Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Теоретически има някаква много наточена версия на Д-245, разработена по руска поръчка. Хубаво, ама те не направили камион за тоя мотор, и сега който там разбира - много псува.
    Де да знам, може и да произвеждат някви бройки. Те са белоруски.

    Коментар


    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Първоначално публикуван от Donko74 Преглед на мнение
      Можеш ли да питаш този твой съсед, колко му е струвало монтирането на двигателите, и дали тази услуга все още се извършва в АРЗ-то? И ако може да ти даде повече подробности относно разхода на гориво, и дали след монтирането на новите двигатели е имал други технически проблеми с ходовата част.
      Преди две години се разболя и след това продаде и камионите и базата. Не го знам сега къде е.

      Коментар


      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Здравейте,има ли някой който да знае с каква хидравлика може да се смени тази на зил 131.Като пример- на уаза става от дайхатсу роки.
        0877 877 297

        Коментар


        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
          Здравейте,има ли някой който да знае с каква хидравлика може да се смени тази на зил 131.Като пример- на уаза става от дайхатсу роки.
          Колега, като чета твоите постове досега, всички ваши камиони сте ги преправили с дизелови двигатели. Щом сте успели да направите това, значи няма да е проблем да си направиш и хидравликата. На единият си камион съм направил пълна хидравлика и от него съм най-доволен. Като съм ползвал глава от управление на немски комбайн, зилова хидравлична помпа и бутилка с двойно действие, която съм захванал директно за щангата на моста.

          П.П. Слушал съм много против това управление, но аз го карам вече 5 години и нямам никакъв проблем. Волана го въртя с малкият си пръст на ръката (когато камионът е натоварен). За разлика от преди хидравликата, когато напъвах с двете ръце, а при съприкосновение с камъче ми чупеше пръстите.
          Търпението калява силния и прогонва слабия.

          Коментар


          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Адски си прав, сменям вече трета хидр. чак капаците и изхвърчат, като види зор.
            0877 877 297

            Коментар


            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Здравейте на всички тежкотоварни. Може ли някой да каже с какво да се завари шасито на зил 131, та да изкара най дълго.
              0877 877 297

              Коментар


              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                На времето ни учеха че шаси не се заварява заварката не може да понесе усукванията за това шаситата са нитовани . Най пластична заварка дава газопламъчното заваряване (оксижена) . На времето на ифата ми се спука рамата точно покрай болтовете на акумолаторната кутия първо стопирах пукнатините с по един отвор в края им след това с флекса отворих провар и го запълних от двете страни с триодина и електроди Бьолер накрая подложих от вътрешната страна планки от 20 мм стомана и ги заварих от всякъде . Камиона още се движи едни 20 години след тази интервенция и там където съм пипал няма проблеми .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Добър ден! Колеги,какво ще кажете за монтирането на мерцедесов мотор на ЗиЛ-а. Мисля си за 6 цилиндров редови 130конски сили,монтира са на 813,913 и прочие. Мисля,че ще е по-добър от ифата,също така обмислям и вариант за V6,пак на мерцедес,но от 19-та серия те са 220конски сили с турбина. Имам и един друг въпрос,който ме дълбае от няколко дни - какво ще стане ако монитрам уралова раздатъчна кутия на ЗиЛ-а,ще получа ли резултат,като при Урала или ще има мелница за диференциали?

                  Коментар


                  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes-Benz-OM-421,2865689-1.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5345798Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes-Benz-OM-421,2865689-3.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5345797

                    Колеги,това е мотора,който мисля да монтирам на ЗиЛ-а. Някаде по петричко имало направени 2 с такива мотори,уш мотора пасвал на зиловите скорости. Като се пооправи времето ще ходим да търсим такъв мотор,пък да видим. Извинявам се за снимките,но неможах да намеря по-добри из нета.

                    Коментар


                    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Коментар


                      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]416487[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]416486[/ATTACH]

                        Колеги,това е мотора,който мисля да монтирам на ЗиЛ-а. Някаде по петричко имало направени 2 с такива мотори,уш мотора пасвал на зиловите скорости. Като се пооправи времето ще ходим да търсим такъв мотор,пък да видим. Извинявам се за снимките,но неможах да намеря по-добри из нета.
                        този дв. ще пасне идеално за зил131

                        Коментар


                        • От: До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          Здравейте колеги , ас същто имах Гас 53 със болгаров двигател и зилови скорости и със рездатъчна кутия от чавдар ,но ина мен мн чупеше дисковете .След това намерих решение болгаров диск със плавашта главина и от тогава забравих какво есъеденител ако не е със плавашта главина му се хвашта опашката на струг и край зиловия е със пружини и мн ги чупи докато до болгаровия няма чупене.Но мисля че и Ифовия е добро решение ,при нас всички сасъс ифови мотори само моя ена гас но за сега се въздържам според мен при тази нафта 2.70 а гас 1.30 .Подготвил съм му иначе всичко двигател,превод за скоростите тампони и тн... но за сега сикарам на гас .
                          Последно редактирано от Hisnika; 10-02-12, 16:04.

                          Коментар


                          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            На състезанието в Зверино гледахме един зил131 с двг. от комбаин нива собственика много беше доволен от вървеж и разхот а и е много ефтин за поддръжка .
                            ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                            Коментар


                            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              От комбайна мотора е същия като на трактор ДТ 75. Стотина коня с турбина, четирицилиндров редови.
                              V6 от Мерцедес, ще дойде тежък почти колкото ЯМЗ 236(V6 от МАЗ). Иначе е много добър и го има в доста варианти– два варианта според работен обем– ОМ401 и ОМ421. И различни варианти според дали е с турбина и интеркулер.(За турбо, след означението се добавя А, а когато има и интеркулер е LA).
                              По-подходящ като характеристики и тегло, според мен е някой шестцилиндров редови от серията 300 на MB.(Например ОМ366LA)
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                някой знае ли подробности(характеристика) за ОМ366LA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X