Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    е то така винаги става,уж само да сменя нещо,пък разглабям цялата машина.
    е и? дойца ще влезе ли? със зиловата ли кутия ще го куплирваш? гледам на предните снимки,че си има и скорости,остава да сложиш раздатката,
    колега откъде си?

    Коментар


    • #92
      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Заедно със скоростите ще влезе.
      Малко ще скася кардана и готово.
      Но съм се захванал с друго начинание(виж темата(Проблем със съединител на самоделна машина - Страница 3 - OFFRoad-Bulgaria.com) та за сега взимам само съвети.
      За сега съм в Пазарджик.
      878161634

      Коментар


      • #93
        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        днеска бях при едно приятелче,със сонда .сондата е урб2.5 качена на зил131.
        двигателя му е ифов 4ка около 100кс.Куплиран е със зиловата кутия и изнесен малко назад/30-40мм/че да може да се събере зиловия радятор.
        въздушния му филтър е зад кабината като на камаз.
        аспуха с гърнето са отпред под бронята.
        зависи от натоварването вика ,че му гори от 3до 10литра/час.
        обаче аз като гледах много не ми хареса концепцията с тоя мотор.
        -работи на високи обороти над 2000.
        -мястото в зиловия кош е ограничено витлото му е счупено,грее яко след 30мин. работи дига над 90градуса.
        -трудно пали ,трябват няколко опита да завърти ,иначе бендикса не изхвърля.
        -или главата е спукана или от някъде тече вода-не е добре.
        акумулаторите му са два броя зад кабината единия е 100ам.ч. другия 50.сигурно ще да са слаби че не иска да запали. :S
        изобщо ифовия мотор за тая работа не е.наистина трябва или с хубаво водно или с въздушно.

        Коментар


        • #94
          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Мой познат имаше зил с ифов двигател не ставаше грееше постоянно и късаше съединителя доста често

          Коментар


          • #95
            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Зил с Ифов двигател = кошмарбегай далече и не се спирай
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #96
              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Зил с Ифов двигател = кошмарбегай далече и не се спирай
              Нямам опит с камиони но тук в нашия край има един такъв джуган с ифоф мотор и човека е много доволен, използва го за превоз на дърва.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #97
                До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                за дърва-да,един много често го виждам на пътя Ловеч-Плевен вози дърва по 10-11кубика. с зил 131 с ифов мотор шестица обаче,преправил е единствено съединитела и фланците към скоростите,иначе почти нищо.
                но за сонда -не .

                Коментар


                • #98
                  До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Ифовата шестица няма нищо общо с четворката нито като конски сили нито като баланс с пъти е по добър.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    слагаш булгаров и нямаш ядове

                    Коментар


                    • До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Един въпрос имам т.к. съм доста не просветен

                      Възможно ли е да се сложи точно този двигател http://automotor.ru/D245_30E2_987.html
                      на ЗИЛ 131?

                      В сайта на ЗИЛ (http://www.amo-zil.ru/zil/motors.html) фигурира като възможен за замяна на бензиновия с дизеловия, но на линка които давам пише, че става за МАЗ-4370 "Зубренок"

                      Коментар


                      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Аз пък с УАЗ 469 си влача букови дървета по 1 кубик плътен.

                        Коментар


                        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          Първоначално публикуван от vladimir13 Преглед на мнение
                          Аз пък с УАЗ 469 си влача букови дървета по 1 кубик плътен.
                          По надолнище.

                          Коментар


                          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Един съсед си купи 3бр. Зил131, монтира им гребла и ги прати да чистят сняг някъде около Кърджали. Пробва на газ, но нямаха мощност. Сложи им двигатели от МАЗ в АРЗ Кърджали и беше много доволен.

                            Коментар


                            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                              Един съсед си купи 3бр. Зил131, монтира им гребла и ги прати да чистят сняг някъде около Кърджали. Пробва на газ, но нямаха мощност. Сложи им двигатели от МАЗ в АРЗ Кърджали и беше много доволен.
                              Можеш ли да питаш този твой съсед, колко му е струвало монтирането на двигателите, и дали тази услуга все още се извършва в АРЗ-то? И ако може да ти даде повече подробности относно разхода на гориво, и дали след монтирането на новите двигатели е имал други технически проблеми с ходовата част.
                              Търпението калява силния и прогонва слабия.

                              Коментар


                              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Ето и моето мнение- всичките зилове 131 с които работим в балкана са дизелаци. Двигателите са ИФА, БУЛГАР + още 1 с турбо, МАЗ, МЕРЦ.- 813; 814- го карам аз. Натоварен БУЛГАРА в балкана се справя най добре а на стръмен участък тоя с турбото даже ни бие. А и най малко се чупят.
                                0877 877 297

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X