перкинс, понеделник или вторник ще я купуват едни пичове, така че ако нещо те интересува тези дни мога да ти снимам, или ако си близо до Перник да дойдеш на място да гледаш, снимаш, мериш, каквото искаш.Колкото до джогана че минава от всякъде това са разни митове и легенди, на право да, но ако трябва да се мушкаш в теснотии не става-дълъг е.Пресен пример от последното ми сечище-остър обратен завой без възможност за маневра, виятнамка не влиза, и аз при две газки(66 и 63),изкарвах дървата с паджерото...Сега за това търся уазка но тука вече доста се отплеснах.
                        harley davidson-fan

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X