Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Колега, дай някакви по-подробни данни за този двигател - кубатура, конски сили.
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

    Коментар


    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Има ли начин ифовия мотор да стартира на 12v ?

      Коментар


      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Първоначално публикуван от chochone_v12 Преглед на мнение
        Има ли начин ифовия мотор да стартира на 12v ?
        При 12 волта е необходимо два пъти повече ток за да се получи същата мощност. Съответно по-дебели проводници и по-големи загуби. По-добре да се преправи изцяло инсталацията на камиона на 24В

        Коментар


        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Имах джуган с ифа мотор, беше преправен на 24в всичко, но си е врътка - парно, фарове, стопове и разните глупости, ако си на 131 де, джугана няма парно. Направи си го като на Ифата с 12/24 волтовия шатлер и не се занимавай с глупости. Поздрави

          Коментар


          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Moя ЗИЛ и той беше с ИФА мотор( аз си му виках Ифозил)всичко на 24 волта преправих парно от Шкода итн ,палеше директно с ряз , докато на две от петте Ифи дет съм имал се развалиха шалтерите.

            Коментар


            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Военните ифи са на 24 волта . Моята беше такава 24 волтова нямаше шалтер зад дясната седалка което е много по добро решение за камион . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IFA_W50_LA-A_mit_2-achs_Anh?nger_HL_50.02.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5629081
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                Баси композицията .Пет минути я гледах до кат и се нарадвам-тва сериозно го казвам.W50LA -А то какво казва, май досега не съм го срещал

                Коментар


                • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  На времето имаше много такива .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Здравейте. Малко да освежа темата. Става въпрос за двигателите от мерцедес-14; 17; 20-ка качвани на зил. Останах приятно изненадан като видях качен РЕДУКТУРЕН СТАРТЕР от перкинс - 12 волта и съответно 12 волтово динамо на тези агрегати. Не съм сигурен дали не си внуших, но въртеше като откачен с 65 ампера акумулатор. Дупките на болтовете пасват перфектно- бендикса е от болгар също редуктурен. Какво облекчение няма нужда от смяна на мотор за парно; клапан за преден мост; чанта с крушки и т.н. И само един акумулатор да речем от колата или джипа.
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Малко да съживиме темата:някой знае ли от какво е точно този двигател освен от комбайн бизон з056 https://www.youtube.com/watch?v=nGc9iTqTd5c?

                      Коментар


                      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Тези двигатели са много разпространени в Полша преди време бях ровил за информация и ми излизаха разни автобуси. По спомен преди се продаваше ГАЗ в ловешко с двигател от тази марка на 4 цилиндров.

                        Коментар


                        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          За времето от как го карам с мерцедесовя двигател равносметката в части е 2бр. Раздатачни 3бр.диференцияли задни 2бр. Предни полуоски дълги за камион на 12000км
                          . Нямам думи, просто не трябва да се товари повече от 4-5тона, мотора е 140кс.
                          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                          Коментар


                          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                            За времето от как го карам с мерцедесовя двигател равносметката в части е 2бр. Раздатачни 3бр.диференцияли задни 2бр. Предни полуоски дълги за камион на 12000км
                            . Нямам думи, просто не трябва да се товари повече от 4-5тона, мотора е 140кс.
                            Това вече е много, много интересно. Моя го имам от 500км, по настоящем е без малко 10 000км, карам го на газ с шлайфани глави и жабка. Проблеми до сега не съм имал, само един изгорял комутатор. Винаги съм се чудел, дали агрегатите зад кутията, ще остисткат на натоварването. Особено, когато камиона е с оригиналните гуми рибена кост.

                            Коментар


                            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Според мен колегата не е попаднал на камион . До голяма степен зависи от камиона и по - малко от зад кормилното устройство и за да се обоснова ще кача няколко снимки с коментар утре .
                              0877 877 297

                              Коментар


                              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Възможно моя да е правен в понеделник.
                                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X