Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Замислил съм проект за 200коня турбо, 6 цилиндъра на мерцедес.
    Ти ме срази... :X Това трябва да се види!!! Убеден съм, че не само на мен ще ми е интересно А за планките бъди сигурен, че ще се чуем ако нямаш нищо против да помогнеш

    Коментар


    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
      Ти ме срази... :X Това трябва да се види!!! Убеден съм, че не само на мен ще ми е интересно А за планките бъди сигурен, че ще се чуем ако нямаш нищо против да помогнеш
      Няма проблеми, почнеш ли да го правиш, обаждай се, ще помагаме с каквото можем

      Коментар


      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
        Колега МаЗ-ов мотор ще слагам, не Камаз-ов И знам, че ще е трудно, но нямам друг вариант, защото за 1 курс дърва за местното население едвам ми остават 10-15лв. а при положение, че съм вложил толко много пари (поне за мен са много) в техника, не мисля, че е рентабилно да троша камиона. А и ми писна, всяка сутрин, да топля вода за изпарителя и клапана на глупавата газова или пък да свалям 100 литровите бутилки на ръка, за да ги заредя... така или иначе се виждам в зор, поне да е за 2-3 или 5 седмици и след това рай. А да не казвам, че нафтица има на 2 лв. и то ще ми я носят у дома
        И моля, който иска да дискутира моето начинание със Зил-а, нека да го прави в тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...E3%E0%F2%E5%EB , за да не размиваме хубавата тема тук
        До колкото разбрах от предните постове зила ти е със редовни документи. Нямате ли газстанция на близо за да го зареждаш без сваляне на бутилката?
        За тази стойност на която ти остава един курс с газта, ми се струва че ще е същото и с дизела. Поне от моя опит с газката е така. А ако се налага да купуваш нафтата от бензиностанция може и да е не остане нищо. Тези машини в гората не може да се говори за разход на километър, а на час. Преди 7-8 години при нас плащаха по 4лв на кубик за подвоз до асвалтов път около 2-3км в едната посока. С газката събирахме 8 кибика. Тогава бензинката гореше около 4л на курс и бензина беше по 1,60-1,70лв/л. Грубо 10лв на курс. Двама човека товареха с надник по 20лв/ден и правехме 4 курса за деня.
        Имахме една дизелова с кулгаров двигател и за курс гореше около 3л. Нафтата тогава беше 1,20-1,30лв/л. Разликата от цената на горивото беше 5лв и почети не на бъркаше.
        Бензиновия имаше газова уредба, но идваше неизгодно да пътуваме 15км до газстанцията. Бутилката ни е 60л и се зареждаше само когато имахме път от там. Обаче с газта излизаше, колкото и с нафтата. След започване на повишението на цените започнахме да караме с бутилки за битова нужда. И така махнахме дизеловата, че и номерата на двигателя не отговаряха и не можеха да се сменят регистрационните табели с новите. Бутахме 3-4 години с бутилки за битови нужди.
        Помисли за такъв вариант.
        Със замръзване на изпарител не сме имали проблеми. Камиона си палеше на газ без проблеми и бързо загряваше, но си имаше термостат и зареден с антифриз.
        Според мене единствената полза на ЯМЗ-то ще е в мощността.

        Коментар


        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
          Колега, дори и да има, няма да е направено така и ще е кекаво изпълнение.Като почнеш да правиш, ще се чуем да ти обясня на кратко. Замислил съм проект за 200коня турбо, 6 цилиндъра на мерцедес.
          Един колега си направи такъв зил 131 с 6 ц. 200 коня на мерцедес. Използва зиловата кутия заради лебедката. Много як камион, но на шосе скороста му е макс 80км, което някой може би не ги устройва.
          0877 877 297

          Коментар


          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
            Един колега си направи такъв зил 131 с 6 ц. 200 коня на мерцедес. Използва зиловата кутия заради лебедката. Много як камион, но на шосе скороста му е макс 80км, което някой може би не ги устройва.
            Аз имам кутия от Урал 4320 - камазова кутия с директен скоростен лост. Тази кутия е по-добра от зиловата и по-здрава.

            Коментар


            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              До колкото разбрах от предните постове зила ти е със редовни документи. Нямате ли газстанция на близо за да го зареждаш без сваляне на бутилката?
              За тази стойност на която ти остава един курс с газта, ми се струва че ще е същото и с дизела. Поне от моя опит с газката е така. А ако се налага да купуваш нафтата от бензиностанция може и да е не остане нищо. Тези машини в гората не може да се говори за разход на километър, а на час. Преди 7-8 години при нас плащаха по 4лв на кубик за подвоз до асвалтов път около 2-3км в едната посока. С газката събирахме 8 кибика. Тогава бензинката гореше около 4л на курс и бензина беше по 1,60-1,70лв/л. Грубо 10лв на курс. Двама човека товареха с надник по 20лв/ден и правехме 4 курса за деня.
              Имахме една дизелова с кулгаров двигател и за курс гореше около 3л. Нафтата тогава беше 1,20-1,30лв/л. Разликата от цената на горивото беше 5лв и почети не на бъркаше.
              Бензиновия имаше газова уредба, но идваше неизгодно да пътуваме 15км до газстанцията. Бутилката ни е 60л и се зареждаше само когато имахме път от там. Обаче с газта излизаше, колкото и с нафтата. След започване на повишението на цените започнахме да караме с бутилки за битова нужда. И така махнахме дизеловата, че и номерата на двигателя не отговаряха и не можеха да се сменят регистрационните табели с новите. Бутахме 3-4 години с бутилки за битови нужди.
              Помисли за такъв вариант.
              Със замръзване на изпарител не сме имали проблеми. Камиона си палеше на газ без проблеми и бързо загряваше, но си имаше термостат и зареден с антифриз.
              Според мене единствената полза на ЯМЗ-то ще е в мощността.
              - Колега газстанция имаме на 8-9 км., но това от вкъщи, а камиона не работи пред вкъщи Обикновено сме поне на 20-тина км. в едната посока от газ-та. Когато не свалям бутилката от камиона - едно зареждане ми коства, колкото един курс. Нафта от бензиностанцията почти няма да купувам. Ти казваш, че имаш или си имал ГАЗ-ка, едно време и аз имах (GAZ 66)... еййй няма такова чудо като това... харчеше "колкото" леката ми кола обаче не е направена за тежка работа А ЗиЛ-а - повярвай няма нищо общо с ГаЗ-ката. Харчи 2-но колкото нея и е разбираемо. А работната ръка при нас за под 1 лв. на кубик на човек е невъзможно да се намерят, то и на тази цена е много трудно де. А за изпарителя - с ГаЗ-ката и аз почти не съм имал грижи, само под -10 -15 градуса, а то рядко падат температурите толко или най-малкото не ми се налага да работя при тези температури. А като оставим всичките причини за смяна на газ-та с нафта... аз много мразя да се занимавам с дребни дразнещи нещица. Предпочитам веднъж да го направя и после да ми е мирна главата. А както ти самият го каза - ще имам малко повече мощност

              Коментар


              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                То и при нас на времето 2-ма човека товареха 30-32 кубика на ден и надник по 20лв на човек, общо 40лв. Над 1лв/кубик за товарене. Разтоварването беше от други осигурено или изипвахме, щото камионите бяха самосвали. На нас не са ни горели като лека кола. Усещаше се пак горивото, но чисто за нас оставаха по около 1лв/кубика. Обаче всичко беше до време. Нямаше работа за 2-та камиона, и ние махнахме единия. Сами почнахме да товарим, ама хамалогия голяма и се отказахме.
                Помисли за момента да сложих битови бутилки. По-леки са, слагаш една бутилка и караш. Тогава сами си ги пълнехме и се пълнеше с 25л газ. Стигаше ни една бутилка за около един ден (3-4 курса).

                Коментар


                • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Първоначално публикуван от Игнат Донев-wheels Преглед на мнение
                  Благодаря,на лято живот и здраве,юли или август.
                  Здравей колега Донев.Имам голяма нужда от помощ.От В.Търново съм петък-31.01.2014 ще минавам покрай Шумен. Възможна ли е среща,да поговорим за м814-зилова кутия.

                  Коментар


                  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Имам дв.814-помощ за куплиране със зилова кутия.

                    Коментар


                    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Наваряваш дупките на мерцедесовия кожух центроваш точно зиловите скорости бележиш ,дупчиш ,правиш резба и си готов наварявай само с чугунени електроди защо после филма е голям с дупченето и резбата
                      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                      Коментар


                      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Още по-лесно и бързо - направи си фланец и си свиркай.

                        Коментар


                        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          като се навари кожуха амбрияжната ос само се престъргва ,като сложи фланец може да се наложи да се удължава амбрияжната ос
                          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                          Коментар


                          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Имам точно това което ти трябва

                            Коментар


                            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Мога да ти покажа Зил 131 с мерцедесов мотор с неговата кутия„ която е и с половинки даже.Мотора е поставен с радиатора и интерколера а не е хвърлен там.Върви перфектно и гори около 20 л.на 100. без употребата на кран.

                              Коментар


                              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                                като се навари кожуха амбрияжната ос само се престъргва ,като сложи фланец може да се наложи да се удължава амбрияжната ос
                                прави се един преходник с който се изхвърля лагера с около 3 см. и няма проблем несе престъргва оста имам го направено но неми хареса как се представя самия двигател с тези скорости дизел мерцедес 170 коня с зилова кутия махнах я сложих мерцедесовата пак неми хареса и преди месец сложих двигател 200 коня турбо интерколер с кутията която е и с половини това е вече камион движи се със 100 но като е натоварен е неуправлям заради единичните гуми

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X